EN_01496284_0240, Iwona Pavlović
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Iwona Pavlović poznała pierwszego męża na tanecznym parkiecie. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu

„Najpierw był taniec, potem pojawiło się uczucie”

Olga Figaszewska 26 października 2021 17:10
EN_01496284_0240, Iwona Pavlović
Fot. VIPHOTO/East News

Niesamowita, zjawiskowa i utalentowana. Iwona Pavlović sympatię i popularność zdobyła jako charyzmatyczna jurorka Tańca z Gwiazdami. Wtedy usłyszała o niej cała Polska. Artystka całe swoje życie związała z tańcem — jest trenerką i sędzią turniejowym. Pasja przyniosła jej także miłość.  Iwona Pavlović była związana ze swoim tanecznym partnerem, Arkadiuszem Pavloviciem. Jak wyglądało ich małżeństwo?

Iwona Pavlović poznała pierwszego męża na parkiecie. Jak wyglądała ich historia?

Połączyła ich pasja i miłość do tańca. Zakochani poznali się na jednym z tanecznych zgrupowań. Od tamtej pory byli nierozłączni. Tworzyli zgraną parę na parkiecie i w życiu prywatnym. Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović sięgali po najwyższe odznaczenia na największych turniejach. Jurorka Tańca z Gwiazdami na swoim koncie ma liczne medale z mistrzostw w Polsce i za granicą.

„Największe sukcesy odniosłam z Arkiem Pavloviciem. Przyjechał do Olsztyna przed stanem wojennym i też zdawał na studia do Olsztyna nie dlatego, że we Wrocławiu nie było uczelni, ale dlatego, że chciał ćwiczyć z tą samą trenerką, z którą ja pracowałam. […] Już na pierwszym obozie zwróciliśmy na siebie uwagę”, mówiła tancerka w jednym z wywiadów dla Super Expressu.

Nie ukrywała, że wiele zawdzięcza byłemu mężowi. Iwona Pavlović wyznała, że uczucie nie pojawiło się od razu.  Wspólne podróże, treningi i pasja bardzo ich do siebie zbliżyło.

„Najpierw był taniec, potem pojawiło się uczucie. […] Dużo mu zawdzięczam. To jedna z nielicznych osób, którym nie brakuje cierpliwości. Starannie szlifował nasze układy. Dłubał krok po kroku, żeby wydłubać zwycięstwo”, podkreślała gwiazda.
 

Zobacz też: Iwona Pavlović nie wspomina dobrze początków Tańca z gwiazdami... Były bardzo trudne

Iwona Pavlović o kulisach związku z byłym mężem

Ślub pary odbył się w 1989 roku. Jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. Informacja o ich rozstaniu wywołała ogromne poruszenie w środowisku, ponieważ uchodzili małżeństwo idealne.

Iwona Pavlović i Arkadiusz Pavlović po 19 latach rozwiedli się w  2008 roku. O kulisach relacji tancerka po raz pierwszy opowiedziała w 2012 roku w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem „Zrozumieć kobietę”. Tam jurorka Tańca z Gwiazdami przyznała, że przez kilka ostatnich lat łączyły ich już bardziej koleżeńskie relacje. W ich małżeństwie nie działo się najlepiej.

„Arek żył swoim życiem i w momencie jak się zakochałam, to ja tylko odeszłam a media rozbuchały, że to ja ta niedobra. […] To że Arek funkcjonował wcześniej w różnych związkach to było ok, ale kiedy ja powiedziałam, że odchodzę to już jestem niegrzeczną dziewczynką. Ja też wiedziałam o tych związkach, ale mieliśmy partnerski fajny układ”, zwierzała się gwiazda Krzysztofowi Ibiszowi w programie „Zrozumieć kobietę”.

Tancerka była nieszczęśliwa. Po pewnym czasie stwierdziła, że nie potrafi tak dłużej funkcjonować, dlatego podjęła decyzję o wyprowadzce. „Moja mama na początku była przerażona, że rozwód, że co ty dziewczyno robisz, ale powiedziałam jej, że od kilku lat jestem nieszczęśliwa, bo ja mam kolegę jakiegoś w domu. I dopiero wtedy otworzyła oczy. (...) Tydzień po tym jak się wyprowadziłam, wprowadziła się do domu inna kobieta”, dodawała.

Rozstanie było dla nich trudnym przeżyciem. Gdy Iwona Pavlović postanowiła odejść, mąż nie próbował jej zatrzymywać. Byli partnerzy mają ze sobą bardzo dobre relacje. Oboje zbudowali swoje życie na nowo.

„Prywatnie nasze drogi się rozeszły, ale do dziś mamy ze sobą kontakt. Pracujemy razem, mój mąż zna Arka, ja znam jego żonę. Szanujemy się i myślę, że czujemy podziw dla siebie nawzajem”, zwierzała się Iwona Pavlović w rozmowie z Super Expressem w 2011 roku.

Tancerka jest teraz w szczęśliwym związku z Wojciechem Oświęcimskim. „Myślę, że wspaniale się uzupełniamy. Nierzadko bywam rozmarzona i wtedy pędzę jak jakaś chmura na niebie, ale w gruncie rzeczy jestem racjonalistką twardo stąpającą po ziemi. Jestem konkretna, działam szybko, nie odkładam niczego na później, co odziedziczyłam po mamie, która mimo swoich 85 lat wciąż wykazuje dużą aktywność. Ale cieszę się, że mam obok siebie Wojtka, który mnie zatrzymuje i mówi: „Usiądźmy i pogadajmy, trzeba wszystko przemyśleć”. Wojtek bardzo mnie tonuje i pomaga mi spokojniej stąpać po ziemi… Takie opanowanie u mężczyzny to skarb”, mówiła nam Iwona Pavlović w wywiadzie VIVY!

Źródło: Uwaga TVN, lelum.pl, Super Express, Plotek.pl, Fakt

Sprawdź też: Iwona Pavlović i Wojciech Oświęcimski obchodzą 12. rocznicę ślubu!

Iwona Pavlović
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.