Łukasz Piszczek
Fot. GettyImages
ZE ŚWIATA SPORTU

Łukasz Piszczek po 11 latach odchodzi z kadry!

Sportowiec pożegnał się z fanami

Monika Katarzyna Krupska 4 sierpnia 2018 14:47
Łukasz Piszczek
Fot. GettyImages

To z pewnością nie była łatwa decyzja. Łukasz Piszczek właśnie poinformował swoich fanów o odejściu z kadry. Jego przygoda w reprezentacji Polski trwała jedenaście lat! „Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał”, napisał na Instagramie. 

Łukasz Piszczek odchodzi z kadry 

Łukasz Piszczek w sobotę po południu potwierdził to, o czym spekulowano od dawna. Jego udział na Mistrzostwach Świata w Rosji w drużynie biało-czerwonych był jego ostatnim w tych barwach. 33-latek zakończył karierę w reprezentacji Polski. Co dokładnie napisał? 

„W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów”, czytamy na profilu sportowca. 

To bardzo smutna wiadomość. Ale obrońca na stałe nie rezygnuje z piłki nożnej. Łukasz do czerwca 2020 ma podpisany kontrakt z Borussią Dortmund.  

Łukasz Piszczek w koszulce reprezentacji

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.