Jakie obywatelstwo ma Laura Lewandowska? To duża niespodzianka!
Dziewczynka i jej rodzice musieli spełnić kilka warunków...
Anna i Robert Lewandowscy 6 maja po raz drugi zostali rodzicami. Małżeństwo powitało na świecie drugą córeczkę, której dali na imię Laura. Wesołą nowinę przekazał światu dumny tata, Robert Lewandowski. Okazuje się, że rodzice dziewczynki zadbali o jej przyszłość. Maleńka Laura Lewandowska będzie miała niemieckie obywatelstwo, ale musi spełnić jeden warunek!
Laura Lewandowska - obywatelstwo
Druga córka Lewandowskich przyszła na świat 6 maja 2020 roku w jednym z niemieckich szpitali. Anna i Robert Lewandowscy, gdy tylko wybuchła pandemia koronawirusa, zdecydowali się dla bezpieczeństwa swojego i swoich dzieci pozostać w Monachium. Z narodzin małej Laury cieszą się nie tylko jej rodzice, ale i babcie. „Gratuluję rodzicom, którzy MNIE uszczęśliwili”, powiedziała w jednym z wywiadów mama Roberta Lewandowskiego, Iwona Lewandowska. Z kolei mama Anny Lewandowskiej, pani Maria, opowiedziała m.in. dlaczego przed narodzinami Laury miała wiele obaw. Wszystko przez poprzedni poród, podczas którego jej córka straciła mnóstwo krwi - o czym kilka miesięcy temu mówił mediom Robert Lewandowski. Teraz było znacznie lepiej. „Bardzo się martwiłam, żeby nie powtórzyła się sytuacja, jaka miała miejsce przy porodzie Klary. Tamten poród był bardzo trudny. Tym razem było zupełnie inaczej, Ania urodziła Laurę szybko i bez komplikacji. Malutka ma świetny apetyt, nie daje się oderwać od piersi”, mówiła dziennikarzom PAP świeżo upieczona babcia.
Okazuje się, że Ania i Robert Lewandowscy postanowili także zadbać o przyszłość córki. Laura Lewandowska będzie miała niemieckie obywatelstwo! Spełnia bowiem wszystkie wymagania. Od 1 stycznia 2000 roku dziecko rodziców, którzy są cudzoziemcami, ale przynajmniej jedno z nich od ośmiu lat przebywa legalnie na stałe w Niemczech, wówczas dziecko poprzez urodzenie na terenie Niemczech uzyskuje niemieckie obywatelstwo. Dziewczynka będzie musiała spełnić jeden warunek.
Kiedy Laura Lewandowska skończy 18 lat, musi oświadczyć na piśmie (przed ukończeniem 23. roku życia) czy chce zachować obywatelstwo niemieckie, czy polskie. Jeśli wybierze niemieckie, musi udokumentować na piśmie zrzeczenie z obywatelstwa polskiego. Jeśli nie zrobi tego przed ukończeniem 23 roku życia, automatycznie straci obywatelstwo Niemiec.