Joanna Sarapata, Jarosław Jakimowicz, jamnik
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Niezwykła historia Jakimowicza i Sarapaty

Poznali się zaledwie trzy miesiące przed ślubem!

Redakcja VIVA! 23 września 2020 18:00
Joanna Sarapata, Jarosław Jakimowicz, jamnik
Fot. WOJTEK STEIN/REPORTER

Joanna Sarapata jest wybitną polską malarką, której dzieła znane są na całym świecie. Obrazy artystki nabyli do swoich prywatnych kolekcji m.in. Elton John czy też Michael Jackson! Jarosław Jakimowicz z kolei jest aktorem. Sławę przyniosła mu rola w filmie Młode wilki. W zeszłym roku został jednym z prowadzących programu porannego Pytanie na śniadanie. To była prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia. Aż trudno uwierzyć w ich historię! Poznali się we wrześniu 1998 roku, a zaledwie trzy miesiące później wzięli ślub. Niestety, bajkowa miłość paradoksalnie nie zakończyła się happy endem. Jak się poznali? Co ich poróżniło? Poznaj niezwykłą historię miłości Joanny Sarapaty i Jarosława Jakimowicza! 

Jarosław Jakimowicz i Joanna Sarapata - niezwykła historia miłości od pierwszego wejrzenia

Aktor i malarka zaraz po swoim ślubie w grudniu 1998 roku udzielili VIVIE! ekskluzywnego wywiadu, w którym zdradzili nieprawdopodobną historię swojej miłości. Para poznała się podczas wernisażu w Warszawie. Jednak już kilka miesięcy przed pierwszym spotkaniem oboje czuli, że są dla siebie pisani. "Kiedy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcie Jarka w jakiejś gazecie, zaraz zadzwoniłam do znajomej dziennikarki i zapytałam, kto to jest. Usłyszałam tylko, że kocha się w nim pół Polski i nie mam żadnych szans. Wyrzuciłam więc gazetę do kosza, a zdjęcie z pamięci. Aż do momentu, kiedy spotkałam go na imprezie w jednej z warszawskich galerii", mówiła Joanna Sarapata. Malarka wspominała, że czuła wtedy złość. Nie chciała zaprzątać sobie głowy mężczyzną, za którym ogląda się połowa kobiet w kraju. Jednak nie była w stanie stłumić swoich uczuć. "Byłam wściekła, że w facecie, który mi się podoba, tyle innych kobiet się kocha"

Zdjęcie ze wspólnej sesji zdjęciowej Joanny Sarapaty i Jarosława Jakimowicza dla VIVY! z 1998 roku:

Sarapata
Fot. Robert Wolański

Jarosław Jakimowicz czuł dokładnie to samo. Wydawałoby się, że parę trafiła strzała Amora. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Joanna Sarapata po raz pierwszy ujrzała swojego przyszłego męża, aktor podziwiał zdjęcie malarki. "Kiedy przeglądałem jedno z pism, zobaczyłem tam jej zdjęcie i poczułem to coś, czego nie umiem nawet nazwać. Zrobiła na mnie silne wrażenie. Za jakiś czas poczułem, że muszę jeszcze raz zobaczyć jej zdjęcie. Dla przypomnienia tego niesamowitego uczucia, którego doznałem. Za kilka miesięcy idę na jakąś imprezę i przeżywam szok: ona tam jest! Wiedziałem, że to był znak", wspominał z kolei Jarosław Jakimowicz. 

Pomimo, że oboje poczuli wtedy, że los próbuje ich połączyć, nie zareagowali. Na następną okazję nie musieli jednak długo czekać. Spotkali się ponownie podczas castingu do reklamy. "Musiałem znaleźć Francuzkę do reklamy. Najczęściej nie uczestniczę w castingach, ale tym razem pojechałem", mówił 22 lata temu aktor. Okazało się, że wzięła w nim udział Joanna Sarapata, której pierwszym mężem był Francuz. "Choć źle się czułam, postanowiłam, że nie mogę dać tego po sobie poznać, bo on tam jest. Robiłam wszystko, żeby podobać się właśnie jemu i zupełnie nie myślałam o tej reklamie", wyznała malarka. Trzy miesiące później byli już małżeństwem! Natomiast w 2000 roku na świat przyszedł ich syn, Jovan. 

Jarosław Jakimowicz, Joanna Sarapata, ślub
Fot. Studio69/Forum

Joanna Sarapata o byłym mężu, Jarosławie Jakimowiczu

Niestety, ich miłość, choć od pierwszego wejrzenia, nie przetrwała próby czasu. Para zamieszkała wraz z synem w Hiszpanii, jednak Jarosław Jakimowicz oczekiwał od życia czegoś innego. Aktor nudził się zagranicą, co chwila szukał okazji, żeby wracać do Polski. Kiedy jego żona malowała i spełniała się zawodowo, on nie potrafił znaleźć sobie zajęcia. W rodzimym kraju miał natomiast rodzinę, wszystkich znajomych oraz możliwość pracy. Po kilku latach okazało się, że Jakimowicz spędza więcej czasu w Polsce, niż ze swoją żoną i synem w Hiszpanii. 

Przez długi czas małżeństwo tkwiło w związku bez przyszłości. Ich uczucie zgasło równie szybko, jak się pojawiła. Podczas jednego z samotnych pobytów w Polsce Jarosław Jakimowicz poznał Joannę Gołaszewską. W 2004 roku na świat przyszedł ich syn, Jeremiasz. Nie wiadomo, dlaczego Sarapata i Jakimowicz trwali w związku, który przez tak długi czas był fikcją. Rozwiedli się dopiero w 2010 roku. Choć z początku wydawało się, że para nie rozstała się na dobrych warunkach, Joanna Sarapata wyznała później, że nie trzyma urazy. "Nie kłócę się ani z pierwszym, ani drugim mężem, z nikim. Uważam, że to jest rodzina, a ona jest podstawą w naszym życiu i nie widzę powodu, abyśmy się nie lubili czy nie szanowali", powiedziała w rozmowie z Faktem

Joanna Sarapata - biografia

Słynna polska malarka jest właśnie w trakcie pracy nad swoją autobiografią. Wielu zgodziłoby się, że życie Joanny Sarapaty nadaje się na scenariusz filmu. Jednak póki co wszyscy zaintrygowani przygodami artystki będą musieli zadowolić się książką, chociaż zapewne nie będą mieli z tym problemu. Pozycja zapowiada się naprawdę obiecująco. "To będzie powieść biograficzna, ma się ukazać w kwietniu. Ja jej nie piszę, a tylko barwnie opowiadam. Będzie m.in. o tym, jak Elton John i Michael Jackson kupili moje obrazy. Nie zabraknie też wspomnień o PRL-u, o tym, jak młode dziewczyny zza żelaznej kurtyny wyjeżdżały w świat i jak sobie radziły na Zachodzie", zdradziła w rozmowie z Faktem. Joanna Sarapata ostrzegła jednak, że książka nie wszystkim czytelnikom przypadnie do gustu. Czy chodziło jej m.in. o Jarosława Jakimowicza? "Nie wszyscy będą zadowoleni, że pojawiają się w tej książce, będzie się więc działo", dodała.  

Jarosław Jakimowicz, Joanna Sarapata
Fot. P GRZYBOWSKI/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.