Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielińska/move
WSPOMNIENIE

W ten sposób menedżerka Ani Przybylskiej uczciła jej pamięć

Małgorzata Rudowska opublikowała prywatną, nieznaną dotąd fotografię

Konrad Szczęsny 26 grudnia 2019 18:03
Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielińska/move

Odeszła pięć lat temu, pozostawiając po sobie ogromną pustkę. Dziś Anna Przybylska skończyłaby 41 lat. W tym szczególnym dniu jej menedżerka i najbliższa przyjaciółka, Małgorzata Rudowska, uczciła pamięć aktorki, publikując na swoim profilu na Instagramie osobistą i nieznaną dotąd fotografię...

Małgorzata Rudowska o Ani Przybylskiej

Poznały się w 1995 roku, gdy 21-letnia wówczas Małgorzata Rudowska założyła agencję modelek. O pięć lat młodsza od niej Anna Przybylska zjawiła się pewnego dnia za namową koleżanki ze szkoły. Była za niska, żeby chodzić po wybiegu, ale od razu zaznaczyła, że tak naprawdę marzy o aktorstwie. Tym właśnie ujęła swoją późniejszą menedżerkę i przyjaciółkę.

„Postanowiłam dać jej szansę. Może przez te niesamowite oczy. Takich oczu nie miała żadna z moich modelek. I ujęła mnie swoją odwagą. Tak naprawdę obie z Anią razem uczyłyśmy się tego świata. Podążałyśmy za zachodnimi wzorcami, bo dopiero co granice dla nas zostały otwarte”, mówiła o tym momencie w intymnej i niezwykle szczerej rozmowie z Krystyną Pytlakowską w 2017 roku.

Dodała, że Ania Przybylska od zawsze miała zasady, była asertywna i konsekwentnie dążyła do obranego celu. Dlatego też, poza życiem zawodowym, szybko połączyła je również nic przyjaźni, która szybko stała się niezwykle silne.

„Rozmawiałyśmy o wszystkim, ale głównie o naszych rodzinach. Nie było dnia, żebyśmy do siebie nie zadzwoniły. A jak mieszkała zagranicą, to kontaktowałyśmy się na skype. Mogłyśmy na siebie liczyć w każdej sytuacji. Ufałyśmy sobie bezgranicznie i pomagałyśmy jedna drugiej. Wypłakiwałyśmy się sobie wzajemnie w mankiet. To ja pierwsza miałam dziecko i wiedziałam, jak bardzo Ania też chce je mieć, najlepiej dużo dzieci. Nigdy żadna z nas nie oszukiwała, ani ona mnie, ani ja ją. Myśmy nawet umowy nigdy żadnej nie spisały”, podkreślała Małgorzata Rudowska.

Nie potrafiła również ukryć emocji, gdy opowiadała o ich ostatniej rozmowie. Płakała wówczas, bo wiedziała, że to ten moment i już nigdy więcej nie będą mogły po prostu pogadać.

„Rozkleiłam się dopiero dzień przed śmiercią, gdy czułam, że ją widzę ostatni raz. Powiedziałem że to bardzo niesprawiedliwie, że właśnie ona odchodzi. Stwierdziła wtedy, że to nic nie zmieni, że będę żyła dalej. A potem zaczęłyśmy rozmawiać o normalnych codziennych sprawach”, relacjonowała.

I dodała, że Ania Przybylska często jej się śni.

„Obie wiedziałyśmy, że to już koniec. Ale kiedy padły te najważniejsze słowa: Gosia, krzycz na nich, gdyby coś było nie tak, reaguj. I jeszcze: „życie będzie toczyć się dalej”, rozryczałam się. I to Anka mnie pocieszała: nie płacz, proszę. Powiedziałam jej, że nie mogę krzyczeć na jej dzieci, przecież ja im matki nie zastąpię, obrażą się na mnie i tyle. Mogę tylko zwracać im uwagę i podsuwać rozwiązania. Do dziś nie mogę uwierzyć, że Ani już nie ma. Kiedy przychodzi do mnie w snach, zawsze jest żywa, uśmiechnięta, wesoła”, mówiła wzruszona.

Małgorzata Rudowska uczciła pamięć Ani Przybylskiej

26 grudnia 2019 roku Ania Przybylska skończyłaby 41 lat. Niestety, pięć lat temu zmarła, otoczona bliskimi, po długiej i wyczerpującej walce z chorobą. Wszyscy do końca wierzyli, że jej się uda, że pokona raka trzustki i wyzdrowieje. Stało się jednak inaczej...

W dniu urodzin ukochanej przyjaciółki Małgorzata Rudowska zamieściła na swoim profilu na Instagramie czarno-białe zdjęcie z aktorką. Pochodzi z jej prywatnych zbiorów. Ania patrzy na nim w obiektyw, widać, że coś mówi. Jej menedżerka lekko się uśmiecha. Jako opis posłużyło jedynie złamane serce. Wydaje się jednak, że nic więcej nie jest potrzebne... Ta emotikona wyraża więcej niż tysiąc słów.

Właśnie taką bliscy i fani zapamiętają Anię Przybylską...  

Małgorzata Rudowska uczciła pamięć Anny Przybylskiej

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💔

Post udostępniony przez Gosia Rudowska (@gosiarud)

Ania Przybylska skończyłaby 26 grudnia 2019 roku 41. lat...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5 lat... 🙏💔

Post udostępniony przez Gosia Rudowska (@gosiarud)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.