John Travolta i Kelly Preston
Fot. Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Plotki o orientacji, tajemnicza śmierć syna... Oto niezwykła historia Johna Travolta i Kelly Preston

Ich związek skrywał wiele sekretów...

Gabriela Czernecka 4 listopada 2021 19:07
John Travolta i Kelly Preston
Fot. Getty Images

John Travolta i Kelly Preston byli jedną z najsłynniejszych par Hollywood. Choć ich związek wzbudzał spore kontrowersje i skrywał wiele sekretów, on zawsze mówił, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Poznali się na planie filmu The Expert i on od razu stracił dla niej głowę. Ona była wówczas w nieszczęśliwym małżeństwie, ale po rozwodzie nie chciała się zbyt szybko wiązać. John Travolta był jednak cierpliwy. Opłacało się. Razem przeżyli 29 lat. Niestety ich szczęście przerwała choroba. Kelly Preston zmarła 12 lipca 2020 roku po walce z rakiem piersi. „Z ciężkim sercem informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Odważnie walczyła, otoczona miłością i wsparciem wielu z was. Moja rodzina i ja zawsze będziemy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom [...] a także przyjaciołom i krewnym, którzy byli przy niej przez cały ten czas”, przekazał w dniu jej odejścia John Travolta. Przypominamy niezwykłą historię ich relacji. 

John Travolta i Kelly Preston: historia miłości

Lata 70. John Travolta u szczytu kariery. Udany debiut na Broadway w Over here! i pierwsze propozycje filmowe sprawiły, że szybko dostrzeżono jego talent. Rok później zagrał w filmie Gorączka sobotniej nocyi… stał się bożyszczem kobiet. Ekranizacja musicalu Grease tylko wzmocniła jego pozycję w Hollywood, gdzie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Mimo sukcesów zawodowych, jego życie prywatne nie rysowało się zbyt dobrze. Mówi się, że w tym czasie John Travolta spotykał się ze starszą od niego o 18 lat Dianą Hyland. Jedni piszą, że łączyła ich miłość, inni, że prawdziwa przyjaźń. Na jaw wyszło, że Diana Hyland zmagała się z rakiem piersi. Aktor wiernie stał u jej boku i wspierał ją w chorobie. Niestety aktorka zmarła w 1977 roku w ramionach Johna, mając zaledwie 41 lat. Jej śmierć wstrząsnęła Travoltą, który w pełni poświęcił się rozwojowi kariery. 

Diana Hyland i John Travolta w 1976 roku.
Fot. Getty ImagesGetty Images

Jego los odmienił się w 1987 roku, gdy na planie filmu The Experts poznał Kelly Preston. Dopiero w 2018 roku aktor wyjawił, że już wtedy wiedział, że „była to miłość od pierwszego wejrzenia”, niestety tylko z jego strony, bo Kelly była wówczas żoną aktora, Kevina Gage. Zapytana o początki ich relacji wyznała, że była nim wówczas zauroczona, ale czy zakochana? „Może trochę”, przyznała. „Nie byłam wówczas w szczęśliwym małżeństwie, tak to nazwijmy. Byłam po prostu z niewłaściwą osobą”, wyjawiła w jednym z wywiadów.

„Nie byłam wówczas w szczęśliwym małżeństwie, tak to nazwijmy. Byłam po prostu z niewłaściwą osobą”

Kelly Preston, George Clooney i... świnia Max

Uczucie do Johna Travolty w jej przypadku rodziło się dość stopniowo. Po zakończeniu nieszczęśliwego małżeństwa, aktorka nie była gotowa na kolejny poważny związek. Zanim więc dała szansę Johnowi Travolcie, spotykała się m.in. z George'm Clooneyem oraz Charlie Sheenem. Niestety oba związki mocno odbiły się na jej wizerunku i szybko okazało się, że Kelly Preston nie ma szczęścia w miłości. Aktorka i George Clooney po kilku miesiącach znajomości zamieszkali razem. Aktor podarował nawet ukochanej... świnię o imieniu Max. Szybko okazało się, że Max miał dotrzymywać jej towarzystwa, gdy aktor szukał... pocieszenia w ramionach innych kobiet. Para rozstała się, a dawni kochankowie stoczyli walkę o prawa do opieki nad świnią, którą ostatecznie wygrał Clooney.

Kelly Preston i George Clooney  w 1985 roku.
Fot. Getty Images

Postrzelona narzeczona, czyli Kelly Preston i Charlie Sheen

Związek Charlie Sheenem również nie zakończył się dla Kelly Preston zbyt dobrze. Choć para nawet ogłosiła swoje zaręczyny, to szybko rozstała się, gdy aktor podczas jednej z kłótni postrzelił ukochaną w ramię. Aktorka po latach nie skomentowała doniesień o postrzale, ale otwarcie mówiła o tym, że Charlie Sheen będąc z nią w związku nie nadużywał alkoholu i narkotyków. Z kolei sam aktor przyznał, że postrzelił ukochaną w ramię, bo zostawił poprzedniego wieczoru w kieszeni spodni naładowany rewolwer. Podobno Kelly Preston chciała przenieść ubrania w inne miejsce, pistolet wypadł z kieszeni i wystrzelił. Aktor został oskarżony przez media o przemoc wobec partnerki, ale w jednym z wywiadów powiedział wprost: „Najprawdziwszy wypadek. Nawet nie było mnie w tym pokoju!”, powiedział w rozmowie z Playboyem.

dbamy o siebie nawzajem i chronimy się utrzymując bliskość

Kelly Preston i Charlie Sheen w 1989 roku.

Kelly Preston po nieudanych próbach szukania miłości, w końcu dała szanse hollywoodzkiemu amantowi. Para zaczęła się spotykać, a na zaręczyny długo nie trzeba było czekać. John Travolta oświadczył się Kelly Preston podczas wakacji w Szwajcarii 1990 roku. Rok później wzięli ślub we Francji.  W 1992 roku urodził się ich pierwszy syn Jett, w 2000 roku córka Ella Bleu, a w 2010 roku syn Benjamin. Ich miłość została jednak wystawiona na ciężką próbę....

Tajemnicza śmierć syna Johna Travolty 

Para musiała zmierzyć się z ogromną tragedią. 2 stycznia 2009 roku podczas rodzinnych wakacji na Bahamach zmarł syn Johna Travolty i Kelly Preston, 16-letni Jett. Według zagranicznej prasy, Jett leżał na podłodze łazienki w luksusowej rezydencji rodziny na Bahamach, gdzie przebywali wówczas na wakacjach. Próby reanimacji syna podjęte przez Johna Travoltę nie powiodły się. Początkowo informowano, że przyczyną śmierci nastolatka był nieszczęśliwy wypadek i uderzenie głową o krawędź wanny. Chwilę później podano, że powodem zgonu chłopca był atak serca lub udar. Choć według Glenna Cambella z lokalnego zakładu pogrzebowego, ciało Jetta było w „dobrym stanie”, nie znaleziono oznak krwiaków na czaszce, to w akcie zgonu i tak wpisano, że śmierć nastąpiła w wyniku „udaru mózgu”.

Szybko pojawiły się teorie spiskowe zwłaszcza, że sam John Travolta i Kelly Preston zaczęli zachowywać się nieco podejrzliwie. W tajemnicy przed mediami szczątki Jetta skremowano, a zaprzyjaźniony z rodziną pilot przewiózł je do rodzinnego domu Travoltów na Florydzie, gdzie urna została pogrzebana. Co ciekawe, w tym samym czasie, by odwrócić uwagę mediów od całego wydarzenia, wysłano także samolotem do USA... pustą trumnę. Nic dziwnego, że co rusz pojawiały się spekulacje na temat śmierci Jetta Travolty. Po latach aktor wyznał, że jego syn miał autyzm i astmę, a już w 2003 roku Kelly Preston w jednym z wywiadów powiedziała, że jej syn zmaga się z chorobą Kawasaki i że został zdiagnozowany, mając zaledwie dwa lata. 

John Travolta, Kelly Preston, Jett Travolta, John Travolta syn
Fot. Getty Images

Amerykańskie media sugerowały, że winę za śmierć syna może w jakimś stopniu ponosić sam John Travolta. Zarzucano mu, że jako wyznawca kościoła scjentologicznego, unikał standardowego leczenia syna, zapewniając mu jedynie pomoc w postaci znachorskich metod, które popierała jego sekta. W 2014 roku w wywiadzie dla BBC John Travolta nazwał śmierć syna „najgorszą rzeczą, jaka kiedykolwiek wydarzyła się w jego życiu”. „Prawda jest taka, że nie sądziłem, że to przetrwam. Życie nie było dla mnie już tak interesujące, więc dużo czasu zajęło mi dojście do siebie”, powiedział, dodając, że tym, co uratowało jego rodzinę, był kościół scjentologów. Należący do niego ludzie pomogli im poradzić sobie ze stratą syna.

„Prawda jest taka, że nie sądziłem, że to przetrwam. Życie nie było dla mnie już tak interesujące, więc dużo czasu zajęło mi dojście do siebie”

Parę spotkała ostra krytyka ze strony opinii publicznej. Pisano, że śmierci chłopca można było uniknąć podając mu leki przeciw napadom, które pomogłyby kontrolować jego ataki. Tych zabrania jednak używać swoim członkom kościół scjentologów. Pomimo krytyki i masy nieprzychylnych komentarzy, rodzice chłopca zaprzeczali spekulacjom, mówiąc wprost, że śmierć Jetta była nieszczęśliwym wypadkiem. Tragiczna śmierć syna na zawsze odcisnęła na nich piętno, ale para szybko musiała się pozbierać, by zmierzyć się z zaskakującymi doniesieniami mediów.

Czy John Travolta jest gejem? 

Plotki o rzekomym homoseksualizmie Travolty pojawiły się już w latach 80., ale wróciły w 2006 roku., kiedy media obiegło zdjęcie, na którym aktor całuje się z mężczyzną. Był nim Jeff Katherine, domniemany kochanek Johna Travolty. Fotografie zostały wykonane na lotnisku w Hamilton w Kanadzie. Media huczały od plotek, bo przez lata ten właśnie mężczyzna pełnił rolę opiekuna tragicznie zmarłego w 2009 roku syna aktora, Jetta. Pisano, że 16-latek zmarł z powodu zaniedbania, jakiego dopuścił się jego opiekun i domniemany kochanek gwiazdora. John Travolta zapewniał jednak wówczas, że „To zwyczajna uprzejmość. Jeff całuje tak każdego na powitanie. Łączy nas tylko przyjaźń i nic więcej”, twierdził.

John Travolta całuje i obejmuje Jeff Katherine, swojego domniemanego długoletniego kochanka
Fot. East News

Głos w sprawie postanowiła zabrać przed laty przyjaciółka aktora, Carrie Fisher. W wywiadzie udzielonym dla czasopisma The Advocat stwierdziła bez wahania, że John jest homoseksualistą: „Zawsze wiedzieliśmy o tym i nigdy nas to nie obchodziło. Bardzo mi przykro, że on nie czuje się z tym dobrze i to wszystko, co mogę powiedzieć. Ale to tylko budzi więcej emocji, gdy starasz się to ukryć, gdy wnosisz pozwy do sądu. Powinien odpuścić i przestać zaprzeczać”, powiedziała.

Ponieważ aktor w żaden sposób nie komentował tych doniesień, w końcu sprawa ucichła, ale znów powróciła w 2017 roku, kiedy to John Travolta został oskarżony o molestowanie. Jeden z mężczyzn, Marky Hutt, opublikował obszerną relację na Twitterze, dotyczącą tego, co łączyło go z aktorem. Wynikało z niej, że w 2010 roku w hotelu Hyatt w Nowym Jorku, John Travolta chciał zapłacić mu za seks. „Latem 2010 roku otrzymałem propozycję wykonania masażu w hotelu Hyatt, gdzie przebywał John Travolta. Gdy dotarłem, zobaczyłem go leżącego nago pod ręcznikiem z cygarem w ręku, oglądał gejowskie porno. W połowie masażu John złapał mnie za krocze i pocierał moje pośladki. Powiedziałem mu wyraźne „nie”, jednak Travolta nalegał. Mówił, że nikt nigdy się nie dowie i zapytał, czy chcę pieniędzy”, przekonywał.

Szybko pojawiły się kolejne doniesienia. Drugi mężczyzna anonimowo wyznał, że aktor wynajął hotel na wyłączność. Przyszedł na masaż, jednak jego zachowanie przekraczało granice przyzwoitości: „Pragnął pokazać mi swoje techniki masażu. Chciał, abym położył się na brzuchu, zsunął ze mnie ręcznik i zaczął masować. W trakcie leżenia włożył rękę pod ręcznik i zaczął przesuwać ją po moim udzie. W końcu odsłonił moje pośladki i zaczął pocierać rowek pomiędzy nimi”, mogliśmy przeczytać w dokumentach opublikowanych przez RadarOnline. Obie sprawy jednak umorzono z powodu braku świadków i tego, że aktora nie udało się przesłuchać.

Gdy w mediach co rusz pojawiały się informacje, próbujące zdyskredytować Johna Travoltę, jego żona Kelly Preston wiernie stała u jego boku. Razem pozowali na czerwonym dywanie, rozdawali uśmiechy i nie spuszczali z siebie oczu.  Zapytany o sekret swojego długotrwałego małżeństwa wywiadzie w 2017 roku, John Travolta powiedział, że to zasługa tego, że zawsze są przy sobie: „Naprawdę dbamy o siebie nawzajem i chronimy się utrzymując bliskość w naszym związku”, wyznał w wywiadzie dla Closer Veekly. Niestety 12 lipca 2020 roku los ich rozdzielił. „Z ciężkim sercem informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Odważnie walczyła, otoczona miłością i wsparciem wielu z was. Moja rodzina i ja zawsze będziemy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom [...] a także przyjaciołom i krewnym, którzy byli przy niej przez cały ten czas”, przekazał John Travolta za pośrednictwem swojego Instagrama. .„Nigdy nie zapomnimy miłości i życia Kelly. Poświęcę teraz trochę czasu moim dzieciom, które straciły matkę, więc wybaczcie mi, jeśli zniknę na chwilę. Ale wiedzcie, że odczuję waszą miłość i wsparcie w nadchodzących tygodniach i miesiącach”, dodał aktor.

Poświęcę teraz trochę czasu moim dzieciom, które straciły matkę, więc wybaczcie mi, jeśli zniknę na chwilę

Informacja o chorobie Kelly Preston dla wielu była zaskoczeniem, bowiem aktorka nie ujawniała swojej diagnozy. Kelly Preston zmarła 12 lipca 2020 roku w wieku 57 lat. 

Kelly Preston i John travolta w 1991 roku.
Fot. Getty Images

allOnS_aff492422.jpg

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.