Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, 2020 Gala Mistrzów Sportu
Fot. TRICOLORS/East News
Historia miłości

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona: „Chcieliśmy być razem, założyć rodzinę, oboje byliśmy na to gotowi”

Zakochani wkrótce zostaną rodzicami! Oto ich niezwykła historia miłości

Olga Figaszewska 29 marca 2021 19:02
Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, 2020 Gala Mistrzów Sportu
Fot. TRICOLORS/East News

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona tworzą jedną z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu. Wkrótce będą obchodzić drugą rocznicę ślubu. A teraz przygotowują się do jednej z najważniejszych ról w swoim życiu! Aktorka i sportowiec niedługo po raz pierwszy zostaną rodzicami!  To cudowna wiadomość, którą para podzieliła się z fanami na Instagramie. A my przypominamy ich niezwykłą historię. Co mówili o łączącym ich uczuciu? Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Kto wykonał pierwszy krok? 

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona: jak się poznali?

Szczęśliwi, zakochani... Zofia Zborowska i Andrzej Wrona tworzą zgrany duet. W mediach rzadko otwierają się na temat swojego związku, ale rąbka tajemnicy zdarza im się uchylić w rozmowie z fanami za pośrednictwem Instagrama. Tam zakochani publikują wspólne zdjęcia, obok których trudno przejść obojętnie.

Zobacz też: Zofia Zborowska: „Gdybyśmy poznali się z Andrzejem dwa lata wcześniej, nic by z tego nie wyszło”

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona po raz pierwszy spotkali się trzy lata temu w sierpniu na jednej z imprez. Na początku aktorka nie myślała, że ta relacja się rozwinie.  Z biegiem czasu okazało się, że mają wspólne pragnienia, plany na przyszłość, wyznają podobne wartości. „Pisaliśmy ze sobą, ale ja sobie robiłam z niego jaja. On tak fajnie to odbijał i jak tydzień później mnie zaprosił na randkę, to ja myślę, że on był przekonany, że ja go wyśmieję. Potem była druga randka. O dwunastej w nocy wyszliśmy z moim psem, a potem były urodziny Anki i Roberta Lewandowskiego. Byliśmy tam osobno. Byłam ciekawa jak się będzie zachowywał. I tam się pierwszy raz pocałowaliśmy”, wspominała aktorka w rozmowie z Izabelą Janachowską.


Jak wyglądały zaręczyny Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony?

Rodzice Zofii Zborowskiej od razu polubili Andrzeja Wronę. Okazał się mężczyzną starej daty w najlepszym tego słowa znaczeniu. „Ten gatunek mężczyzn już prawie wyginął, niestety. Andrzej ma kindersztubę, klasę, zasady, jest opiekuńczy, elegancki. Cieszę się bardzo, że Zosia jest szczęśliwa. Chciałabym, żeby to trwało zawsze”, mówiła w VIVIE! Maria Winiarska.

Zobacz też: Zofia Zborowska i Andrzej Wrona pokazali wnętrza swojego domu!

Zakochanym długo udało się zachować w tajemnicy swoją relację. Informację o tym, że są razem ujawnili w grudniu 2018 roku. Następnie pojawili się razem na czerwonym dywanie podczas Gali Mistrzów Sportu. A kilka miesięcy później byli już zaręczeni! „Zablokowana na całe życie. Andrzej Wrona najlepszym blokującym PlusLigi 2018/2019. 81 bloków... ale to ten 82. zapamiętam na zawsze”, napisała wtedy na Instagramie Zofia Zborowska.

Siatkarz poprosił Zofię Zborowską o rękę w dniu jej 32. urodzin. Andrzej Wrona miał misternie ułożony plan. Zamierzał zaskoczyć swoja wybrankę, organizując wyprawę na Mazury. Już sama podróż wywołała ogromne emocje.

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona w 2019 roku na Gali Mistrzów Sportu

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, 2019 gala Mistrzów Sportu
Fot. Piotr Molecki/East News

„Najpierw pod dom podjechał taki wypasiony samochód z szampanem w środku. Andrzej powiedział, że wychodzimy i zamówił taxi grosik, więc zeszliśmy, a tam czekał Maybach. Nic nie chciał powiedzieć, pojechaliśmy pod Warszawę, a zamknęli wówczas loty nad miastem i były straszne jaja. On się dogadał z pilotem karetek powietrznych. Wsiedliśmy do helikoptera i ja w ogóle nie wiedziałam, gdzie jestem, ale okazało się, że wylądowaliśmy na Mazurach w miejscu, gdzie byliśmy na naszym pierwszym wyjeździe. Potem przekonał mnie, żebyśmy poszli na pomost, tam było już wszystko przygotowane i Andrzej się oświadczył. Ja byłam w szoku”, zdradziła Zofia Zborowska w rozmowie z Izabelą Janachowską w programie Śluby Gwiazd.

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona: ja wyglądał ich ślub? 

W tym samym wywiadzie gwiazda otworzyła się na temat początków jej relacji z Andrzejem Wroną. „Przez wiele randek się tylko całowaliśmy. W opór! Nawet chyba przed utratą dziewictwa tyle nie czekałam. On bardzo chciał mi udowodnić, że nie jestem jego kolejną przygodą. Na szesnastej randce poszliśmy ze sobą do łóżka. Już w pewnym momencie liczyłam, bo myślałam, że może on mnie jak koleżankę do całowania traktuje. Nawet śmiałam się z przyjaciółkami, czy to wszystko na pewno idzie w dobrym kierunku. Ale tak z perspektywy czasu myślę, że budowanie relacji z facetem przed pójściem do łóżka jest czymś tak ważnym i tak pięknym, że potem jak faktycznie trafiamy do tego łóżka, jest to coś przepięknego”, zwierzyła się aktorka.

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, 2020 Gala Mistrzów Sportu
Fot. TRICOLORS/East News

Na ślubnym kobiercu Zofia Zborowska i Andrzej Wrona stanęli kilka miesięcy po zaręczynach – 13 sierpnia 2019 roku. To była cudowna uroczystość. Wspaniałe kwiatowe dekoracje, muzyka, okoliczności przyrody… Ślub odbył się w plenerze w Villa Omnia w Trębkach Nowych. Zakochani przyrzekali sobie miłość w otoczeniu rodziny i przyjaciół. W drodze do ołtarza wybrzmiała piosenka Krąg życia z bajki Król Lew. „Tak... właśnie do tej piosenki mój prywatny Król Lew (kocham Cię tatusiu) poprowadził mnie w ramiona Andrzeja”, czytamy pod filmem. Z kolei pierwszy taniec odbył się do utworu Africa, Toto. 

Zakochani są dla siebie ogromnym wsparciem. Zosia Zborowska najbardziej ceni w ukochanym dobre serce i bezinteresowność.

Wyszłam za mąż za najfantastyczniejszego człowieka, jakiego dane mi było spotkać”, wyznała szczęśliwa Zofia Zborowska z okazji pierwszej rocznicy ślubu. Z kolei Andrzej Wrona w pięknych słowach wypowiadał się o ukochanej w wywiadzie dla Pani. Siatkarz przez długi czas nie mógł znaleźć odpowiedniej osoby. Zaczynał się zastanawiać, czy niema zbyt dużych wymagań. W końcu na jego drodze znalazła się właściwa kobieta. 

„Potrzebowałem partnerki z charakterem, która ma własne zdanie i nie boi się go przedstawić. Zosia imponuje mi na przykład tym, że potrafi odrzucić lukratywne promocje reklamowe, bo są niezgodne z jej sumieniem (...) Marzyłem, aby mieć u boku bratnią duszę, kobietę przyjaciółkę, z którą mógłbym konie kraść. Zośka ma szacunek do ludzi i zwierząt, a także potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji”, mówił.

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona na uroczystej premierze filmu Legiony

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, 2019 Premiera Filmu Legiony
Fot. VIPHOTO/East News

Zofia Zborowska o relacji z mężem

W wywiadzie VIVY! aktorka nie ukrywała, że gdyby poznała się z ukochanym dwa lata wcześniej, nie udałoby się im stworzyć tak zgranego duetu. Trafili na siebie w idealnym momencie. „Każde z nas miało inne priorytety. To jest bardzo ważne, żeby trafić na siebie we właściwym momencie i oczekiwać od siebie tego samego. My chcieliśmy być razem, chcieliśmy założyć rodzinę, oboje byliśmy na to gotowi. Mieliśmy po kokardę przelotnych związków i romansów. Łatwo jest przetrwać pierwsze miesiące, kiedy człowiek jest zakochany i nie widzi wad partnera. Na naszym ślubie ojciec powiedział, że małżeństwo to ciężka praca, bez urlopu i dni wolnych”, powiedziała aktorka w rozmowie z Beatą Nowicką.

Zakochani darzą się wzajemnym szacunkiem, pielęgnują miłość, okazują wsparcie i zrozumienie. Wszystko to stanowi idealny fundament do zbudowania wartościowej i trwałej relacji. „Pielęgnuję też poczucie własnej wartości: jestem samowystarczalna, pracuję, zarabiam, jestem wykształcona. Może dlatego mamy fajny związek, że Andrzej nigdy nie traktował mnie protekcjonalnie”, mówiła gwiazda w niedawnym wywiadzie VIVY!.

Niedługo para po raz pierwszy zostanie rodzicami. Zakochani szczęśliwą nowiną podzielili się z fanami za pośrednictwem Instagrama w nietypowy sposób. „🧊 🧊 🤰🏻 #rebus", napisała Zofia Zborowska. Z kolei na profilu Andrzeja Wrony pojawiło się to samo zdjęcie z opisem. ,,Rebus na niedzielę💁🏼‍♂️ 🍦🍦... ”, dodał przyszły tata. 

Życzmy wszystkiego dobrego i raz jeszcze serdecznie gratulujemy!  

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona na Balu Fundacji TVN w 2019 roku

Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, 2019 bal Fundacji TVN
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.