O TYM SIĘ MÓWI

Te informacje dają nadzieję! Włosi odnotowali rekordową liczbę wyzdrowień!

Powoli wracają do normalności?

redakcja viva! 10 kwietnia 2020 18:51

Pandemia koronawirusa w krótkim czasie opanowała cały świat. Liczba zakażonych rośnie w zastraszającym tempie. Włochy były jednym z europejskich państw, które najmocniej odczuły skutki COVID-19. Odnotowali dotychczas najwyższą liczbę zachorowań i zgonów. Czy najgorszy okres mają już za sobą. Najnowsze informacje dają nadzieję!

Sytuacja we Włoszech poprawia się?

Krzywe przedstawiające liczby ofiar w krajach dotkniętych pandemią koronawirusa zaczynają się powoli wypłaszczać. Czy to oznacza, że Włochom, udało się opanować trudną sytuację? Dotychczas zmarło tam ponad 18 tysięcy osób, wyzdrowiało prawie 30 tysięcy, a koronawirusa zdiagnozowano u 143 tysięcy osób.

Lekarze stojący na pierwszej linii frontu robią wszystko, by pomóc wszystkim chorym. 

Według najnowszych danych, do szpitali zgłasza się coraz mniej osób zarażonych koronawirusem (przyrost dotyczył ostatnio 3951 nowych przypadków). Kilka dni temu media informowały o wzroście liczby ozdrowiałych osób. Za wyleczonych uznano 2162 (stan na 8 kwietnia) pacjentów.

,,W środę odnotowaliśmy nowy rekord. W ciągu ostatnich 24 godzin za wyleczonych uznano 2162 osoby. To najwięcej od początku epidemii. Przez ostatnie 10 dni wyzdrowiało 50 procent wszystkich osób, które uznajemy za zdrowe po zakażeniu koronawirusem", mówił szef obrony cywilnej Angelo Borrelli.

„Nie jesteśmy w fazie wyraźnego spadku, ale zmniejszenia prędkości zakażeń”, komentował podczas konferencji prasowej Ranieri Guerra, jeden z wicedyrektorów WHO.

Włochy nie wycofują się z nałożonych na kraj obostrzeń. Władze kraju apelują o pozostanie w domach, noszenie maseczek i ostrożność.

Z dnia na dzień zachodnie i południowe rejony Europy informują, że sytuacja zaczyna się powoli poprawiać. Statystyki są optymistyczne. Także Francja, Niemcy czy Hiszpania odnotowują coraz mniej nowych zachorowań i zgonów wywołanych COVID-19 w porównaniu do ostatnich tygodni. 

Źródło: Polki.pl,Worldometers.info

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.