Martyna Wojciechowska, VIVA! marzec 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTOMateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Martyna Wojciechowska o trudnych momentach w życiu: „Przestałam liczyć, ile razy byłam w szpitalu”

„Dwa razy złamany kręgosłup, poważne złamanie obojczyka, choroby tropikalne...”

Olga Figaszewska 30 października 2021 10:12
Martyna Wojciechowska, VIVA! marzec 2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTOMateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Jest wzorem i inspiracją dla wielu kobiet. Martyna Wojciechowska na każdym kroku udowadnia, że dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Podąża za marzeniami, a kolejne trudne doświadczenia tylko ją umacniają. Gwiazda ma za sobą operację ratującą życie, miała dwukrotnie złamany kręgosłup. Kilkukrotnie cudem uniknęła śmierci. Los jej nie oszczędzał… Prowadząca Kobiety na krańcu świata była gościem Miasta Kobiet. Co powiedziała?

Martyna Wojciechowska o trudnych doświadczeniach

Przemierza świat, pokonuje kolejne bariery. Martyna Wojciechowska ma na swoim koncie zdobycie Korony Ziemi, ukończyła Rajd Dakar. Wytycza nowe szlaki kobietom, a od niedawna skupia się na pomocy i założyła Fundację UNAWEZA, która wspiera bohaterki jej programów „Kobieta na krańcu świata”.

„Zdałam sobie sprawę, że wszystko, co robiłam, doprowadziło mnie właśnie do tego miejsca. Zawsze wiedziałam, że sensem mojego życia jest pomaganie innym”, mówiła. Ale przede wszystkim, gwiazda spełnia się jako mama.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale Martyna Wojciechowska ma za sobą wiele trudnych momentów. To one ją ukształtowały, pozwoliły przewartościować wiele kwestii.

Dziś inaczej patrzy na życie. W jednym z wpisów na Instagramie najbardziej znana i ceniona podróżniczka w kraju przyznawała: „Połowę dzieciństwa spędziłam w szpitalach, gdzieś od czwartej klasy szkoły podstawowej chorowałam, mam wrażenie, że non stop. Przeszłam ciężkie operacje ratujące życie, chemioterapię, po drodze miałam inne poważne schorzenia: mononukleozę, zapalenie opon mózgowych. No i kilka wypadków na motocyklach, niestety. Mogę śmiało powiedzieć, że dostarczyłam moim rodzicom wielu trosk. Ale chociaż bardzo wcześnie i ja, i oni przekonaliśmy się, jak kruche jest życie, nie ograniczyli mi wolności, możliwości doświadczania”.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska: „Przeszłam ciężkie operacje ratujące życie, chemioterapię...” Podróżniczka opowiedziała o trudnych wydarzeniach z przeszłości

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Martyna Wojciechowska kilka razy otarła się o śmierć

Na skutek różnych okoliczności Martyna Wojciechowska znalazła się kilka razy w sytuacji, w których mogła stracić życie. „To wyzwoliło we mnie ogromny głód potwierdzania sensu istnienia”, mówiła w VIVIE.

W wywiadach wyznawała, ze momentem przełomowym był wypadek samochodowy na Islandii w 2004 roku, w którym zginał jej przyjaciel i operator, Rafał. „Zginął na moich oczach. Miał żonę, związek pełen miłości, trójkę dzieci. Położyłam na wadze Jego życie i swoje. Zdałam sobie sprawę, że jeżeli nie zbuduję czegoś głębokiego, jeśli nie zacznę dzielić się tym, co mam i co mogę zrobić dla innych, będę miała poczucie, że ta decyzja losu była bardzo niesprawiedliwa. W gruncie rzeczy On powinien przeżyć, zostać dla swojej rodziny i zrobić to, co miał do zrobienia”, wspominała podróżniczka w rozmowie z VIVĄ w 2019 roku. Leżąc ze złamanym kręgosłupem na szpitalnym łóżku podjęła decyzję, że zdobędzie Mount Everest.

W niedzielę podróżniczka pojawi się w programie Miasto Kobiet. W rozmowie z prowadzącymi wyznała, że ma za sobą wiele trudnych momentów.

„Gdybym chciała policzyć, ile razy byłam hospitalizowana, to nie jestem w stanie. (...) Może między 50 a 100, w którymś momencie przestałam liczyć, ile razy byłam w szpitalu. To nie jest coś, o czym się mówi, coś czy człowiek się chwali”, zwierzała się w Mieście Kobiet [cytat za Plejada.pl].

Martyna Wojciechowska podkreśliła, że zawsze znajdowała w sobie siłę, by walczyć do końca i się nie poddawać. „Dwa razy złamany kręgosłup, poważne złamanie obojczyka, choroby tropikalne. To, co bardzo mnie ukształtowało to straty bardzo bliskich osób. To są takie momenty, kiedy miałabyś wytłumaczenie żeby zwolnić, żeby wyłączyć się z życia, zrezygnować, poddać się. Wiele razy w moim życiu byłam na kolanach i wiele razy pracowałam nad tym, żeby się z tych kolan podnieść”, mówi w Mieście Kobiet.

Emisja programu Miasto Kobiet odbędzie się w TVN Style w niedzielę o godzinie 12.30.

Źródło: Miasto Kobiet, Plejada.pl

Sprawdź też: Martyna Wojciechowska: „Moje ciało to mapa pełna pamiątek. Pozwoliło mi robić rzeczy niezwykłe”. Podróżniczka w pięknych słowach o samoakceptacji

Martyna Wojciechowska, VIVA! 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.