Łukasz Piszczek
Fot. GettyImages
ZE ŚWIATA SPORTU

Łukasz Piszczek po 11 latach odchodzi z kadry!

Sportowiec pożegnał się z fanami

Monika Katarzyna Krupska 4 sierpnia 2018 14:47
Łukasz Piszczek
Fot. GettyImages

To z pewnością nie była łatwa decyzja. Łukasz Piszczek właśnie poinformował swoich fanów o odejściu z kadry. Jego przygoda w reprezentacji Polski trwała jedenaście lat! „Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał”, napisał na Instagramie. 

Łukasz Piszczek odchodzi z kadry 

Łukasz Piszczek w sobotę po południu potwierdził to, o czym spekulowano od dawna. Jego udział na Mistrzostwach Świata w Rosji w drużynie biało-czerwonych był jego ostatnim w tych barwach. 33-latek zakończył karierę w reprezentacji Polski. Co dokładnie napisał? 

„W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów”, czytamy na profilu sportowca. 

To bardzo smutna wiadomość. Ale obrońca na stałe nie rezygnuje z piłki nożnej. Łukasz do czerwca 2020 ma podpisany kontrakt z Borussią Dortmund.  

Łukasz Piszczek w koszulce reprezentacji

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.