Maria Prażuch-Prokop i Marcin Prokop
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
NIEZWYKŁE HISTORIE

Maria Prażuch-Prokop i Marcin Prokop byli sobie pisani. Oto wyjątkowa historia ich miłości

Przypadkowe spotkanie było przeznaczeniem

Gabriela Czernecka 30 października 2022 16:43
Maria Prażuch-Prokop i Marcin Prokop
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Historia miłości Marcina Prokopa i Marii Prażuch-Prokop to scenariusz gotowy na film. On znany i ceniony dziennikarz, jedna z największych gwiazd telewizji, ona joginka, która stroni od życia w świetle reflektorów. Choć zdają się być kompletnymi przeciwieństwami, połączyła ich miłość, która trwa do dziś. Jak się poznali?

Kim jest żona Marcina Prokopa?

O żonie Marcina Prokopa zrobiło się głośno za sprawą wywiadu, którego udzieliła Beacie Sadowskiej dla portalu Mentalist.pl lutym 2021 roku. Maria Prażuch-Prokop opowiedziała o tym, jak rozwijała się jej pasja do jogi i jak udało się jej zarazić do nią córkę. Przypomnijmy, że żona Marcina Prokopa profesjonalnie zajmuje się jogą, jest instruktorką w jednej z warszawskich szkół.

Wcześniej jej życie wyglądało jednak kompletnie inaczej. Maria Prażuch-Prokop pracowała w jednej z warszawskich korporacji: „Siedziałam 15 lat w tej branży. Ja przez chwilę się nie zastanawiałam, czy ja tam jestem szczęśliwa, ja po prostu robiłam tę robotę. Wiadomo, pracowałam w marketingu, więc coś tam zahaczało o jakąś kreatywność, nie było to siedzenie po prostu w tabelce (…), gdzieś tam miałam kreatywny wentyl w tej pracy. To mnie trzymało przy życiu. Ja naprawdę nie byłam świadoma, dokąd to moje życie będzie prowadziło”, opowiadała Beacie Sadowskiej. 

W pewnym momencie zwróciła uwagę, że kariera w marketingu i nieruchomościach powoli przestaje jej wystarczać. Praca zaczęła przysłaniać jej całe życie. W końcu podjęła decyzję, że czas to zmienić: „Całe nasze życie i cała nasza droga prowadzą nas do miejsca, w którym jesteśmy i nie zamieniłabym tego doświadczenia, ani w pracy, nieruchomości komercyjne, centra handlowe. Zajmowałam się też biurowcami. Nie wyobrażam sobie bardziej męskiej branży, wiesz, te nieruchomości komercyjne są tak okupowanym silnie miejscem energią yang, że nawet kobiety tam zapominają, że są kobietami. Tam na miękkość i lekkość nie ma żadnej przestrzeni. I tak jak z bieganiem, że od razu na 200%, bo to jest moja natura, bo to jest w moim DNA, żeby robić na 200%, ale jeszcze do tego jest to amerykańskie wychowanie, które jeszcze bardziej tak na konkurencję i na ambicję mnie nakierowało i nacechowało właśnie czymś takim (…)”, zwierzyła się.

Czytaj także: Dorota Wellman szczerze o współpracy z Marcinem Prokopem: „Po nim można się spodziewać wszystkiego

Żona Marcina Prokopa instruktorką jogi

Ucieczką od pracy stało się… bieganie. „Ja to nazywam, że było to wdeptywanie stresu w beton. To nie było mądre i świadome bieganie z oddechem (…) Na nieszczęście nie w lesie, a na betonie, co oddziaływało fatalnie na mój kręgosłup, co do dziś czuję. (…) Biegałam jak korpoludek wypuszczony na trening po robocie (…)”, opowiadała. Niestety uczestnicząc w jednym z maratonów na Malcie zasłabła z odwodnienia: „Ja nie pamiętam niczego od 11 do 20 km (…) Biegłam jakimś szalonym tempem. Teraz to wiem, ale wtedy nie było takiego myślenia, było, że robimy na 300%. Biegłam nieprzytomna, padłam na 800 m przed metą i wylądowałam w szpitalu (..) To spowodowało we mnie ogromną zmianę, ale nie od razu. Jak ja już byłam pomiędzy tym światem a tamtym, oni mnie tam reanimowali w karetce, to ja nie myślałam o mężu, dziecku, rodzicach, tylko o pracy, że nie przekazałam budżetu, bo nie przekazałam budżetu i oni nie będą wiedzieli czegoś ważnego. W jakim ja byłam tunelu, gdzie były moje priorytety?! Crazy. To się skończyło nerwicą napadowo-lękową. To trwało 3 lata. Wiem, że bez tej jogi, bez tej ścieżki duchowej, na którą trafiłam tuż po tym wydarzeniu, to bym się jeszcze długo leczyła”, wyznała.

To dało jej do myślenia. Maria Prażuch-Prokop zdecydowała całkowicie zrezygnować z korporacyjnego życia i w pełni poświęciła się jodze. Dziś jest trenerką, a jej życie wygląda kompletnie inaczej. Spełnia się zawodowo także w roli menadżerki. Pod jej opieką znajduje się finalistka siódmej edycji Top Model, Anna Markowska: „To jest cudowna osoba. Bardzo ciepła i o to mi chodziło. O uczciwą, kochaną, ciepłą osobę i taka właśnie Marysia. Absolutnie nie chciałam wyjadacza biznesu, chciałam swoją bratnią duszę i super. Rozwijamy się. Działamy jako przyjaciółki, również team. Chyba o to chodzi, żeby czuć się ze sobą dobrze, a przy okazji rozwijać się. I tak się dzieje”, przyznawała w rozmowie z JastrząbPost, nie ukrywając, że swój sukces zawdzięcza właśnie żonie Marcina Prokopa.

Czytaj także: Maria Prażuch-Prokop zmagała się z poważną chorobą. Co dolegało żonie Marcina Prokopa?

Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop: historia miłości

Dziennikarz nie ukrywa, że jest dumny ze swojej ukochanej, a w wywiadzie dla magazynu VIVA! w rozmowie z Piotrem Najsztubem wyznał wprost, co uważa za swój największy sukces: „Mam kochaną, wyrozumiałą, wspierającą mnie rodzinę”, powiedział w 2017 roku. Para jest ze sobą od ponad osiemnastu lat. Dziś nie wyobrażają sobie bez siebie życia, ale co ciekawe, niewiele brakowało, a nigdy by się nie spotkali!

Żona Marcina Prokopa
Fot. TRICOLORS/East News

W 2003 roku przez przypadek znaleźli się na tym samym przyjęciu. Oboje stronili od szalonego imprezowego życia, los jednak chciał, by doszło do ich spotkania. Maria Prażuch wróciła wówczas do Polski po ukończeniu studiów w Stanach Zjednoczonych. Wspólna impreza, parę spotkań i… chwilę później oficjalnie byli parą. „Byliśmy ze sobą dopiero od roku. Chociaż przyznam, że ja od początku naszego związku chciałam mieć z Marcinem dziecko. Wiedziałam, że albo ten facet, albo żaden”, wyznała Maria Prażuch w rozmowie z serwisem Polki.pl.

Marcin Prokop zdradził w rozmowie z Żurnalistą, że ukochana nie miała z nim łatwo. „Moja naturalna dyspozycja to jest bycie samemu, a to nie jest dobry materiał do tworzenia relacji. Natomiast moja żona to jest osoba, która śmiało mogłaby zdobywać ośmiotysięczniki przy swojej determinacji, swoim uporze. Te cechy pozwoliły jej się przez tę skorupę przebić. Nie wiem zresztą, dlaczego to robiła, bo pewnie sporo się natrudziła i nacierpiała, bo nie zawsze byłem dla niej taki dobry. Natomiast faktem jest, że udało jej się dowiercić do jądra Ziemi”, mówił. 

Niedługo potem na świat przyszła córka pary, Zofia. „Chciałbym, aby moje dziecko choćby w bazowych sprawach nie musiało korzystać z tego zewnętrznego mózgu. Chciałbym też zaszczepić jej jak najdalej idącą niezależność. Poczynając od niezależności od głupich owczych pędów, od presji grupy, poprzez niezależność ekonomiczną, czyli nie licz na to, że w dorosłym życiu cokolwiek od kogokolwiek ci się należy. A żyjemy w czasach, kiedy takie roszczeniowe nastroje są bardzo silne. Do tego dorzuciłbym niezależność rozumianą jako samosterowność, to znaczy podejmowanie suwerennych decyzji, zgodnych ze swoimi przekonaniami”, mówił o wychowywaniu córki Marcin Prokop w wywiadzie dla magazynu VIVA!.  Zofia ma już szesnaście lat, ale jej zdjęć próżno szukać w sieci. Dziennikarz bardzo dba o prywatność pociechy. Stara się być dla pociechy najlepszym człowiekiem. 

„Zacząłem w sobie mierzyć i ważyć to, co we mnie dobre i co mogę wnieść do tej relacji, i to, co należało odciąć. Postanowiłem, że będę taką tamą, na której zatrzyma się sztafetą różnych demonów, która biegła przez pokolenia przez rodzinę Prokopów i że dale jej nie przepuszczę. […] I myślę, że to się udało”, dodawał w rozmowie u Żurnalisty.  

Czytaj także: Marcin Prokop wspólnie z Marią Prażuch-Prokop tworzą szczęśliwy związek. Byli sobie pisani

Marcin Prokop żona
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Na ślub Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop zdecydowali się kilka lat później. Na ślubnym kobiercu stanęli podczas rodzinnych wakacji w Portugalii w 2011 roku. Marcin Prokop rzadko komentuje swoje życie prywatne, ale nie ma wątpliwości, że żona i córka są w jego życiu najważniejsze: „Nie widzę siebie w roli faceta, który kompletnie traci rozum oraz kontrolę nad swoim rozporkiem, bo zakręciła mu w głowie inna kobieta”, powiedział w jednym z wywiadów.

Z okazji tegorocznych walentynek Maria Prażuch-Prokop podzieliła się zdjęciem z mężem. Widać na nim, jak bardzo szczęśliwi i zakochani w sobie są. „Miłość jest celebracją tego, jak się różnimy i jak tworzymy przestrzeń na te różnice" - napisała ukochana dziennikarza.

Marcin Prokop zwykle stroni od ujawniania szczegółów na temat rodziny. Para chroni prywatność i wygląda na to, że właśnie to jest ich przepis na udany związek. I choć próżno szukać w sieci wspólnych wywiadów zakochanych, to nie ma wątpliwości, że są dla siebie stworzeni, w końcu jak podsumowuje swoje małżeństwo Marcin Prokop: „Moja połówka jest moja właśnie dlatego, że jest inna niż reszta połówek”. 

Zakochanym życzymy wielu wspólnych lat w szczęściu i zdrowiu! 

Czytaj także: Tomasz Karolak na zdjęciu z synem Leonem. Co słychać u jego dzieci?

Maria Prażuch-Prokop i Marcin Prokop
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…