Janusz Józefowicz, Viva! 1/2019
Fot. Marta Wojtal
Z ŻYCIA GWIAZD

Janusz Józefowicz o początkach kariery Nataszy: „Niewiele umiała i była trochę kwadratowa”

„Miała w sobie wdzięk i zadzior. Chciało się na nią patrzeć”

Gabriela Czernecka 1 września 2019 09:47
Janusz Józefowicz, Viva! 1/2019
Fot. Marta Wojtal

Janusz Józefowicz w najnowszym wywiadzie opowiedział o początkach kariery Nataszy Urbańskiej. Miała zaledwie szesnaście lat, gdy zapałała uczuciem do znacznie starszego reżysera teatralnego. Udało jej się zwrócić jego uwagę dzięki talentowi i zapałowi, jaki miała do pracy. A jak jej początki wspomina Janusz Józefowicz? 

Janusz Józefowicz o początkach kariery Nataszy

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz od lat są jedną z piękniejszych par polskiego show-biznesu. Poznali się, kiedy Natasza Urbańska dołączyła do zespołu teatru Buffo, którego dyrektorem jest Janusz Józefowicz. Mimo że dzieli ich różnica wieku, postanowili być razem. Nieraz musieli jednak walczyć z krytyką i przeciwnościami. Od początku zarzucano im m.in., że Janusz Józefowicz bezwzględnie kieruje karierą Nataszy, ona z kolei jest z nim ze względu na jego pozycję i wpływy. Przez lata udowodnili wszystkim, że są błędzie. Doczekali się córeczki Kaliny, która przyszła na świat w 2008 roku. 

Reżyser teatralny udzielił teraz wywiadu, w którym powspominał początki związku z Nataszą. Wyjawił m.in. jak wyglądało pierwsze przesłuchanie Nataszy w Studio Buffo: „Dokładnie to pamiętam. Zresztą do dziś mam w głowie wiele castingów, również te, na które przyszły Edyta Górniak i Kasia Groniec. To są takie momenty, kiedy trzeba skupić się na człowieku, wwiercić się w niego i podjąć decyzję, czy to jest ta osoba, której należy dać szansę, rezygnując tym samym z pięćdziesięciu innych”, opowiada w rozmowie z Plejadą.

Janusz Józefowicz przyznaje, że Natasza Urbańska zawsze była ambitna i wszystko, co osiągnęła, to jej zasługa, bowiem doszła do tego swoją ciężką pracą: „Miała w sobie wdzięk i zadzior. Chciało się na nią patrzeć, mimo że niewiele umiała i była trochę kwadratowa za sprawą sportowej przeszłości”, mówi.

Co ciekawe, zdradził także, że nie od razu uwierzył w umiejętności wokalne Nataszy, ale ta, szybko udowodniła mu, że jest warta roli w Metrze: „Powiedziałem jej, żeby raczej skupiła się na tańcu, bo mam w zespole Edytę Górniak i Kasię Groniec. Ona jednak mnie nie posłuchała, ćwiczyła, uczyła się na boku i potem prezentowała mi swoje postępy. Za każdym razem coraz bardziej mnie zaskakiwała. W pewnym momencie okazało się, że Natasza śpiewa. Dostała więc rolę Anki w "Metrze", potem jej zabrałem tę rolę, a potem dałem znowu. Natasza jest niezwykle ambitna. Ogromnie dużo pracy włożyła w to, żeby przekonać mnie, że zasługuje na główne role. Stała się z czasem profesjonalna i wszechstronna w każdej dyscyplinie musicalowego warsztatu. To jest niesamowite, jak ona wspinała się po kolejnych szczeblach. W końcu dojrzałem do tego, że trzeba zrobić dla niej spektakl”, wspomina z dumą. 

Już wtedy dostrzegł, że ma to coś. Ich związek długo jednak się rozwijał. Teraz para chętnie wspomina początki swojego związku. Nie było im łatwo, ale pokonali wszelkie przeszkody, bo jak mówił kilka miesięcy temu Janusz Józefowicz w wywiadzie dla magazynu VIVA!: „Natasza, od kiedy jesteśmy razem, towarzyszy mi we wszystkich ważnych momentach mojego życia. Ona świetnie się wpisała w mój świat – dyscyplina, praca, praca. Zaczynała od sportu. Przez całe młode życie nie wychodziła z sali na Legii, chciała zostać mistrzynią świata w gimnastyce artystycznej. Została tylko mistrzynią Warszawy. I dzięki temu mamy w Polsce tak fantastyczną artystkę. Natasza pasję do sportu zamieniła na pasję do teatru. I to jedna z wielu rzeczy, które nas łączą. Pojawiła się Kalina i to z nią się zmieniamy. Cieszę się, że mogę być częścią tej wspaniałej przygody, którą wspólnie przeżywamy”. 

Janusz Józefowicz, Viva! 1/2019
Fot. Marta Wojtal

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 21/2008
Fot. Krzysztof Dubiel

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?