Marek Piekarczyk, żona Katarzyna Rogalska-Piekarczyk, Sopot 2005, festiwal Jedynki, 19.08.2005 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Historia miłości

Dzielą ich 34 lata, łączy silne uczucie. Oto historia Marka Piekarczyka i jego drugiej żony

„Coś mnie w niej intrygowało, odwracałem się co chwila, żeby na nią spojrzeć”

Marta Nawacka 15 października 2021 18:01
Marek Piekarczyk, żona Katarzyna Rogalska-Piekarczyk, Sopot 2005, festiwal Jedynki, 19.08.2005 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Choć dzisiaj kojarzony jest głównie z roli jurora w „The Voice of Poland”, dla wielbicieli „cięższej” muzyki jest przede wszystkim wokalistą popularnego w latach 80. zespołu TSA. Marek Piekarczyk ma za sobą dwa śluby. Z drugą żoną, Kasią odnalazł upragnione szczęście... Oto historia ich miłości.

Marek Piekarczyk – pierwsza żona Ewa. Tragiczna śmierć dziecka odcisnęła na nich piętno

Pierwszą żonę muzyk poznał, gdy miał 27 lat. Ewa była od niego o 10 lat młodsza. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie ich miłości, a wkrótce okazało się, że zakochani spodziewają się dziecka. Postanowili się pobrać. Ukochana Marka Piekarczyka była wówczas niepełnoletnia, dlatego na ślub potrzebowała zgody. Oboje zgodnie stwierdzili, że powiedzą sobie sakramentalne „tak” już po przyjściu na świat swojej pociechy. Niestety nie dane im było nacieszyć się rodzicielstwem...

„Michał urodził się trochę wcześniej, włożyli go do inkubatora i tej samej nocy, z soboty na niedzielę, zmarł. Po prostu zrobili sobie imprezkę na oddziale i nie dopilnowali. Potem nie mogłem zobaczyć swojego dziecka, takie były głupie czasy. Musiałem przekupić gościa, który w prosektorium zbijał trumny. Dałem mu 50 zł i otworzył trumnę. Piękny, wspaniały, cudowny chłopczyk. Śliczne rysy, długie palce, wyglądał jak anioł. Na pogrzebie sam niosłem tę mała trumienkę. Chciałem im zrobić sprawę sądową, ale gdy nad grobem powiedziałem, że odpuszczamy naszym winowajcom, wybaczyłem im”, wyznał Marek Piekarczyk Leszkowi Gnoińskiemu, który spisał jego wspomnienia (książka ukazała się w 2014 roku).

W 1980 roku wokalista TSA i jego ukochana, Ewa, ostatecznie się pobrali, choć kobieta niejako zwolniła z tego muzyka. Po tragicznej śmierci synka powiedziała Markowi, że teraz już nic ich nie łączy i mogą się rozejść. Mężczyzna jednak nie dał za wygraną. Ich związek zakończył się po osiemnastu latach rozwodem w 1998 roku, kiedy mieszkali już w Nowym Jorku. Z tego związku para doczekała się dwójki dzieci: córki Sonii i syna Maćka. „Oboje mieszkają za granicą - Sonia w Nowym Jorku, Maciek w Irlandii. Oboje są wyjątkowi. Córka przez jakiś czas zajmowała się aktorstwem. Teraz chce zostać pielęgniarką. Z kolei syn jest niespokojnym duchem. Dużo podróżuje. Nie może zdecydować się, gdzie chce osiąść na stałe. Do niedawna zajmował się miksowaniem muzyki techno”, opowiadał rockman w wywiadzie dla pomponik.pl.

Czytaj też: Śmierć dziecka, zdrada żony, brak kontaktu z synem... Życie boleśnie doświadczyło Marka Piekarczyka

Marek Piekarczyk, 26.10.1999,Warszawa
Fot. SZYMON LASZEWSKI/REPORTER
Marek Piekarczyk, 26.10.1999, Warszawa

Marek Piekarczyk i druga żona, Kasia: jak się poznali?

W 2002 roku Marek Piekarczyk był na festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach. Wtedy akurat ani nie grał, ani nie śpiewał. Przyszłą żonę poznał w... barze. „Przebywałem w większym towarzystwie. Kasia siedziała sama, z tyłu pod ścianą, wydawała się samotna i smutna. Taka piękna Indianeczka z warkoczykami i w bandanie. Coś mnie w niej intrygowało, odwracałem się co chwila, żeby na nią spojrzeć. W końcu udałem, że idę do toalety. Gdy przechodziłem koło niej, zatrzymałem się i spytałem: „dlaczego jesteś taka smutna, Indianeczko'. Odpowiedziała, że chłopak, którego kocha, poszedł grać w coś z kolegami", możemy przeczytać w książce Leszka Gnoińskiego „Zwierzenia kontestatora”.

„Zaczęliśmy rozmawiać, jakbyśmy znali się od lat. Ktoś nam zrobił zdjęcie jej aparatem, a ja dałem jej swój adres mailowy z prośbą, żeby je przesłała, bo robię galerię zdjęć z festiwalu na swojej stronie. W tym momencie podszedł ten chłopak. Powiedziałem, żeby uważał, bo ktoś mu sprzątnie dziewczynę sprzed nosa. „Nie sprzątnie!”, śmiał się, a ja odpowiedziałem, że w jego wieku też tak myślałem (...) Już później Kasia opowiadała mi, że poszli nad jezioro się kąpać. I wtedy stała się rzecz niezwykła - gdy jej chłopak wszedł do wody, w trakcie pływania pękła mu na palcu srebrna obrączka, którą dostał od niej w prezencie! Popatrzył na Kasię z przerażeniem. To był pierwszy znak!", wspomina dalej Marek Piekarczyk w „Zwierzeniach kontestatora”.

W 2008 roku zakochani wzięli ślub, a w 2009 roku na świecie pojawił się ich synek, Filip. Mimo, że Kasia jest młodsza od Marka Piekarczyka aż o 34 lata, to połączyło ich prawdziwe uczucie, a u jej boku muzyk odnalazł szczęście. „Kasia jest moją muzą. Jest bardzo wrażliwa i muzykalna. Skończyła anglistykę, ale zajmuje się fotografiką. Robi piękne zdjęcia. Czasami bywam jej modelem”, wyznał w wywiadzie dla portalu pomponik.pl. Wokalista TSA wraz z ukochaną Kasią na stałe mieszkają w Bochni.  

Zobacz także: Ewa Błaszczyk i Jacek Janczarski: „To była miłość od pierwszego wejrzenia. Z taką nie ma dyskusji”

Marek Piekarczyk z żoną Katarzyną Rogalską-Piekarczyk, Festiwal Jedynki Sopot 2005, 19.08.2005
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Marek Piekarczyk, żona Katarzyna Rogalska-Piekarczyk, Sopot 2005, festiwal Jedynki, 19.08.2005 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Marek Piekarczyk z żoną Katarzyną Rogalską-Piekarczyk, Festiwal Jedynki Sopot 2005, 19.08.2005

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.