Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Karol Strasburger zdradził szczegóły porodu żony: „To nie jest atrakcyjny widok”

Jak 72-letni prezenter sprawuje się w roli taty?

Rafał Kowalski 3 grudnia 2019 19:22
Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska

Pod koniec listopada Karol Strasburger i jego ukochana Małgorzata Weremczuk powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. 72-letni prezenter zdążył już udzielić kilku wypowiedzi dla mediów, w których opowiedział o trudach opieki nad małą Laurą. W ostatnim mini wywiadzie, gwiazdor Familiady przyznał, że poród nie był doświadczeniem, przy którym chciał być obecny.

Karol Strasburger o porodzie córki

W rozmowie z Twoim Imperium prowadzący popularny teleturniej przyznał, że nie wspierał żony podczas porodu, ale był tuż za ścianą. 72-letni prezenter ma inne spojrzenie na rozwiązanie ciąży, niż to, które ma coraz więcej młodych ludzi. „Nie byłem obecny przy porodzie i nie przecinałem pępowiny. Ja takich rzeczy nie uznaję, to nie jest atrakcyjny widok. Do niczego nikomu nie jest potrzebny. Za to obecnie jest zwyczaj, że ojciec tuż po narodzinach przyjmuje dziecko pierwszy i robi tzw. kangurowanie. I to miało miejsce”, wyznał Karol Strasburger.

Przy okazji dodał też, że przez obowiązki zawodowe rzadko bywa w domu, ale robi, co może! „Ja ostatnio ciągle jestem w pracy. Nagrywam właśnie świąteczne odcinki "Familiady". Nagrania są od rana do nocy, nie mam więc jak pomóc Małgorzacie, chociaż zwykle to robię. (...) Będę przewijał dziecko. Jestem odpowiedzialnym ojcem, który z przyjemnością będzie robił wszystko, co trzeba. Chociaż karmić piersią, oczywiście, nie będę”, zażartował sobie w swoim stylu prezenter w wywiadzie dla Twojego Imperium.

Mimo tego, że dziecko urodziło się tydzień przed terminem, noworodek otrzymał dobre oceny od lekarzy. „Wszystko zakończyło się dobrze. Poród przebiegł dość sprawnie, choć dla Małgosi był męczący. Nasza córeczka urodziła się zdrowa i radosna. Dostała 10 punktów w skali Apgar. Jesteśmy w siódmym niebie, pękam ze szczęścia”, mówił Karol Strasburger Faktowi.

Choć nie można prezenterowi odmówić troski o ukochaną i małą Laurę to jednak w sieci pojawiły się głosy, że mowa o porodzie jako nieatrakcyjnym widoku dla mężczyzny była niepotrzebna. Zgadzacie się w tym temacie z internautami? 

Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska

Małgorzata Weremczuk, Karol Strasburger, VIVA! czerwiec 2018
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.