Łukasz Piszczek
Fot. GettyImages
ZE ŚWIATA SPORTU

Łukasz Piszczek po 11 latach odchodzi z kadry!

Sportowiec pożegnał się z fanami

Monika Katarzyna Krupska 4 sierpnia 2018 14:47
Łukasz Piszczek
Fot. GettyImages

To z pewnością nie była łatwa decyzja. Łukasz Piszczek właśnie poinformował swoich fanów o odejściu z kadry. Jego przygoda w reprezentacji Polski trwała jedenaście lat! „Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał”, napisał na Instagramie. 

Łukasz Piszczek odchodzi z kadry 

Łukasz Piszczek w sobotę po południu potwierdził to, o czym spekulowano od dawna. Jego udział na Mistrzostwach Świata w Rosji w drużynie biało-czerwonych był jego ostatnim w tych barwach. 33-latek zakończył karierę w reprezentacji Polski. Co dokładnie napisał? 

„W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów”, czytamy na profilu sportowca. 

To bardzo smutna wiadomość. Ale obrońca na stałe nie rezygnuje z piłki nożnej. Łukasz do czerwca 2020 ma podpisany kontrakt z Borussią Dortmund.  

Łukasz Piszczek w koszulce reprezentacji

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.