Małgorzata Kożuchowska, Viva! 2011
Fot. Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Kożuchowska w mocnych słowach o powodach odejścia z M jak miłość!

Jej słowa zaskakują

Sabina Zięba 15 maja 2020 12:00
Małgorzata Kożuchowska, Viva! 2011
Fot. Marlena Bielińska

Już blisko 10 lat mija od pamiętnego odcinka M jak Miłość, w którym ginie jedna z głównych ówczesnych bohaterek serialu, Hanna Mostowiak. Teraz Małgorzata Kożuchowska, czyli odtwórczyni głośnej roli, powróciła myślami do przeszłości i opowiedziała o powodach odejścia z produkcji. Co ją do tego skłoniło?

Dlaczego Kożuchowska odeszła z „M jak Miłość”?

Choć Małgorzata Kożuchowska spędziła wiele lat na planie M jak Miłość i m. in. właśnie dzięki tej produkcji zdobyła ogólnopolską popularność, nie wydaje się, że wspomina ją szczególnie dobrze. Aktorka zyskała rozpoznawalność właśnie jako Hanna Mostowiak, więc tym bardziej zaskakują jej mocne słowa - okazuje się, że ta rola była... prawdziwą katorgą.

W programie Siła kobiet (w którym Katarzyna Janowska rozmawia z artystkami, dziennikarkami, kobietami aktywnymi, zaangażowanymi w pomoc innym), wyznała: „Ja nie jestem typem aktora, który lubi wygodę i bezpieczeństwo. Mnie to gasi i usypia. Pamiętam, jak w jakiejś rozmowie emocjonalnej powiedziałam naszemu producentowi Tadeuszowi Lampce, że ja jestem rasową aktorką, która potrzebuje zmian, różnych ról… Nie mam charakteru psa, który będzie siedział nawet na złotym łańcuchu w najpiękniejszej budzie, bo ja umieram! Że ja potrzebuje powietrza, ja potrzebuję zmienności i nowych, trudnych wyzwań”.

W wywiadzie przyznała, że miała opory co to tej decyzji, jednak doszła do wniosku, że sytuacja zaczyna ją przerastać. Obawiała się reakcji fanów: „Bałam się, że jeśli powiem im, że ja już tego nie chcę i idę teraz gdzieś indziej, to ta publiczność mi nie wybaczy. Ale stwierdziłam, że muszę słuchać siebie i nie mogę być niewolnikiem czyichś oczekiwań”.

Finalnie zdecydowała się na ten ruch, czego dziś nie żałuje. Od lat eksperymentuje zarówno z rolami, jak i wizerunkiem. Ówczesną decyzję Kożuchowskiej postanowiła na fali wypowiedzi aktorki w Sile kobiet skomentować teraz Ilona Łepkowska. W rozmowie z Super Expressem wyznała: „Absolutnie się zgadzam z Małgosią i rozumiem jej punkt widzenia. Ja też dlatego odchodziłam z kolejnych seriali, bo były mi potrzebne nowe wyzwania zawodowe i czułam, że jeśli tego nie zrobię, to skończę się jako autorka i nigdy niczego innego nie napiszę...”.

Uważacie, że odejście z serialu wyszło Kożuchowskiej na dobre?  

Małgorzata Kożuchowska, Viva! 25/2019
Fot. Zdjęcia Magdalena Łuniewska

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.