VIDEO VIVY!

„Totalne wycieńczenie, dwa razy zasłabłam”, Katarzyna Meller o programie Ameryka Express

„Liczyłam, że program będzie trochę sfingowany i nam jakoś pomogą”

Roman Praszyński 23 sierpnia 2018 12:29

Katarzyna Meller szybko zdecydowała się na udział w programie Ameryka Express. Razem z przyjaciółką Moniką Zagajewską wyjechały przeżyć największą przygodę swojego życia i nie spodziewały się, że będzie ona aż tak wielkim wyzwaniem. O swoich doświadczeniach w Ameryce Południowej opowiedziała Romanowi Praszyńskiemu.

– Jakie wrażenia?

Fantastyczna przygoda. Choć nie byłam przygotowana na totalne wycieńczenie. Wędrowaliśmy na wysokości ponad trzech tysięcy metrów. Pogoda szalona – od upałów ponad 30 stopni do 10 stopni i deszczu. Lało tak, że majtki, buty wszystko było przemoczone. Więc plecak momentalnie ważył 20 kilogramów. I trzeba było spać w mokrym śpiworze. Dwa razy zasłabłam.

– I co wtedy?

Zostałam uratowana przez rycerza na białym koniu. Był nim duet Tomka Karolaka i Kuby Urbańskiego. Kuba przejął mój plecak, a Tomek wziął mój śpiwór. Dwa razy wybawili mnie z opresji.

– Sprezentowała im Pani whisky po powrocie?

Zrobiłam w domu imprezę dla wszystkich uczestników. Bardzo się polubiliśmy, ekstremalne doświadczenia bardzo nas do siebie zbliżyły. Następne spotkanie u Lary Gessler.

– Czyli piękna przygoda w Andach?

Absolutnie odświeżająca. Zmuszająca do podstawowych konstatacji. Na własnej skórze – ja i moja przyjaciółka Monika Zagajska – odczułyśmy, jak niewiele trzeba, żeby być szczęśliwą.

– Ile trzeba?

Nic. Kompletnie nic. My w Europie jesteśmy otoczeni przedmiotami. Tam radziłyśmy sobie bez tego wszystkiego. Najtrudniejsze okazało się proszenie o nocleg. Od czwartej rano byłyśmy na nogach, wieczorem było już ciemno, a my odbijałyśmy się od piętnaściorga drzwi. Ludzie się boją przyjąć nieznajomych do domu, tam jest szalenie niebezpiecznie.

– Myślałem, że przygody uczestników są sfingowane.

Szczerze mówiąc, też liczyłam, że program będzie trochę sfingowany i nam jakoś pomogą. Ale musiałyśmy walczyć same. Byłyśmy tak zmęczone i głodne, że chciałyśmy spać na ulicy, ale warunki programu na to nie pozwalały. Natomiast gdy już ktoś okazywał nam serce, było to niewiarygodnie wzruszające i dawało siłę na następny dzień.

– Wygrała Pani „Amerykę Express”?

Pomidor. 

okładka, Kasia Kowalska i Ola Kowalska, VIVA! 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.