„Śmierć wisi w powietrzu”. Nowa Puzyńska i inne krwawe opowieści!
Styczniowe premiery kryminałów. Pokochasz swój strach!
Ten rok będzie krwawy od zabójstw. Stare zbrodnie wypłyną na wierzch, a nowe intrygi przyniosą cierpienie. Katarzyna Puzyńska nadchodzi z dziesiątym tomem serii Lipowo, Rodzanice. Wrażliwe dusze wstrząśnie autentyczna historia seryjnego mordercy mordującego na wyścigi z londyńskim smogiem:
Śmierć wisi w powietrzu Kate Winkler Dawson. A dla lubiących się bać mroczny Ogród świateł Anny Klejzerowicz. Nie przegap takiej okazji. Autorki i autorzy nie dosypiają, żebyś Ty dostała gęsiej skórki z przerażenia!
Rodzanice. Katarzyna Puzyńska.
Lipowo (Tom 10)
Gwiazda polskiego kryminału powraca w wielkim stylu. Na przełomie stycznia i lutego pojawi się kolejna, już dziesiąta część sagi o policjantach z Lipowa. Tym razem autorka przeniosła akcję do małej miejscowości Rodzanic, gdzie pełnia Księżyca uwolni uśpionego potwora.
Najpierw na zamarzniętym jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny, której ręka została rozszarpana przez zwierzę, tego samego dnia ginie dziennikarka, a później znika emerytowana policjantka. Tajemnice tych zdarzeń jak zawsze rozwiązywać będzie aspirant Podgórski.
Puzyńska to mistrzyni w swoim gatunku. Psychologiczne wątki, rozbudowana fabuła, wartka akcja oraz poruszanie spraw społecznych to charakterystyczne elementy jej książek. W księgarniach kolejki, na spotkaniach autorskich tłumy. Wszyscy czekamy na Rodzanice!
Cokolwiek wybierasz. Jakub Szamałek.
I tom trylogii Ukryta sieć.
Premiera16 stycznia.
Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do makabrycznego wypadku. Ginie Ryszard Buczek, gwiazda kultowego programu dla dzieci, który niegdyś oglądała cała Polska. Wszystko wskazuje na to, że niespodziewanie stracił kontrolę nad pojazdem. Sprawa nie dla wszystkich jest jednak oczywista. Julita Wójcicka, młoda dziennikarka plotkarskiego portalu meganewsy.pl, uważa, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Dziewczyna zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Szybko przekonuje się, że prawda o śmierci telewizyjnego gwiazdora jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. W walce o prawdę niedoświadczona dziennikarka będzie musiała poświęcić więcej, niż myślała. Wójcicka z przerażeniem stopniowo odkrywa to, co na co dzień wydaje się ukryte – że w świecie nowych technologii niewiele wystarczy, aby ktoś obcy wiedział o nas niemal wszystko, a przestępcy działają w nieznany wcześniej sposób. W dobie XXI wieku wszystkie chwyty są dozwolone, a każdy ruch poczyniony przez nas w sieci nie ginie.
„To nie jest powieść science fiction” – głosi zdanie umieszczone na początku książki. Szamałek znakomicie rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, precyzyjnie opisując świat, w którym najważniejsza jest liczba kliknięć, sensacyjny news i którym rządzą nowe technologie. Żadne tradycyjne metody śledztwa nie mogą już pomóc. Wartka akcja, charyzmatyczna główna bohaterka, mocne osadzenie we współczesnej rzeczywistości oraz zaskakujące zakończenie, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.
„Ta książka to jeden z najgorętszych tytułów tej zimy. Mocny, wciągający thriller, po którym trudno się otrząsnąć. Zapamiętajcie to nazwisko! Jakub Szamałek jest jednym z najinteligentniejszych pisarzy młodego pokolenia. Wróżę mu wielki sukces”. – Vincent V. Severski.
Papierowe duchy. Julia Heaberlin.
Premiera: 16 stycznia 2019
Carl Louis Feldman za młodu był słynnym fotografem. To było kiedyś,
w innym życiu, zanim jeszcze został skazany za morderstwo młodej kobiety. Uniewinniono go z powodu demencji, od tamtego czasu leczy się w specjalistycznym ośrodku. Do momentu, gdy pojawia się w nim jego córka, która chce zabrać go na wycieczkę...
Czekała na ten moment połowę swojego życia. Planowała, zbierała informacje, trenowała. Układała w głowie wszystkie możliwe scenariusze. Dlatego teraz ma prawie całkowitą pewność, że staruszek, który siedzi obok niej na fotelu pasażera, przed laty porwał i zamordował jej siostrę Rachel.
Carl nie wierzy jej za grosz, gdy próbuje mu wmówić, że jest jego córką. Gdy z kolei on twierdzi, że nie pamięta, aby kiedykolwiek zamordował jakąś dziewczynę – ona nie wierzy jemu. Które z nich kłamie? A może kłamią oboje?
„Książka znakomicie trzyma w napięciu, jest obrazem niebezpiecznej gry w chowanego, napisana po mistrzowsku” – Lone Star Literary.
Ogród świateł. Anna Klejzerowicz.
Senna atmosfera małej, pomorskiej miejscowości zostaje zmącona, kiedy dochodzi do brutalnego mordu. W niejasnych okolicznościach ginie cała rodzina lokalnego biznesmena – dwoje dorosłych i troje dzieci. Wszystko dzieje się w upiornej scenografii rozświetlonej tysiącem świateł. Morderstwo do złudzenia przypomina sprawę sprzed lat. Ale ci, którzy ją pamiętają, nie mają ochoty o niej opowiadać.
Policja bada różne tropy, jednak dochodzenie nie przynosi zbyt wielu odpowiedzi. Nad rozwiązaniem zagadki zaczyna pracować Felicja Stefańska – rzecznik prasowy gminy. Wraz z przyjaciółką, radną Gretą Pazik zaczynają odkrywać tajemnice z przeszłości, które wydają się mieć związek z obecną sprawą. Wygląda na to, że ma ona korzenie w latach przemian ustrojowych i mogą się na nią kłaść cienie Trójmiejskiej Ośmiornicy.
ww
Kiedy dochodzi do dwóch nowych zabójstw, których ofiary miały związek z rozwiązywaną sprawą na miejscową społeczność pada blady strach.
Anna Kalejzerowicz mistrzowsko buduje napięcie i prowadzi narrację wielotorowo, dzięki czemu czytelnik wraz z bohaterami podąża nowymi tropami. Duszna atmosfera zagęszcza się niemal odczuwalnie. To lektura dla osób o mocnych nerwach.
Śmierć wisi w powietrzu. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i wielkiego smogu w Londynie. Kate Winkler Dawson
Premiera 30 stycznia
Gdy Londyn podnosił się ze zniszczeń II wojny światowej, uderzyła w niego kolejna katastrofa: na pięć grudniowych dni 1952 roku zabójczy smog opadł na miasto i trzymał je w żelaznym uścisku. Dzień zamienił się w noc, transport miejski przestał funkcjonować, a przestępcy wylegli na ulice. Dwanaście tysięcy osób zmarło z powodu trującego powietrza. W tym chaotycznym okresie pojawił się w mieście jednak kolejny morderca, który wykorzystał śmiercionośną mgłę jako pretekst do własnych zbrodni.
W całym Londynie znikały kobiety – ubogie i zapomniane, których nagła nieobecność nie zwróciła specjalnie niczyjej uwagi. Wszystkie spotkały na swojej drodze tego samego cichego, niewyróżniającego się człowieka, który tamtej mrocznej zimy zapraszał je do rozpadającego się mieszkania w Notting Hill. Nigdy go już nie opuściły.
Czy w ścianach, pod podłogami i w ogródku tego domu grozy kryło się więcej ciał? Czy to trująca mgła sprawiła, że bestia oszalała?
Wielki smog londyński z 1952 roku pozostaje najtragiczniejszym w skutkach przypadkiem zanieczyszczenia powietrza w historii świata, a seryjny morderca działający w jego ukryciu odmienił losy kary śmierci w Wielkiej Brytanii na zawsze.
Człowiek z Lasu. Phoebe Locke.
Premiera 30 stycznia.
Tydzień po narodzinach swojej córki, Amber, Sadie Banner pakuje się i w środku nocy znika bez śladu. Jej mąż Miles przez szesnaście lat samotnie wychowuje dziecko – aż pewnego dnia do ich drzwi puka skruszona Sadie. Próbują stopniowo odbudować swoje relacje i na nowo stać się rodziną. Jednak wraz z powrotem Sadie powracają upiory z jej przeszłości. I domagają się, aby ich wysłuchano…
Dwa lata później w Los Angeles ekipa dokumentalistów towarzyszy osiemnastoletniej Amber Banner podczas jej spotkań z mediami. Oskarżona o morderstwo dziewczyna została właśnie uniewinniona – ale kogo zabiła i dlaczego?