Wygląda jak gwiazda Hollywood, prowadzi Instagrama, a swoją karierę zaczęła od stażu w marketingu. Kim jest Rania, królowa Jordanii?
1 z 16
Kim jest królowa Rania? Najpiękniejszą królowa na świecie - niemal co drugi internauta właśnie tak odpowiada na to pytanie. Nic dziwnego, bo faktycznie królowa Jordanii może poszczycić się nietuzinkową urodą. To jednak tak naprawdę najmniejsza z jej zalet. Poznajcie bliżej królową XXI wieku!
Polecamy: Królowa Rania. Muzułmańska królowa pokoju
Rania królowa Instagrama
O mężu pisze „His Majesty” - „Jego Wysokość”, „Jego Królewska Mość”. Nigdy „mój ukochany” czy „mąż”. Bo królowa Jordanii, Rania Al Abdullah wie, jak skutecznie łączyć media społecznościowe z dworskimi tradycjami. Na Facebooku ma więcej fanów niż jej kraj mieszkańców. Królowa Jordanii, Rania, świetnie rozumie media społecznościowe. Ma konta na Facebooku (14 milionów fanów), Instagramie (3,8 miliona obserwujących), Twitterze (6 milionów followersów) i Youtube (jej filmy mają łącznie 15 milionów wyświetleń). Dla porównania, Jordania ma 6,5 miliona mieszkańców.
Na zdjęciach, które królowa wrzuca na swój Instagram wyraźnie widać, że między nią a mężem wciąż jest prawdziwe uczucie. Jak chociażby na tym z walentynek, na którym królewska para pozuje z bogato udekorowanym tortem w kształcie serca. Każde zdjęcie, które królowa wrzuca do sieci, jest podpisane po arabsku i angielsku.
Życie rodzinne królowej Rani
Królowa Rania urodziła się w Kuwejcie w 1970 roku. Skończyła ekonomię na amerykańskim uniwersytecie w Kairze, po czym pracowała dla Citibanku i firmy Apple. Nie wiadomo, jak dalej potoczyłaby się jej kariera, gdyby w styczniu 1993 roku na przyjęciu nie poznała jordańskiego księcia, Abdullaha. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Po dwóch miesiącach byli już zaręczeni, a w czerwcu wzięli ślub. Mają czwórkę dzieci: księcia Husajna (23), księżniczkę Iman (21), księżniczkę Salmę (17) i księcia Haszima (12).
Królowa zaangażowana społecznie
Rania jest muzułmanką, ale religia nie przeszkadza jej angażować się w sprawy kobiet, działać na rzecz równouprawnienia i poprawy wizerunku krajów arabskich na świecie. Królowa chętnie wykorzystuje do tego nowoczesne narzędzia, jakimi są media społecznościowe. W 2008 roku prowadziła wideobloga w serwisie Youtube, gdzie rozprawiała się ze stereotypami dotyczącymi sytuacji kobiet na Bliskim Wschodzie. Jej pomysł został doceniony przez amerykańskiego giganta, który wręczył jej nagrodę Youtube Visionary Award dla osób wykorzystujących swój kanał w szczytnym celu. Zresztą, o tym, że Rania świetnie rozumie nowe technologie świadczy też fakt, że ma patronat nad pierwszym interaktywnym muzeum dla dzieci w Jordanii.
W galerii pokazujemy zdjęcia królowej Rani z jej profilu na Instagramie. Zobacz, jak spędza czas królowa Jordanii.
Polecamy też: Planowany zamach na królową Elżbietę II?! Kto zagraża życiu monarchini?
5 z 16
Na zdjęciu: Królowa Jordanii Rania wraz z żeńską reprezentacją narodową Jordanii w piłkę nożną
11 z 16
12 z 16
13 z 16
14 z 16
15 z 16
16 z 16