Elżbieta Jaworowicz, płk. Eugeniusz Mleczak
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
HISTORIA MIŁOŚCI

Elżbieta Jaworowicz i Eugeniusz Mleczak: poznali się przypadkiem, pobrali dopiero 15 lat później

To trzeci mąż dziennikarki

Rafał Kowalski 31 marca 2023 16:50
Elżbieta Jaworowicz, płk. Eugeniusz Mleczak
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Jej pierwszy mąż był biznesmenem, drugi zaś – po którym do dziś ma nazwisko – kierowcą rajdowym. Elżbieta Jaworowicz wyszła jednak za mąż po raz trzeci. Od tego pięknego wydarzenia mija 13 lat, choć wraz z Eugeniuszem Mleczakiem zna się znacznie dłużej. Co wiadomo o ich związku?

Elżbieta Jaworowicz o trzecim mężu

To już prawie 30 lat od pierwszego spotkania Elżbiety Jaworowicz i Eugeniusza Mleczaka, który potem został mężem prezenterki. Jak to czasem w życiu bywa, para wpadła na siebie podczas jednej z zawodowych uroczystości. Mowa o wręczeniu nagród Benemerenti Ordynariatu Polowego, czyli wyróżnień, które daruje się osobom, których czyny są świadectwem wyznawania najwyższych wartości.

Związek tej dwójki nigdy nie był medialny, nawet sam ślub odbył się w pełnej tajemnicy. „Mam bliską osobę, którą kocham, która jest przyjacielem. Jest cudowny. Mocny i wrażliwy”, mówiła nieśmiało o ukochanym dziennikarka dla SHOW. Para pobrała się aż 15 lat od zawarcia znajomości.

CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Zanussi o przemijaniu i ukochanej żonie. Pobrali się późno: „Uważam to za błąd mojego życia”

Elżbieta Jaworowicz nigdy jednak nie doczekała się dzieci, co jak podkreśla, czasem uważa za swoją porażkę. „Żałuję. Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało. Szczęściem jest posiadanie rodziny, która daje wsparcie. Ale mój partner mówi mi: ,,Dobrze, że w ogóle spotkaliśmy się, bo przecież mogliśmy się nie spotkać”, opowiadała. „Jestem osobą smutnawą, a on te wszystkie moje smutki potrafi mi przetłumaczyć”, dodawała w Dobrym Tygodniu.

Elżbieta Jaworowicz, płk. Eugeniusz Mleczak 2004

Elżbieta Jaworowicz, płk. Eugeniusz Mleczak 2004
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Kim jest Eugeniusz Mleczak? Mąż Elżbiety Jaworowicz to pułkownik

Jak dowiadujemy się z informacji zebranych przez Plejadę, Eugeniusz Mleczak wiele lat był pracownikiem w MON, a także rzecznikiem resortu oraz jego Dyrektorem Biura Prasy i Informacji. Wszystko skończyło się 20 lat temu, kiedy w atmosferze skandalu podał się do dymisji.

W grudniu tego samego roku miał pracować w Kancelarii Prezydenta. „Odpowiadał za działalność organizacji społeczno-obronnych takich jak Liga Obrony Kraju czy aerokluby", czytaliśmy w sieci. Od tego momentu nie ma o karierze Eugeniusza Mleczaka nowych informacji.

Czytaj też: Był jej jedyną, największą miłością. Hannę Mikuć i Piotra Sobocińskiego rozdzieliła nagła tragedia

On i jego małżonka pielęgnują swoje prywatne szczęście. Życzymy wiele miłości. 

Elżbieta Jaworowicz, płk. Eugeniusz Mleczak 2002

Elżbieta Jaworowicz, płk. Eugeniusz Mleczak 2002
Fot. TVP/PAP Jan Bogacz

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?