Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Martin McNeil/Getty Images
POŻEGNANIE

Żona Seana Connery'ego we wzruszających słowach o ostatnich chwilach męża!

Pokazano także ich ostatnie wspólne zdjęcie...

Redakcja VIVA! 2 listopada 2020 15:00
Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Martin McNeil/Getty Images

W sobotę, 31 października BBC poinformowało o jego śmierci, którą wkrótce potwierdziła także rodzina. Sean Connery był pierwszym filmowym odtwórcą roli Jamesa Bonda, w którego wcielał się aż siedmiokrotnie. Aktor odszedł we śnie na Bahamach, w mieście Nassau. Od kilku lat zmagał się z poważną chorobą. O ostatnich chwilach życia swojego męża opowiedziała Micheline Roquebrune, wdowa po Seanie Connerym. 

Sean Connery nie żyje. Micheline Roquebrune we wzruszających słowach o ostatnich chwilach męża

Już w 2018 roku podawano, że aktor nie ma się najlepiej. Z powodu postępującej choroby był pod stałą opieką lekarzy. Sean Connery cierpiał na demencję oraz chorobę Alzheimera. Stan jego zdrowia był naprawdę poważny. Aktor miał problemy z rozpoznawaniem najbliższych, nie rozumiał tego, co się do niego mówiło, przez większość czasu był bardzo zdezorientowany. W ostatnich latach swojego życia Sean Connery przebywał pod stałą opieką pielęgniarzy, którzy pomagali mu w codziennych czynnościach. To właśnie z powodu postępującej choroby aktor podjął decyzję o zawieszeniu działalności zawodowej oraz usunięcia się z życia publicznego. Niestety, jego stan się nie polepszał. Legendarny odtwórca roli Jamesa Bonda zmarł w wieku 90 lat.

"Miał wokół siebie wielu członków rodziny, którzy mogli być przy nim na Bahamach", mówił o śmierci swojego ojca Jason Connery w rozmowie z BBC. O ostatnich chwilach Seana Connery'ego opowiedziała także jego żona, Micheline Roquebrune. "Dla niego to nie było życie. Nie mógł się w ostatnim czasie komunikować. Przynajmniej zmarł we śnie, to było tak bardzo spokojne. Byłam z nim, gdy odchodził. Po prostu wyślizgnął się życiu. Tego właśnie chciał", wyznała w rozmowie z Mail on Sunday

Micheline Roquebrune i Sean Connery poznali się na turnieju golfowym w 1970 roku. Pięć lat później stanęli wspólnie na ślubnym kobiercu. 91-letnia marokańsko-francuska malarka przyznała, że "bez niego będzie bardzo ciężko". Pomimo, że małżeństwo miewało swoje problemy, a nawet przeszli poważny kryzys w związku, ich miłość przetrwała wszystko i trwać będzie na wieki. "Był ideałem mężczyzny. Mieliśmy razem wspaniałe życie", mówiła Micheline Roquebrune. Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych krąży wzruszające zdjęcie pary, które prawdopodobnie jest ich ostatnią wspólną fotografią. Powstała ona, kiedy świętowali 45. rocznicę ślubu.  

Sean Connery, Micheline Connery
Fot. Jason Merritt/FilmMagic

Sean Connery
Fot. Uri Schanker/WireImage/GettyImages

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.