Andrzej Łapicki, Kamila Łapicka, VIVA! 2010
Fot. Iza Grzybowska
O tym się mówi!

Kamila Łapicka opuściła Polskę, odetchnęła z ulgą. Tak dziś wygląda życie wdowy po Łapickim

Ich związek wywołał skandal, zwłaszcza z uwagi na różnicę wieku

Aleksandra Frankowska 24 stycznia 2024 09:52
Andrzej Łapicki, Kamila Łapicka, VIVA! 2010
Fot. Iza Grzybowska

Ich związek wywołał ogromny skandal z uwagi na różnicę wieku. Małżeństwem byli krótko. Po śmierci męża, Kamila Łapicka usunęła się w cień. Teraz wiemy, że wyjechała z Polski do Włoch. Została stypendystką Królewskiej Akademii Hiszpanii w Rzymie. Jak teraz żyje wdowa po Andrzeju Łapickim?

ZOBACZ TEŻ: Dla ukochanego dziadka napisał piosenkę. Dawid Kwiatkowski jednym wspomnieniem wrócił do przeszłości

Kamila Łapicka wyjechała z Polski

Jakiś czas temu Kamila Łapicka wyjechała z Polski, by realizować się zawodowo. Wyróżniono ją i została przyjęta do niewielkiego grona stypendystów w Rzymie, jako jedyna stypendystka ROMAE zajmująca się sztukami performatywnymi oraz widowiskowymi. Łapicka jest z wykształcenia teatrolożką. Mieszka obecnie we Włoszech i spełnia swoje zawodowe marzenia. 

"(...) Wzruszył mnie moment, w którym na ścianie (...) pojawiły się nazwiska mojego stypendialnego rocznika — ultrapozytywnych koleżanek i kolegów, z którymi dzielę tę wielką przygodę" — napisała na Facebooku Kamila Łapicka.

Kamila Łapicka, Nagranie programu Telewizji Polskiej TVP2 „Pytanie na śniadanie”,  19.09.12 Warszawa
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Nie udziela się medialnie

Po śmierci Andrzeja Łapickiego usunęła się w cień. Nie udziela już wywiadów i stara się unikać mediów. Tylko raz zrobiła wyjątek, wspominając ostatnią noc przed śmiercią ukochanego.

"Kiedy szłam spać ostatniego wieczoru, powiedział: żoneczko, taka jesteś dla mnie dobra, do jutra. Przypomniałam to sobie rano, kiedy już zostałam sama" – wspominała w rozmowie z "Newsweekiem".

Odejście męża było dla niej trudnym doświadczeniem. Wiele osób było jej też nieprzychylnych, nie wierząc w miłość, jaka ich łączyła. Widzieli tylko młodą dziewczynę i starszego Pana. Nikt nie wiedział, jak było naprawdę. Tylko oni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przeżyła trudne dzieciństwo, marzenia spełniała za granicą. Tak wygląda życie Krystyny Mazurównej

"Pamiętam, gdy po raz pierwszy usłyszałam słowo »kondolencje«. Najpierw wydało mi się zupełnie abstrakcyjne i dopiero po chwili uświadomiłam sobie, że osoba, która go użyła, mówi do mnie. I jeszcze, że śmierć to była rzecz, którą prawdopodobnie przewidywali wszyscy, tylko nie my z Andrzejem. W każdym razie nie do końca" - mówiła.

Kamila Łapicka w białej ażurowej bluzce stoi przytulona do męża Andrzeja Łapickiego w niebieskoej koszuli,w tle morze i plaża
Fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Trudne chwile sprawiły, że nie zastanawiała się długo nad opuszczeniem Polski. Jak sama podkreśla, jest teraz szczęśliwa.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.