Jerzy Brzęczek nowy selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakie tajemnice ukrywa?
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Jerzy Brzęczek, nowy trener reprezentacji Polski, to wuj Kuby Błaszczykowskiego

To on wychowywał go po tragicznej śmierci matki

Konrad Szczęsny 12 lipca 2018 12:45
Jerzy Brzęczek nowy selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakie tajemnice ukrywa?
Fot. East News

Spektakularna klęska polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji sprawiła, że jeszcze w jego trakcie zaczęto mówić się o odwołaniu Adama Nawałki z funkcji selekcjonera. Spekulacje te stały się faktem a co za tym idzie, ruszyła lawina plotek dotycząca tego, kto zastąpi go na tym stanowisku. Dziś wszystko stało się jasne: najpierw informację, że będzie to Jerzy Brzęczek podał Przegląd Sportowy, później potwierdził to Polski Związek Piłki Nożnej. Warto dodać, że nowy trener jest prywatnie wujem Kuby Błaszczykowskiego i pomagał w jego wychowywaniu po tragicznej śmierci matki a swojej siostry, Agaty Błaszczykowskiej.

Jerzy Brzęczek, wuj Kuby Błaszczykowskiego, nowym trenerem reprezentacji Polski

Dotychczas Jerzy Brzęczek był trenerem odnoszącej umiarkowane sukcesy Wisły Płock. Dziś PZPN potwierdził jednak, że zakończył proces wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski i na to stanowisko powołał właśnie wuja Kuby Błaszczykowskiego.

„Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski”, podał Polski Związek Piłki Nożnej.

„W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy”, zastrzeżono.

Kim jest Jerzy Brzęczek, nowy trener reprezentacji Polski?

To 47-letni były sportowiec, który przez ostatni rok był związany z Wisłą Płock. Wcześniej odnosił sukcesy jako piłkarz, który karierę rozpoczął w Rakowie Częstochowa, kontynuował ją zaś w drużynach z Polski, Izraela i Austrii. Do najważniejszych momentów w jego karierze należy z pewnością sukces odniesiony z reprezentacją Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku – zdobycie srebrnego medalu. Jerzy Brzęczek był wówczas jej kapitanem. Karierę sportową oficjalnie zakończył latem 2009 roku.

Prywatnie jest wujem byłego kapitana i ulubieńca fanów biało-czerwonych, Kuby Błaszczykowskiego. To on pomagał w wychowywaniu go po tragicznej śmierci swojej siostry, Anny Błaszczykowskiej, która zginęła z rąk męża, gdy siostrzeniec miał zaledwie 11 lat. 

Jerzy Brzęczek ma syna Roberta, który co prawda przez jakiś czas również związany był z piłką nożną (jako zawodnik Błękitnych Stargard), jednak karierę sportową zakończył w wieku zaledwie 21 lat  

Kuba Błaszczykowski, Adam Nawałka
Fot. instagram@kuba.blaszczykowski

Kuba Błaszyczkowski, Agata Błaszczykowska, żona Kuby Błaszczykowskiego
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…