Koronawirus, maseczka
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Prawdziwa liczba osób zakażonych na koronawirusa w Polsce przeraża!

Epidemiolog podał szokujące informacje

Sabina Zięba 4 sierpnia 2020 13:00
Koronawirus, maseczka
Fot. Adobe Stock

Choć wydawało się, że z biegiem czasu koronawirus zostanie zwalczony, wraz z nadejściem kolejnych miesięcy widać, że sprawa wygląda coraz gorzej. Przy okazji niedawnych wyborów, rząd uspokajał obywateli, że można już się nie bać pandemii. Dziś specjaliści notują kolejne rekordy zarażeń chorobą w Polsce. Jak wygląda prawda? Znany epidemiolog wyjawił właśnie, że podawane opinii publicznej dane, są mocno zaniżone...

Prawdziwa ilość zakażeń COVID-19 w Polsce

Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach podaje kolejne dzienne dane odnośnie ilości zakażeń koronawirusem w Polsce. Zazwyczaj liczby te oscylują w granicach 500-600 osób. 4 sierpnia padł kolejny wysoki rekord, ponieważ wykryto aż 680 chorych w ciągu ostatnich 24 godzin. Choć te informacje zaskakują, okazuje się, że może być o wiele, wiele gorzej.

W rozmowie z portalem olawa.naszemiasto.pl, prof. Egbert Piasecki z wrocławskiego Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk, ujawnił, że każdego dnia w Polsce może przybywać nawet 5 tysięcy zakażonych COVID-19. Powiedział: „Eksperci uważają, że liczba naprawdę zakażonych jest 5 albo 10 razy większa od tej z oficjalnych statystyk. Na Dolnym Śląsku nie ma tak dużych wzrostów zakażeń jak na Śląsku. Ale u nas nie ma ognisk w zakładach pracy czy na weselach, gdzie wirus masowo się rozprzestrzeniał. Nie wiem na przykład, czy były badania wszystkich pracowników w KGHM, podobne do tych, prowadzonych w kopalniach na Górnym Śląsku. Bo gdyby je przeprowadzono, to mogłoby się okazać, że i u nas jest epicentrum koronawirusa”.

Według niego obostrzenia wprowadzone w obliczu zmagań z chorobą powinny być rygorystycznie przestrzegane. Utrzymuje, że konieczne jest noszenie maseczek w sklepach czy komunikacji, a także zmniejszenie liczby osób, które mogą uczestniczyć w takich zgromadzeniach jak wesela. Dodał: „Jeśli dziś to jest 150 osób, to powinno być 50. Bezsensowna, absurdalna wręcz jest decyzja rządu o zmniejszeniu dystansu, jaki powinniśmy utrzymywać z 2 do 1,5 metra. Dla rozprzestrzeniania się wirusa te 50 centymetrów nie ma większego znaczenia. Ale po tym poluzowaniu ludzie w ogóle przestali przestrzegać jakichkolwiek dystansów. Na przykład w sklepach”.

Zgadzacie się z jego zdaniem?  

koronawirus-swiat-europa-zachrowania-druga-fala-kiedy-nadejdzie-czy-we-wrzesniu
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.