Jennifer Grey, Dirty Dancing, Patrick Swayze
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Złamana kariera Jennifer Grey. Co stało się z kultową „Baby” z „Dirty Dancing”?

Konrad Szczęsny 9 lutego 2017 16:45
Jennifer Grey, Dirty Dancing, Patrick Swayze
Fot. East News

Wydawało się, że po sukcesie „Dirty Dancing” drzwi do wielkiej kariery stoją przed nią otworem. Tak się jednak nie stało. Choć Jennifer Grey chwalono za urodę, urok osobisty i wdzięk, ona zdecydowała się drastycznie zmienić wygląd i poddać szeregowi zabiegów medycyny estetycznej. W efekcie nie poznawali jej nawet najbliżsi znajomi. Ucierpiała na tym także jej kariera. Co się stało z jedną z najbardziej obiecujących aktorek lat 80.?

Polecamy też: Sugerowano by go spalić, a stał się hitem pokolenia. Kultowy „Dirty Dancing” właśnie skończył 30 lat

Jennifer Grey w „Dirty Dancing”

Rola „Baby” w „Dirty Dancing” do dziś uważana jest za kultową w dziejach światowej kinematografii. Bezpretensjonalna, pełna uroku i skromności bohaterka kreowana przez Jennifer Grey zdobyła serca publiczności i krytyki na lata. Spodziewano się, że dzięki temu kariera aktorki nabierze rozpędu i będzie otrzymywała jedne z najlepszych propozycji w branży. Jednak tak się nie stało i po 30 latach od premiery kultowej produkcji wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego? Patrząc na dorobek filmowy Jennifer Grey można być rozczarowanym. Brak tu wielkich ról, na miarę tej u boku Patricka Swayzego. Przeważają natomiast te mało znaczące: w serialach telewizyjnych i filmach, które trudno nazwać produkcjami kultowymi.

Dlaczego Jennifer Grey nie osiągnęła sukcesu w Hollywood?

Przyczyn jest kilka. Z jednej strony mówi się, że wszystkiemu winne są liczne zabiegi medycyny estetycznej, którym poddała się Jennifer Grey. Wieść niesie, że po serii niektórych z nich nie rozpoznawali jej nawet bliscy znajomi.

Rodzina Jennifer Grey

Aktorstwo miała w genach. Ojciec i dziadek Jennifer Grey, czyli Joel Grey i Mickey Katz byli związani z teatrem. Choć największy sukces w jej dorobku to niewątpliwie rola w „Dirty Dancing”, ma na koncie również udział w takich produkcjach, jak „Wolny dzień pana Ferrisa Buellera”, „Cotton Club”, „Czerwony świt” oraz „Wiatr”.

Życie osobiste Jennifer Grey

Od 21 lipca 2001 Jennifer Grey jest w związku małżeńskim z Clarkiem Greggem. Owocem ich miłości jest córka Stella (ur. 3 grudnia 2001).

Zwycięstwo w „Tańcu z Gwiazdami”

Intrygującym epizodem w karierze Jennifer Grey jest jej udział w amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami”. Dlaczego? Gdyż przed udziałem w show zdiagnozowano u niej raka tarczycy. Mimo tego zdecydował się na udział w programie. Opłaciło się: okazała się bezkonkurencyjna i wywalczyła zwycięstwo w 11 edycji formatu.

Jennifer Grey obecnie

Niektórzy twierdzą, że trudno jej się pogodzić z upływającym czasem. Inni, że ma niewątpliwy talent taneczny, co udowodniła właśnie w „Tańcu z Gwiazdami”. Jeszcze inni, że zmarnowała szansę na wielką karierę. Legenda miejska głosi, że za sprawą licznych zabiegów medycyny estetycznej chciała nawet zmienić tożsamość i na nowo wejść do show-biznesu. Wydają się one jednak mało prawdopodobne. Faktem jest, że do dziś jej rola w „Dirty Dancing” zachwyca kolejne pokolenia. I taką ją zapamiętamy: bezpretensjonalną, pełną uroku i wdzięku oraz skromną dziewczynę, z którą romansował Patrick Swayze.

Polecamy też: Kultowe jezioro z "Dirty Dancing" wysycha. Ale w nietypowy sposób

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.