Iwona Pavlović, 01.07.2008
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
historia miłości

Pierwszego męża Iwona Pavlović poznała na parkiecie. Ich związek rozpadł się po 19 latach

„Prywatnie nasze drogi się rozeszły, ale do dziś mamy ze sobą kontakt”

Olga Figaszewska 26 września 2023 16:51
Iwona Pavlović, 01.07.2008
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Niesamowita, zjawiskowa i utalentowana. Iwona Pavlović sympatię i popularność zdobyła jako charyzmatyczna jurorka Tańca z Gwiazdami.  To wtedy usłyszała o niej cała Polska. Artystka całe swoje życie związała z tańcem — jest trenerką i sędzią turniejowym. Pasja przyniosła jej także miłość. Iwona Pavlović była związana ze swoim tanecznym partnerem, Arkadiuszem Pavloviciem. Jak wyglądało ich małżeństwo?

Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović - historia miłości

Połączyła ich pasja i miłość do tańca. Zakochani poznali się na jednym z tanecznych zgrupowań. Od tamtej pory byli nierozłączni. Tworzyli zgraną parę nie tylko na parkiecie, a także w życiu prywatnym. Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović sięgali po najwyższe odznaczenia na największych turniejach. Jurorka popularnego show ma na swoim koncie ma liczne medale z mistrzostw w Polsce i za granicą. 

„Największe sukcesy odniosłam z Arkiem Pavloviciem. Przyjechał do Olsztyna przed stanem wojennym i też zdawał na studia do Olsztyna nie dlatego, że we Wrocławiu nie było uczelni, ale dlatego, że chciał ćwiczyć z tą samą trenerką, z którą ja pracowałam. […] Już na pierwszym obozie zwróciliśmy na siebie uwagę”, mówiła tancerka w jednym z wywiadów dla Super Expressu.

Czytaj też: Są małżeństwem od 14 lat! Iwona Pavlović i Wojciech Oświęcimski kilkukrotnie odkładali decyzję o ślubie
 

Iwona Pavlović, 10 września 2008
Fot. Kurnikowski/AKPA

Iwona Pavlović, 10 września 2008

Iwona Pavlović nigdy nie ukrywała, że wiele zawdzięcza byłemu mężowi. Wyznała, że uczucie między nimi nie pojawiło się od razu. Wspólne podróże, treningi i pasja bardzo ich do siebie zbliżyło. „Najpierw był taniec, potem pojawiło się uczucie. […] Dużo mu zawdzięczam. To jedna z nielicznych osób, którym nie brakuje cierpliwości. Starannie szlifował nasze układy. Dłubał krok po kroku, żeby wydłubać zwycięstwo”, podkreślała gwiazda.

Iwona Pavlović nigdy nie pokazywała zdjęć z pierwszym mężem. Wyjątek zrobiła kilka lat temu zamieszczając kadr, który pochodzi z jednego z konkursów tanecznych. „Szczęśliwa 7. I czego życzyć sobie w tym pięknym roku? Nowej dekadzie? Niech żyje bal! Nasz autorski bal i taniec na własnych zasadach... Bądźmy niezależni i myślący, bądźmy sobą, ale potrafiący tańczyć i działać w parze i w grupie. Myślmy o sobie nawzajem. Z błędów wyciągajmy wnioski, słuchajmy, nie bójmy się krytyki tej dobrej, konstruktywnej... (...) To zdjęcie powstało tak dawno temu... W innej dekadzie, środowisku, wieku... Pamiętam jakie miałam wtedy plany i marzenia. Dziś mogę Wam powiedzieć, że bez nich żyje się ciężej, trudniej.. Dążmy do swoich celów, działajmy! Szczęście jest drogą”, pisała. Jak się wówczas okazało, to pierwszy mąż gwiazdy towarzyszył jej  wtedy na parkiecie. W komentarzu pod postem Iwona Pavlović przyznała, że tańczyła w tamtej chwili z Arkadiuszem Pavloviciem.

Iwona Pavlović o kulisach związku z pierwszym mężem

Ślub pary odbył się w 1989 roku. Jednak ich związek nie przetrwał próby czasu, a informacja o ich rozstaniu wywołała ogromne poruszenie w środowisku, ponieważ uchodzili za małżeństwo idealne. W 2008 roku Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović rozwiedli się po 19 wspólnych latach. Oboje nie byli szczęśliwi w tym związku. W wywiadach przyznawała, że przez kilka ostatnich lat łączyły ich koleżeńskie relacje. Po prostu nie było między nami tego stanu podgorączkowego, tego błysku. W domu mijaliśmy się obojętnie. Rezygnować
 z kobiecości, gdy jest się ledwo po czterdziestce? Myślałam, że już tak ma być", opowiadała Krystynie Pytlakowskiej w 2009 roku. Nie mogła dłużej udawać, że w ich małżeństwie nie działo się najlepiej. 

„Arek żył swoim życiem i w momencie jak się zakochałam, to ja tylko odeszłam a media rozbuchały, że to ja ta niedobra. […] To, że Arek funkcjonował wcześniej w różnych związkach to było ok, ale kiedy ja powiedziałam, że odchodzę to już jestem niegrzeczną dziewczynką. Ja też wiedziałam o tych związkach, ale mieliśmy partnerski fajny układ”, zwierzała się Krzysztofowi Ibiszowi w programie „Zrozumieć kobietę”.

Czytaj też: Był przy niej do końca. Historia miłości Olivii Newton-John i Johna Easterlinga 

Iwona Pavlović, 01.07.2008
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Iwona Pavlović, 2008 rok

Gdy byli jeszcze małżeństwem, Iwona Pavlović poznała na pewnym przyjęciu swojego obecnego partnera, Wojciecha Oświęcimskiego. On także pojawił się tam u boku żony. Nikt nie zamierzał ich swatać, ale oboje poczuli, że połączyło ich coś wyjątkowego. „Tamtego wieczoru odsunęłam od siebie emocje. Czułam, że coś się dzieje, ale wiedziałam, że on ma żonę, dzieci, ja męża. Postawiłam więc sobie zaporę”, opowiadała Iwona Pavlović w rozmowie z Vivą! w 2009 roku. Jednak oboje postanowili zawalczyć o ten związek i wiele ryzykowali. Ona miała męża, on wychowywał z żoną trzech synów.

Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović - rozwód 

Nie chcieli tak dłużej funkcjonować. Nie chcieli nikogo oszukiwać. Po trzech miesiącach jurorka Tańca z Gwiazdami zdobyła się na rozmowę z Arkadiuszem Pavloviciem. ,,W listopadzie już się wyprowadziłam. Pytasz, czy bolało? Bolało. I jego, i mnie. Mam dla Arka dużo szacunku, żyliśmy razem 20 lat, razem prowadzimy szkołę tańca. A poza tym nie wiedziałam, jak to będzie z Wojtkiem, czy będziemy razem. Czy będzie w stanie rozwieść się, zamieszkać ze mną. Byłam gotowa na wszystko. Nie rozszedłby się z żoną, trudno. Wiedziałam tylko jedno: muszę odejść od męża, nie umiem żyć w kłamstwie. Zamieszkam sama. Mnóstwo kobiet żyje samotnie", opowiadała w 2009 roku w VIVIE! Gdy Iwona Pavlović postanowiła odejść, mąż nie próbował jej zatrzymywać. Tancerka zwierzała się, że tydzień po jej wyprowadzce, do domu wprowadziła się inna kobieta.

W rozmowie z VIVĄ! przyznawała, że jej były mąż polubił Wojciecha Oświęcimskiego. „Kiedy rozmawiali ze sobą jakiś rok później, powiedział: „Polubiłem cię jak cholera”. Nie są może przyjaciółmi, ale mają dobry kontakt. Zresztą mój mąż ożenił się wkrótce po naszym rozstaniu. Musieli być ze sobą wcześniej, tylko ja o tym nie wiedziałam. Mają córeczkę Nataszę”, mówiła jurorka Tańca z Gwiazdami w rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Iwona Pavlović, Wojciech Oświęcimski, Viva! 20/2009
Fot. Piotr Porębski

Iwona Pavlović, Wojciech Oświęcimski, Viva! 20/2009

Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović  mają ze sobą bardzo dobre relacje. Oboje zbudowali swoje życie na nowo. „Prywatnie nasze drogi się rozeszły, ale do dziś mamy ze sobą kontakt. Pracujemy razem, mój mąż zna Arka, ja znam jego żonę. Szanujemy się i myślę, że czujemy podziw dla siebie nawzajem”, zwierzała się Iwona Pavlović w rozmowie z Super Expressem w 2011 roku.

Tancerka jest szczęśliwa u boku Wojciecha Oświęcimskiego. Wspólnie kroczą przez życie. „Myślę, że wspaniale się uzupełniamy. Nierzadko bywam rozmarzona i wtedy pędzę jak jakaś chmura na niebie, ale w gruncie rzeczy jestem racjonalistką twardo stąpającą po ziemi. Jestem konkretna, działam szybko, nie odkładam niczego na później, co odziedziczyłam po mamie, która mimo swoich 85 lat wciąż wykazuje dużą aktywność. Ale cieszę się, że mam obok siebie Wojtka, który mnie zatrzymuje i mówi: „Usiądźmy i pogadajmy, trzeba wszystko przemyśleć”. Wojtek bardzo mnie tonuje i pomaga mi spokojniej stąpać po ziemi… Takie opanowanie u mężczyzny to skarb”, mówiła nam Iwona Pavlović w wywiadzie VIVY!

Źródło: Uwaga TVN, lelum.pl, Super Express, Plotek.pl, Fakt, Viva!

Sprawdź też: Kiedy brali ślub, Mieczysław Kalenik był prawdziwym idolem, ale dla niego poza Wiesią nie istniały inne dziewczyny

Iwona Pavlović
Fot. Piotr Molecki/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.