Linda Evans
Fot. Goldschmidt/PAP/DPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Była ikoną elegancji i luksusu lat 80. Jak dziś wygląda życie Lindy Evans z Dynastii?

Widzowie pamiętają ją jako Krystle Carrington

Redakcja VIVA! 18 lipca 2021 13:15
Linda Evans
Fot. Goldschmidt/PAP/DPA

Kiedy kultowa opera mydlana Dynastia pojawiła się na ekranach polskich odbiorników 30 lat temu, widzowie nie mogli oderwać od nich wzroku. Serialowa rodzina Carringtonów była uosobieniem luksusu, ekstrawagancji i elegancji. Pełne emocji i intrygi losy głównych bohaterów przyciągały rzeszę fanów, przez co produkcja biła rekordy popularności. Jak dziś wygląda życie odtwórczyni roli słynnej Krystle Carrington?

Linda Evans - słynna Krystle Carrington z serialu "Dynastia"

Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa urodziła się 18 listopada 1942 roku w Hartford, w stanie Connecticut. Zaledwie po kilku miesiącach od przyjścia na świat małej Lindy Evans, a właściwie to Evanstad, jej rodzina wyprowadziła się do Hollywood. Tam też dorastała. Karierę aktorską zaczynała od gry w spotach reklamowych.

Linda Evans występowała przede wszystkim na małym ekranie. Swój debiut zaliczyła w wieku 18 lat w sitcomie emitowanym przez stację NBC, Bachelor Father. W pełnometrażowej produkcji zagrała po raz pierwszy trzy lata później. Na dużym ekranie pojawiała się co jakiś przez pierwsze 20 lat swojej kariery. W sali kinowej widzowie ostatni raz mogli zobaczyć aktorkę w westernie Tom Horn, gdzie wystąpiła u boku Steve'a McQueena. Niestety, film okazał się box office'ową klapą, chociaż swoją rolą sławna już wtedy aktorka zdobyła uznanie krytyków. 

Linda Evans
Fot. East News

Niewątpliwie największy rozgłos Linda Evans zyskała jednak jako słynna Krystle Carrington. Amerykańska, wysokobudżetowa opera mydlana emitowana była przez stację ABC na przestrzeni lat 1981-1989. Aktorka zagrała w nim żonę bogatego i wpływowego magnata naftowego, Blake'a Carringtona. Dzięki swojej kultowej roli, Linda Evans szybko stała się ikoną stylu, elegancji, ekstrawagancji i luksusu lat 80. W 1982 roku została wyróżniona za nią nagrodą Złotego Globu. Z kolei trzy lata później za tę samą rolę otrzymała People’s Choice Award. Nominowana była także do nagrody Emmy. Do roli powróciła w 1991 roku. Światło dzienne ujrzała wtedy kontynuacja kultowej opery mydlanej, miniserial Dynastia: Pojednanie

Dynastia była emitowana w Polsce przez stację TVP1 przez trzy lata, począwszy od 1990 roku. Zarówno za oceanem, jak i w naszym kraju serial bił rekordy popularności. "Nigdy nie przeszkadzało mi to, że kojarzą mnie głównie z rodziną Carringtonów. Prawdę mówiąc, zawsze marzyłam o roli Krystle. Polubiłam tę postać od samego początku. Dzięki tej roli zdobyłam olbrzymie doświadczenie zawodowe i przeżyłam rzeczy, o których wcześniej nie mogłam nawet śnić", powiedziała Linda Evans podczas jednego z wywiadów, udzielonego w Polsce w 1993 roku. 

Zobacz też: Śpiewała „Gdy mi ciebie zabraknie”. Za tragiczną śmierć Ludmiły Jakubczak obwiniano męża

Linda Evans, Dynastia
Fot. Goldschmidt/PAP/DPA

Linda Evans obecnie. Jak wygląda dziś życie odtwórczyni roli słynnej Krystle Carrington?

Życie miłosne Lindy Evans było równie emocjonujące, co losy słynnych bohaterów Dynastii. Jeszcze jako nastolatka zaręczona była z producentem filmowym, Patrickiem Curtisem, który został później mężem równie słynnej gwiazdy filmowej, Raquel Welch. Odtwórczyni roli Krystle Carrington wyszła za mąż dwukrotnie.

W 1968 roku poślubiła aktora i reżysera, Johna Dereka. Filmowiec miał duży wpływ na rozwój kariery aktorki. Obsadził ją w swoim długometrażowym filmie z 1969, a nawet werbował jako operatorkę filmową. To również za jego namową wzięła udział w sesji zdjęciowej Playboya w 1971 roku, która po tym, jak gwiazda zyskała rozgłos jako Krystle Carrington, została opublikowana ponownie dekadę później. Para nie przetrwała jednak próby czasu.

Linda Evans ponownie wyszła za mąż w 1975 roku za producenta filmowego, Stana Hermana. Małżeństwo rozpadło się po czterech latach. Chociaż potem już nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu, nie oznacza to, że nie próbowała szczęścia w miłości. Na przestrzeni lat związana była m.in. z restauratorem, Georgem Santo Pietro, Lee Majorsem z Wielkiej doliny, biznesmenem, Dennisem Steinem czy też greckim muzykiem nowej ery, Yannim. 

Przeczytaj też: Ta miłość to był prawdziwy rollercoaster – historia Anjelici Huston i Jacka Nicholsona  

W latach 80. aktorka cierpiała na idiopatyczny obrzęk, czyli gromadzenie się płynu w przestrzeni pozakomórkowej i w jamach ciała, mające niejasną lub nieznaną przyczynę. Zainteresowała się wtedy tajnikami naturopatii, wschodniej idei zaliczanej do paramedycyny. 

W 2009 roku Linda Evans wzięła udział w brytyjskim programie kulinarnym Hell's Kitchen. Decyzją widzów aktorka została zwyciężczynią 4. edycji tego reality show. Pięć lat później ponownie zrobiło się o niej głośno, kiedy została aresztowana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. W marcu tego roku Linda Evans została zauważona przez paparazzo na ulicach Los Angeles. Słynna aktorka skończy w tym roku 78 lat, lecz nadal niesamowicie się prezentuje. Wyczucie stylu oraz klasyczna elegancja są cechami zarówno Krystle Carrington, jak i wcielającej się w nią Lindy Evans!  

Linda Evans na imprezie charytatywnej: 

Linda Evans
Fot. A-way!/SplashNews.com/East News

Linda Evans w marcu 2020 roku na ulicach Los Angeles:

Linda Evans
Fot. JishPhoto/Rex Features/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?