Dorota i Krzysztof Wellman historia miłości
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents
HISTORIE MIŁOSNE

Dorota i Krzysztof Wellmanowie: w ich małżeństwie nie brakowało wzlotów i upadków

„Był duszą towarzystwa. Ludzie skupiali się wokół niego, a zwłaszcza kobiety”, wspominała początki znajomości

Weronika Kostyra 24 września 2022 16:06
Dorota i Krzysztof Wellman historia miłości
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents

Mimo wzajemnego wsparcia i zrozumienia, przypominają bardziej włoski model relacji. Dorota Wellman i jej mąż, Krzysztof Wellman, od 35 lat są małżeństwem. Nie ukrywają, że ta relacja przechodziła różne fazy. Nie brakowało w niej wzlotów i upadków... Wszystkie doświadczenia tylko ich wzmocniły. Jak wyglądały początki ich znajomości? Poznaj niezwykłą historię miłości Doroty i Krzysztofa Wellmanów. 

Historia miłości Doroty Wellman i jej męża Krzysztofa

Poznali się w latach 80. na planie filmu „Schodami w górę, schodami w dół”. On był fotografem, ona drugim reżyserem. Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia, chociaż Dorocie Wellman wydał się bardzo przystojny: „Przypominał mi żołnierza izraelskiego. Ubrany był na zielono, miał duży semicki nos i burzę ciemnych włosów. Był też duszą towarzystwa. Ludzie skupiali się wokół niego, a zwłaszcza kobiety”, powiedziała w jednym z wywiadów. Krzysztof był właśnie w trakcie rozwodu, dlatego zanim znajomość przerodziła się w uczucie, zostali przyjaciółmi.

W rozmowie z jednym z miesięczników dziennikarka przyznała, że w pierwszych latach znajomości ich relacja miała charakter wyłącznie platoniczny. To była przyjaźń zbudowana na bazie wspólnych zainteresowań i pracy. Wellman opowiadała, że „fajnie się z nim gadało”, żartowała także: „Inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania. Dopiero potem przerodziło się to w bliższy związek”. Według anegdoty ostatecznym sprawdzianem była wycieczka w góry, na którą Krzysztof zaprosił Dorotę oraz inną kobietę. Ta jednak założyła na wspinaczkę eleganckie buty i nie była w stanie dotrzymać kroku parze.

Czytaj także: Marek Torzewski i Barbara Romanowicz-Torzewska od niemal 40 lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości

Dorota Wellman, Krzysztof Wellman, około 2000 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
Dorota Wellman, Krzysztof Wellman, około 2000 roku

Dorota Wellman życie prywatne
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents
Dorota Wellman z mężem Krzysztofem i synem Jakubem

Dorota Wellman: relacje z mężem i synem

Po ślubie ich największym marzeniem było dziecko. Nie od razu udało się je spełnić, ponieważ ciąża była zagrożona. Na szczęście w 1993 roku na świat przyszedł ich upragniony syn, Kuba. Od tamtej pory cieszą się życiem i wspierają w trudnych momentach. Zdarza się jednak, że dochodzi między nimi do spięć. „Nie ma w nas nienawiści. Jeśli się kłócimy, to tylko o rzeczy ważne”, wyznała kiedyś Wellman i dodała: „Człowiek sprawdza się w życiu podczas gorszych dni, kryzysów”. Innym razem żartowała jednak: „Z czasem tyle nienawiści się w nas zbiera, że chciałoby się zabić tę drugą osobę. Czasem zresztą mam taką ochotę. Kiedy mąż mnie wkurza, obmyślam precyzyjny plan jego bolesnej i męczącej śmierci. Myślę o zupie grzybowej ze sromotników, o kawie z trucizną (śmiech). A potem mi to przechodzi”, zwierzyła się magazynowi „Kobieta i życie”.

Dziennikarka jest wymagająca zarówno wobec męża, jak i syna. „Wychowała ich sobie” zgodnie z tym, jaki ma być współczesny mężczyzna. „Ma być aktywny, ma pracować. Nic mu się nie stanie, jak nauczy się obsługi pralki czy wyprasuje koszulę. Myślę, że podział klasyczny: »Mężczyzna pracuje, kobieta go obsługuje«, po prostu się skończył”, stwierdziła w wywiadzie z magazynem „SHOW”.

ZOBACZ: Dorota Wellman długie starania o dziecko przypłaciła zdrowiem. Nie żałuje. „Sens pojawił się, gdy urodziłam”

W 2017 roku para Dorota i Krzysztof świętowali 30-lecie małżeństwa. Czy dzisiaj, po 35 latach bywa zazdrosna o męża? „Gdybym miała być zazdrosna o męża, który fotografuje piękne aktorki, to bym się powiesiła”, śmiała się dziennikarka w jednej z rozmów. „Nie mam czasu na zazdrość. Mam zaufanie do męża, a jeśli coś ma się zdarzyć, to się i tak zdarzy. Poza tym, jestem naprawdę głęboko przekonana, że drugiej takiej jak ja nie będzie mieć”.  

Dorota Wellman mąż
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents

Dorota Wellman z mężem Krzysztofem i synem Jakubem

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.