Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
TYLKO U NAS!

Dorota i Czesław Mozilowie zdradzili, jak wyglądał ich ślub i wesele! 

Czy wkrótce ich rodzina się powiększy?

Olga Figaszewska 6 września 2018 08:55
Dorota Mozil, Czesław Mozil, Dorota i Czesław Mozilowie, VIVA! 18/2018, jamnik
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Uchodził za wiecznego amanta polskiego-show biznesu. Prawdziwa miłość znalazła go niespodziewanie.    Czesław Mozil wraz z ukochaną od kilku lat tworzą szczęśliwy związek i zgrany duet. Prawie dwa lata temu wzięli ślub w tajemnicy! W szczerej rozmowie z Romanem Praszyńskim opowiedzieli o najpiękniejszym dniu swojego życia, planach na przyszłość. Czy wkrótce ich rodzina się powiększy?  

Małżeństwo zmienia?

Dorota: Na pewno. Jak się żyje tak blisko z drugą osobą, to siłą rzeczy zachodzą w nas zmiany.

Czesław: Cieszę się, że mamy prawa wobec siebie. Uznawane w szpitalu.

Dorota: Nasza rozmowa o ślubie zaczęła się od tego, że byłam w szpitalu. Po operacji Czesław ponad dobę nie wiedział, co się ze mną dzieje. Bo był „obcy”.

Czesław: Wcześniej nie chcieliśmy ślubu.

Dorota: Nie mieliśmy potrzeby podpisywania papierka. Ale po mojej operacji postanowiliśmy się pobrać. Skoro i tak planujemy żyć do końca razem. Nie było romantycznych deklaracji przy świetle księżyca: „Kocham cię. Wyjdź za mnie”. Tylko racjonalne podejście.

Kupiłeś pierścionek?

Czesław: Nie było oświadczyn. Dogadaliśmy się: „To może byśmy się pobrali?”.

Dorota: „OK. To sprawdź, kiedy terminy”. U nas wszystko jest proste. Komunikujemy się. Czy jesteśmy partnerami biznesowymi, przyjaciółmi czy kochankami, cały fundament naszej relacji opiera się o komunikację. 

(...)

Oświadczyny były dość techniczne. A ślub i wesele?

Czesław: Zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę i mojego menedżera. Mój ojciec przyjechał z Danii, była mama Doroty. Jakiś czas temu zostaliśmy z Dorotą półsierotami. 

Dorota: Gdy mama Czesława zachorowała, przywieźliśmy ją z Danii do szpitala w Polsce. Przed swoją operacją, wiedząc, że mój tata też jest chory, pocieszała mnie: „Nie przejmuj się, Dorotka, tata jest silny, da radę”. Chwilę potem okazało się, że mama nie poradziła sobie z operacją, a trzy miesiące później sytuacja powtórzyła się z moim tatą. To był trudny czas. Po śmierci mamy emocje Czesława szalały. Przechodził od stanu wzburzenia aż po mocno depresyjny. Gdy zmarł mój tata, miałam dokładnie to samo. 

Czesław: Nasi rodzice po raz pierwszy się spotkali na weselu. Poszliśmy do urzędu, potem na plażę nad Wisłę. Nikogo nie było, puściliśmy piosenki Cohena, wypiliśmy szampana. Potem obiad weselny.

Dorota: W Skamiejce na Pradze potańczyliśmy na barze.

Czesław: I byliśmy w łóżku o 23.00. Mój ojciec pojechał z moim szwagrem pod Sejm. Dokładnie wtedy były protesty, gdy posłowie opozycji okupowali salę sejmową. Ojciec widział to w polskiej telewizji w Danii, a wtedy mógł przeżyć sam. 

Dorota: To był cudowny dzień. Byliśmy w doskonałych nastrojach. 

Co dalej? Jakie plany życiowe? 

Czesław: Chcielibyśmy rozszerzyć rodzinę. Ale jak Bóg da. 

Wyobrażasz sobie siebie jako odpowiedzialnego ojca?

Czesław: Tak. Czuję, że dojrzałem.

 Wiesz, że będziesz sprzątała po nim i po dziecku?

Dorota: Wiem, nie przeszkadza mi to. Jedyne zmartwienie, jakie mamy, rozmawiając o przyszłości – jak długo uda nam się być razem. Od momentu zachorowania mojego ojca do śmierci minęły tylko trzy miesiące. Więc nic nie jest na zawsze. To jedyne zmartwienie. 

Cały wywiad z Dorotą i Czesławem Mozilami znajdziecie w najnowszej VIVIE!, w kioskach już od czwartku 6 września!

 

Anja Rubik, VIVA! 18/2018, okładka
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Co jeszcze w nowej VIVIE! 18/2018?

Daniel Qczaj w rozmowie z Aleksandrą Kwaśniewską o trudnym dzieciństwie, terapii i pomaganiu. Dorota i Czesław Mozilowie. Poznaj ich niezwykłą historię miłości. A także, Anja Rubik o tym, dlaczego seks jest taki ważny. O co walczy. Co zmieniła w życiu? Dlaczego chce przełamywać tabu?   

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.