Kamil Sipowicz, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
WSPOMNIENIE

„Pojadę na Roztocze, tam gdzie Kora odeszła

Kamil Sipowicz w pierwszą rocznicę śmierci żony

Olga Figaszewska 28 lipca 2019 18:51
Kamil Sipowicz, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Odeszła 28 lipca 2018 roku po wyczerpującej walce z nowotworem. Jej śmierć była prawdziwym ciosem dla rodziny, przyjaciół i wiernych fanów. Nie będzie drugiej takiej. Kamil Sipowicz w pierwszą rocznicę śmierci ukochanej żony postanowił uczcić jej pamięć w wyjątkowy sposób. O wszystkim opowiedział w wywiadzie.

Kamil Sipowicz o pierwszej rocznicy śmierci Kory

Kamil Sipowicz nie potrafi sobie poradzić z tą stratą. Był wstrząśnięty, kiedy lekarze postawili diagnozę. Starał się szukać metod, leków, środków, które pomogłyby w uśnieżeniu bólu i zwalczenia choroby. Kora jeszcze pięć lat walczyła z nowotworem.

Kamilowi Sipowiczowi trudno opisać swój ból, pustkę, samotność. I tęsknotę. „Czas niczego nie leczy. Wręcz odwrotnie. Im dalej, tym gorzej. Niestety. Na początku człowiek posiada jakiś mechanizm obronny, nie docierają do niego rzeczy, które się wydarzają. Dopiero później, kiedy ten mechanizm przestaje działać, wszystko do niego dochodzi i jest coraz gorzej. Nikogo nie będę pocieszał, bo nie ma pocieszenia”, mówił Beacie Nowickiej w najnowszym wywiadzie dla VIVY!.

Niczego nie zmieniał w wyglądzie ich domu. „Nawet pantofle Kory, takie kapcie przywiezione z Grecji, stoją w tym samym miejscu, gdzie ona je postawiła (milczenie). Mnóstwo rzeczy zachowałem, żeby było tak, jak Kora pozostawiła, mimo że przez ostatni rok było u nas mnóstwo gości. Kora starała się ten dom uporządkować, ustawić wszystko tak, żeby żyło nam się wygodnie”, dodał.

Kora i Kamil Sipowicz, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Mąż artystki próbuje znaleźć w sobie siłę do działań związanych z Korą. „To nieco łagodzi wszystkie złe myśli. W czerwcu była wystawa Madonn oraz wystawa zdjęć „Kora nieoczywista”, jej kuratorem jest przyjaciel, Andrzej Wajs, który napisał piękny tekst i świetnie to ułożył. Pracujemy nad filmem fabularnym i filmem dokumentalnym. Powołałem Fundację Kory i nasze projekty z dziedziny kultury, sztuki i edukacji nabierają kształtów i zaczynają się toczyć. Jesienią wydamy niepublikowane dotąd wiersze Kory „Ściana szklanych, purpurowych serc”… Tym się zajmuję”, zwierzył się.

Dziś mija rok od śmierci Kory. Kamil Sipowicz w rozmowie z Darią Dziewięcką dla TOK FM, Kamil Sipowicz opowiedział, jak spędzi 28 lipca.

„Pojadę na Roztocze, do Bliżowa, tam gdzie Kora odeszła. Tam chcę spędzić czas. Pojadę kilka dni wcześniej. Przyjadą też znajomi, którzy byli w ostatnich dniach Kory. Rozpalimy ognisko, zrobimy grilla, tak jak to się odbywało dokładnie rok temu. Wtedy był teleskop i oglądaliśmy zaćmienie, które wtedy było. Na pewno w rocznicę odwiedzi go wiele osób (...)", wyznał.

Na jego profilu pojawiło się zdjęcie, które symbolizuje pamięć o ukochanej.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#1

Post udostępniony przez Kamil Sipowicz (@kamilsipowicz)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…