Joanna Sarapata, Jarosław Jakimowicz, jamnik
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Kiedyś był największą gwiazdą, dziś wzbudza kontrowersje. O tej miłości mówiła cała Polska

Tak potoczyły się losy Jarosława Jakimowicza i Joanny Sarapaty

Redakcja VIVA! 24 sierpnia 2021 15:44
Joanna Sarapata, Jarosław Jakimowicz, jamnik
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER

Joanna Sarapata jest wybitną polską malarką, której dzieła znane są na całym świecie. Obrazy artystki nabyli do swoich prywatnych kolekcji m.in. Elton John czy też Michael Jackson! Jarosław Jakimowicz z kolei jest aktorem,a od niedawna prezenterem TVP. Sławę przyniosła mu rola w filmie Młode wilki.

To była prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia. Aż trudno uwierzyć w ich historię! Poznali się we wrześniu 1998 roku, a zaledwie trzy miesiące później wzięli ślub. Niestety, bajkowa miłość paradoksalnie nie zakończyła się happy endem. Jak się poznali? Co ich poróżniło? Poznaj niezwykłą historię miłości Joanny Sarapaty i Jarosława Jakimowicza! 

Jarosław Jakimowicz i Joanna Sarapata - niezwykła historia miłości, poznanie, ślub

Aktor i malarka zaraz po swoim ślubie w grudniu 1998 roku udzielili VIVIE! ekskluzywnego wywiadu, w którym zdradzili nieprawdopodobną historię swojej miłości. Para poznała się podczas wernisażu w Warszawie. Jednak już kilka miesięcy przed pierwszym spotkaniem oboje czuli, że są dla siebie pisani. "Kiedy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcie Jarka w jakiejś gazecie, zaraz zadzwoniłam do znajomej dziennikarki i zapytałam, kto to jest. Usłyszałam tylko, że kocha się w nim pół Polski i nie mam żadnych szans. Wyrzuciłam więc gazetę do kosza, a zdjęcie z pamięci. Aż do momentu, kiedy spotkałam go na imprezie w jednej z warszawskich galerii", mówiła Joanna Sarapata. Malarka wspominała, że czuła wtedy złość. Nie chciała zaprzątać sobie głowy mężczyzną, za którym ogląda się połowa kobiet w kraju. Jednak nie była w stanie stłumić swoich uczuć. "Byłam wściekła, że w facecie, który mi się podoba, tyle innych kobiet się kocha"

Zdjęcie ze wspólnej sesji zdjęciowej Joanny Sarapaty i Jarosława Jakimowicza dla VIVY! z 1998 roku:

Sarapata
Fot. Robert Wolański

Jarosław Jakimowicz czuł dokładnie to samo. Wydawałoby się, że parę trafiła strzała Amora. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Joanna Sarapata po raz pierwszy ujrzała swojego przyszłego męża, aktor podziwiał zdjęcie malarki. "Kiedy przeglądałem jedno z pism, zobaczyłem tam jej zdjęcie i poczułem to coś, czego nie umiem nawet nazwać. Zrobiła na mnie silne wrażenie. Za jakiś czas poczułem, że muszę jeszcze raz zobaczyć jej zdjęcie. Dla przypomnienia tego niesamowitego uczucia, którego doznałem. Za kilka miesięcy idę na jakąś imprezę i przeżywam szok: ona tam jest! Wiedziałem, że to był znak", wspominał z kolei Jarosław Jakimowicz. 

Pomimo, że oboje poczuli wtedy, że los próbuje ich połączyć, nie zareagowali. Na następną okazję nie musieli jednak długo czekać. Spotkali się ponownie podczas castingu do reklamy. "Musiałem znaleźć Francuzkę do reklamy. Najczęściej nie uczestniczę w castingach, ale tym razem pojechałem", mówił 22 lata temu aktor. Okazało się, że wzięła w nim udział Joanna Sarapata, której pierwszym mężem był Francuz. "Choć źle się czułam, postanowiłam, że nie mogę dać tego po sobie poznać, bo on tam jest. Robiłam wszystko, żeby podobać się właśnie jemu i zupełnie nie myślałam o tej reklamie", wyznała malarka. Trzy miesiące później byli już małżeństwem! Natomiast w 2000 roku na świat przyszedł ich syn, Jovan. 

CZYTAJ TEŻ: Antoni Macierewicz komplementuje Jarosława Jakimowicza: „Jest wybitnym artystą”

Jarosław Jakimowicz, Joanna Sarapata, ślub
Fot. Studio69/Forum

Joanna Sarapata o byłym mężu, Jarosławie Jakimowiczu. Rozwód

Niestety, ich miłość, choć od pierwszego wejrzenia, nie przetrwała próby czasu. Para zamieszkała wraz z synem w Hiszpanii, jednak Jarosław Jakimowicz oczekiwał od życia czegoś innego. Aktor nudził się za granicą, co chwila szukał okazji, żeby wracać do Polski. Kiedy jego żona malowała i spełniała się zawodowo, on nie potrafił znaleźć sobie zajęcia. W rodzimym kraju miał natomiast rodzinę, wszystkich znajomych oraz możliwość pracy. Po kilku latach okazało się, że Jakimowicz spędza więcej czasu w Polsce, niż ze swoją żoną i synem w Hiszpanii. 

Przez długi czas małżeństwo tkwiło w związku bez przyszłości. Ich uczucie zgasło równie szybko, jak się pojawiła. Podczas jednego z samotnych pobytów w Polsce Jarosław Jakimowicz poznał Joannę Gołaszewską. W 2004 roku na świat przyszedł ich syn, Jeremiasz. Nie wiadomo, dlaczego Sarapata i Jakimowicz trwali w związku, który przez tak długi czas był fikcją. Rozwiedli się dopiero w 2010 roku.

Choć z początku wydawało się, że para nie rozstała się w dobrej atmosferze, Joanna Sarapata wyznała później, że nie trzyma urazy. "Nie kłócę się ani z pierwszym, ani drugim mężem, z nikim. Uważam, że to jest rodzina, a ona jest podstawą w naszym życiu i nie widzę powodu, abyśmy się nie lubili czy nie szanowali", powiedziała w rozmowie z Faktem

Dopiero w czasie pandemii artystka wyznała, że wybaczenie partnerowi zdrady trwało długi czas. Czas, w którym musiała wspierać się lekami. „Jak już zaczęłam się z tym wszystkim godzić, dowiedziałam się, że mój mąż ma dziecko z inną kobietą, i na abarot zaczęłam brać Prozak. Rozpoczęło się życie w obłokach, bo ten lek powoduje, by nie myśleć, by zapomnieć. To był bardzo trudny czas dla mnie”, tłumaczyła Joanna Sarapata w rozmowie z Plejadą.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kiedyś ulubienica widzów. Dziś kompletnie zniknęła. Co się stało z Magdaleną Mikołajczak-Olszewską?

Jarosław Jakimowicz, Joanna Sarapata
Fot. P GRZYBOWSKI/East News

Syn Jarosława Jakimowicza i Joanny Sarapaty. Kim jest Jovan?

Dziś 59-latka skupia się na szczęściu swoim i swoich dzieci. Owoc związku z Jarosławem Jakimowiczem – syn Jovan – ma już 21 lat. Młodego mężczyznę i jego ojca diametralnie różnią poglądy. Student politologii w Londynie popierał w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, a kilka miesięcy później wspierał Marsze Kobiet.

Jak na to reaguje tata 21-latka, który na co dzień pracuje w Telewizji Polskiej i nie kryje się ze swoimi odmiennymi poglądami?  „On jest dorosły, niezależny. Ma swoje życie do przeżycia. To mądry chłopak”, odpowiadał Jarosław Jakimowicz pewnemu internaucie. To miłe, że panowie dogadują się ponad różnicami światopoglądowymi.

Joanna Sarapata - zapowiedź biografii

Słynna polska malarka zakończyła niedawno prace nad swoją autobiografią. Pozycja zapowiada się naprawdę obiecująco. "To będzie powieść biograficzna. Ja jej nie piszę, a tylko barwnie opowiadam. Będzie m.in. o tym, jak Elton John i Michael Jackson kupili moje obrazy. Nie zabraknie też wspomnień o PRL-u, o tym, jak młode dziewczyny zza żelaznej kurtyny wyjeżdżały w świat i jak sobie radziły na Zachodzie", zdradziła w rozmowie z Faktem.

Joanna Sarapata ostrzegła jednak, że książka nie wszystkim czytelnikom przypadnie do gustu. Czy chodziło jej m.in. o Jarosława Jakimowicza? "Nie wszyscy będą zadowoleni, że pojawiają się w tej książce, będzie się więc działo", dodała. Czekamy na premierę.  

Joanna Sarapata, 2021

Joanna Sarapata 2021
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.