ANNA DERESZOWSKA, PIOTR GRABOWSKI, 2010
Fot. Bartosz KRUPA/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Zaszokowali dwa razy - gdy zostali parą i gdy się rozstali. Oto historia Anny Dereszowskiej i Piotra Grabowskiego

To uczucie trwało zaledwie 5 lat...

Rafał Kowalski 8 lipca 2023 08:56
ANNA DERESZOWSKA, PIOTR GRABOWSKI, 2010
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Pięć wspólnych lat wystarczyło, by dowiedzieć się, że to nie będzie miłość do grobowej deski. Anna Dereszowska i Piotr Grabowski rozstali się dekadę temu, ale ten związek pamięta wielu zainteresowanych losami polskich gwiazd. Aktor zostawił dla tej miłości wszystko…  Oto ich historia.

Burzliwe losy Piotra Grabowskiego i Anny Dereszowskiej

Piętnaście lat temu po roli w Lejdis Anna Dereszowska przyjęła propozycję pracy na planie serialu Tajemnica twierdzy szyfrów. To właśnie tam poznała o 13 lat starszego Piotra Grabowskiego, z którym szybko połączyło ją gorące uczucie. Wiele artykułów poświęcono jednak okolicznościom, w których zakochani postanowili być razem...

Aktor mieszkający w Krakowie postanowił bowiem odejść od żony i dzieci, i zacząć nowy rozdział. Po latach Anna Dereszowska skomentowała niemiłe szepty na swój temat. „To idiotyczne. Przecież nikomu nic nie zabierałam. On chciał być ze mną, a ja z nim. Nie jestem kobietą, która kolekcjonuje żonatych mężczyzn. Wtedy totalnie się zakochałam. Byłam bardzo młoda, nie miałam swoich dzieci i nie do końca umiałam sobie wyobrazić konsekwencje”, czytaliśmy w Pani.

Jak sami przyznawali, „połączyło ich coś, obok czego nie można było przejść obojętnie”. Wkrótce Piotr Grabowski zamieszkał w Warszawie. Tu dostał angaż w jednym z teatrów i coraz częściej otrzymywał propozycje ról w produkcjach telewizyjnych. Parę łączyła nie tylko wspólna praca i miłość do rajdów samochodowych, ale wkrótce też dziecko.

W 2008 roku na świecie pojawiła się córka pary. Mała Lena była oczkiem w głowie rodziców, mimo że jak mówiła Anna Dereszowska, okresu ciąży nie wspomina najlepiej.

ANNA DERESZOWSKA, PIOTR GRABOWSKI, 2010, Międzyzdroje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Po czterech latach przyszedł kryzys. Nad związkiem zawisły czarne chmury, choć niewielu się tego spodziewało, bo aktorzy grali jednocześnie w jednym serialu. Gdy oglądaliśmy ich w Sile wyższej, nie byli już jednak razem. Nie pojawili się też u swojego boku na konferencji tego projektu TVP.

Co się stało? Uczucie się po prostu wypaliło. „Rozważam w nieskończoność za i przeciw. Wątpliwości niemal mnie zabijają. Ale w pewnym momencie już dalej się nie da. Myślę, że podjęliśmy z Piotrem dobrą decyzję”, mówiła artystka w Pani i dodawała, że ich stosunki są w porządku. „Wierzę, że gdybym znalazła się w sytuacji podbramkowej, to starałby się mi pomóc. Rozstanie z klasą jest sztuką”, czytaliśmy.

CZYTAJ TAKŻE: Jest jego największym wsparciem. Marcina Tyszkę łączy z mamą wyjątkową więź!

Z kolei Piotr Grabowski przyznawał między słowami, że nie wszystko zagrało w tej relacji… „Dla mnie miłość dzieje się wtedy, gdy jesteśmy ze sobą nie tylko "na dobre", ale możemy też na siebie liczyć, kiedy pojawiają się problemy. Nieraz długo się okłamujemy. Nie potrafimy lub nie chcemy spojrzeć na siebie uczciwie. Dopiero po pewnym czasie można powiedzieć, czy to była miłość, przyjaźń, a może namiętność lub tylko przywiązanie”, mówił w Tinie. „Czasem miłość gaśnie nawet wtedy, gdy o nią dbasz. Potrafimy ustawić swoje życie zawodowe, przewidzieć, zaplanować. Skupiamy się na karierze, obowiązkach, zaspokajaniu swoich potrzeb, natomiast zapominamy o potrzebach i oczekiwaniach partnera. Jest dobrze do czasu, gdy partner nam nie przeszkadza. Ale pewnego dnia pyta: Zaraz, a gdzie ja jestem w tym wszystkim?”, zastanawiał się głośno w tym samym wywiadzie…

ANNA DERESZOWSKA, PIOTR GRABOWSKI, 2011
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

ANNA DERESZOWSKA, PIOTR GRABOWSKI, historia miłości
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Piotr Grabowski dziś – życie prywatne i zawodowe

Po rozstaniu z Anną Dereszowską aktor nie umiał ułożyć sobie życia prywatnego. W wywiadach przekonywał, że nie interesują go przelotne znajomości, ani związki na chwilę, ale właśnie takie mu się trafiały. Media informowały o tym, że Piotr Grabowski zakochany był przez dwa lata w ekonomistce z Wybrzeża. Ale i to uczucie zgasło. Dziś artysta nie mówi o swoim życiu prywatnym.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Gdy się poznali, była w związku z innym. Intymny sen pchnął Anetę Todorczuk w ramiona Marcina Perchucia

Zawodowo w ostatnich latach zagrał w Ciszy nad rozlewiskiem, Małym Zgonie i reaktywowanym serialu Usta Usta. Widzowie bez przerwy doceniają jego charyzmę i talent. Mamy więc nadzieję, że przed Piotrem Grabowskim tylko same dobre chwile.  

Piotr Grabowski, październik 2021, premiera  komedii Porwanie

Piotr Grabowski, październik 2021, premiera  komedii Porwanie
Fot. TRICOLORS/East News

Piotr Grabowski, czerwiec 2022, 10. literacki piknik Imieniny Jana Kochanowskiego

Piotr Grabowski, czerwiec 2022, 10. literacki piknik Imieniny Jana Kochanowskiego
Fot. Michal Wozniak/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.