To on zastąpi Artura Orzecha w „Szansie na sukces”. Kim jest Marek Sierocki?
Dziennikarz od lat jest jedną z twarzy TVP
Marek Sierocki zastąpił Artura Orzecha prowadząc charytatywny odcinek programu Szansa na sukces. Czy to tymczasowe zastępstwo czy nowa posada dziennikarza? Widzowie będą mogli przekonać się już niebawem.
Kim jest Marek Sierocki?
Marek Sierocki urodził się 27 lipca 1959 w Zielonce. Karierę prezentera rozpoczął w 1985 na Festiwalu Młodzieży i Studentów w Moskwie. W telewizji zadebiutował w latach 80-tych jako ilustrator muzyczny. Grał też na akordeonie w programie Poligon Naczelnej Redakcji Programów Wojskowych PRL. W kolejnych latach rozwijał się jako DJ. W końcu trafił do Teleexpresu, gdzie do dziś prowadzi dział muzyczny.
Marek Sierocki, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, Opole 2016
Marek Sierocki: kariera
Marek Sierocki poza dziennikarstwem telewizyjnym rozwijał się też w prasie. W latach 1991-1997 był redaktorem naczelnym młodzieżowego magazynu Bravo. Później pełnił funkcję szefa Redakcji Rozrywki TVP1. Został także mianowany dyrektorem artystycznym Festiwali w Opolu i Sopocie.
Miłość Marka Sierockiego do muzyki przejawia się na różnych płaszczyznach. Dziennikarz ma na swoim koncie kilka występów z grupami disco polo. W stacji telewizyjnej Polo TV miał nawet swój autorski program. W 2007 rozpoczął współpracę z radiem Vox FM.
Zakończył ją dwa lata temu i dołączył do redakcji Radia Plus. Słuchacze mogą go usłyszeć w takich programach jak: Prywatka z Radiem Plus, Przebojowa poczta Marka Sierockiego oraz Muzyczny Alfabet Marka Sierockiego. Sierocki rapował także do utworów kabaretu OT.TO. Dziennikarz jest autorem książek. Ma na swoim koncie kilka pozycji o tematyce muzycznej: Depeche Mode, Gwiazdy Pop & Rock czy Alfabet muzyczny: od ABBY do Zucchero. Razem z Maciejem Orłosiem wydali także książkę pod tytułem: Teleexpress. 30 lat minęło.
Marek Sierocki: odznaczenie przez prezydenta
W 2013 roku Marek Sierocki został odznaczony, przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla rozwoju polskiej telewizji publicznej oraz wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej.