Koronawirus, ziemia, maseczka
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Druga fala koronawirusa. Niektóre kraje przywracają obostrzenia i kwarantannę

Co dzieje się na świecie?

Ksenia Krasko 16 lipca 2020 08:15
Koronawirus, ziemia, maseczka
Fot. stock.adobe.com

Ze względu na wzrost nowych przypadków zakażenia koronawirusem, niektóre kraje zdecydowały się na przywrócenie poluzowanych wcześniej obostrzeń, lub ponowne wprowadzenie zasad kwarantanny. Światowa Organizacja Zdrowia podczas jednej z ostatnich konferencji podkreśliła, że ​​w wielu państwach sytuacja się pogarsza.

Koronawirus druga fala. Przywrócona kwarantanna

Na całym świecie odnotowano już ponad 13,5 miliona przypadków zakażenia koronawirusem. Według statystyk, w najgorszej sytuacji niezmiennie znajdują się Stany Zjednoczone, Brazylia oraz Indie. Niepokojący wzrost ilości pacjentów chorych na Covid-19 zmusza niektóre kraje do przywrócenia obostrzeń.

Tygodniowa kwarantanna obowiązuje m.in. mieszkańców indyjskiego miasta Bangalore. Na podobne rozwiązanie zdecydowały się władze Teheranu – tu zamknięte są uniwersytety, szkoły, biblioteki, salony piękności, meczety, kina, teatry i muzea. Wszystkie wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i religijne zostały anulowane. W Hongkongu nacisk kładzie się na zachowanie dystansu społecznego.

Mieszkańcy Melbourne w Australii muszą przestrzegać zasad kwarantanny przez kolejne sześć tygodni. Stan Wiktoria, w którym znajduje się miasto, zamknął granice z sąsiednimi stanami, Nową Południową Walią i Australią Południową.

Z licznymi ograniczeniami muszą liczyć się obywatele Izraelu i Uzbekistanu. W obu krajach obostrzenia obowiązują do początku sierpnia.

Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował o nakazie noszenia maseczek ochronnych we wszystkich miejscach publicznych, w tym w sklepach. Jednocześnie podkreślono, że pracownicy będą mogli odmówić obsługi, jeśli klient nie przestrzega tej zasady. Osoby naruszające przepisy zapłacą grzywnę w wysokości 100 funtów.

Agencja Reuters przekazała, że ​​Unia Europejska wykluczyła dwa kraje z listy bezpiecznych kierunków dla mieszkańców UE. Są to Serbia i Czarnogóra, w których zarejestrowano niepokojąco szybki wzrost nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

W Polsce wciąż obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych, oraz zachowanie dystansu społecznego, jednak poluzowano już większość obostrzeń. Odnotowano blisko 40 tysięcy przypadków zakażenia, prawie 1600 osób zmarło. 

Źródło: BBC

koronawirus-swiat-europa-zachrowania-druga-fala-kiedy-nadejdzie-czy-we-wrzesniu
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.