Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
ZE ŚWIATA SPORTU

Już nie Robert Lewandowski... Piłkarzem roku 2018 został jego kolega z drużyny! 

„Jestem lekko zaskoczony”

Rafał Kowalski 3 lutego 2019 16:57
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Piłka nożna budzi ogromne emocje nie tylko kiedy trwają mistrzostwa, ale też przy podsumowaniach roku. Szczególnie, gdy głównego wyróżnienia nie zdobywa faworyt i wielbiciel tysięcy kibiców.. Dokładnie tak stało się w trakcie ogłoszenia laureata tytułu Piłkarz Roku 2018 w trakcie gali organizowanej przez tygodnik Piłka Nożna.

Kto został piłkarzem roku 2018? Łukasz Fabiański

Choć wielu to najwyższego lauru typowało Roberta Lewandowskiego, to komisja złożona z dziennikarzy tygodnika pierwszy raz od siedmiu lat nie przyznała nagrody napastnikowi Bayernu Monachium. Lewandowski musiał ustąpić swojemu koledze, bramkarzowi West Ham United F.C Łukaszowi Fabiańskiemu. Komisja argumentowała swoją decyzję następująco: „Łukasz osiągnął mistrzostwo nie zdobywając mistrzostwa”.

Zwycięzca też nie ukrywał zszokowania, choć dodał, że faktycznie ostatnich 12 miesięcy zawodowo zalicza do bardzo udanych. „Jestem lekko zaskoczony tą. nagrodą. Ale z drugiej strony jak popatrzę na ten mój 2018 rok, to uważam, że był dobry pod względem takiej czysto sportowej dyspozycji. Cieszę się i dziękuje, że moją postawę doceniono”, powiedział na specjalnym nagraniu Łukasz Fabiański.

Piłkarz, który nie mógł uczestniczyć osobiście w finale plebiscytu chwilę później dodał na swojego Instagrama fotografię ze statuetką. Fani zgodnie gratulowali bramkarzowi uznając, że naprawdę mu się należała. Czy za rok też Robert Lewandowski będzie musiał ustąpić Łukaszowi Fabiańskiemu? Piłka ciągle w grze, czas pokaże. Trzymamy kciuki za obu panów. 

Łukasz Fabiański w żółtej koszulce

Robert Lewandowski pofarbował włosy?
Fot. Instagram@_rl9

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?