Greta Thunberg, książę Karol
Fot. AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Greta Thunberg spotkała się z księciem Karolem!

Padły naprawdę mocne słowa

Sabina Zięba 23 stycznia 2020 11:05
Greta Thunberg, książę Karol
Fot. AFP/East News

Od środy 22 stycznia w szwajcarskiej miejscowości Davos odbywa się tegoroczny szczyt ekonomiczny. Na wydarzenie przybywają elity polityczne oraz finansowe z całego świata. Wiadomo, że jednym z głównych poruszanych tematów są zmiany klimatyczne i metody walki z globalnym ociepleniem. Z tego względu doszło do spotkania księcia Karola z Gretą Thunberg. Padły naprawdę mocne słowa!

Apel księcia Karola

W tym roku odbywa się już 50. Światowe Forum Gospodarcze w Davos. Podczas niego doszło do historycznego spotkania nastoletniej aktywistki z członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Mieli okazję porozmawiać, a podczas specjalnego przemówienia księcia Karola, okazało się, że mają podobne poglądy.

Zdaniem syna królowej Elżbiety II, skutki zmian klimatycznych mogą być olbrzymie i nieodwracalne. Podczas wystąpienia mówił: „Globalne ocieplenie, zmiany klimatu i niszcząca utrata różnorodności biologicznej to największe zagrożenia, przed jakimi kiedykolwiek stanęła ludzkość”.

Stwierdził, że nie chce przejść do historii jako człowiek, który „nie zrobił nic, kiedy świat znalazł się na krawędzi”, dlatego też wezwał polityków oraz przedstawicieli światowego biznesu do działania: „Potrzebuję waszej pomocy, pomysłowości i umiejętności praktycznych, aby sektor prywatny wyprowadził świat z nadchodzącej katastrofy, którą sami na siebie sprowadziliśmy”.

Myślicie, że jego apel coś zmieni?  

Greta Thunberg i książę Karol na spotkaniu w Davos

Greta Thunberg, książę Karol
Fot. AFP/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.