EKSKLUZYWNE VIDEO

Królowa muzyki country, Dolly Parton obchodzi 72. urodziny. Tego o niej nie wiedzieliście! EKSKLUZYWNE VIDEO

Gabriela Czernecka 19 stycznia 2018 13:00

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Dolly Parton. „Jolene”, „I will always love you” czy „9 to 5” to zaledwie nieliczne z tych, które wykonywała i wciąż wykonuje gwiazda country. Bo dla Dolly Parton wiek nie ma znaczenia. Piosenkarka 19 stycznia świętuje 72. urodziny i ani myśli znikać ze sceny!

Polecamy: O zdradzaniu męża, myślach samobójczych i porażającej biedzie. Dolly Parton ujawnia przejmujące fakty ze swojego życia

Urodziny Dolly Parton

Takiej drugiej gwiazdy na świecie jak Dolly Parton nie ma! Gdy zaczynała karierę mówiono na nią „głupia blondynka z wielkim biustem”. Natapirowane blond włosy, obcisłe ubrania, wysokie szpilki i mocny makijaż szybko ostały się jej znakiem rozpoznawczym. Ona jednak udowodniła, że ładny wygląd to tylko dodatek do genialnego głosu. Za genialną karierą muzyki country kryje się poruszająca historia kobiety, która musiała pokonać wiele trudności.  

Cierpiała  z powodu złamanego serca, zdradzana przez męża, walczyła z nadwagą. W pewnym momencie wylądowała w szpitalu z krwotokiem wewnętrznym w wyniku przejedzenia. „Pewnego popołudnia siedziałam na górze w mojej sypialni. Nagle zobaczyłam pistolet, który trzymałam w szafce przy łóżku na wypadek włamywaczy. Patrzyłam na niego przez długi czas…. Gdy wzięłam go do ręki, nasz pies Popeye wbiegł po schodach. Tupanie jego łap przywołało mnie do rzeczywistości. Odłożyłam broń, potem się pomodliłam. Wierzę, że przybycie Popeye’a było w jakimś sensie wiadomością od Boga”, przyznała piosenkarka w jednym z wywiadów.

Trudne momenty tylko ją zmotywowały do działania i dawały inspirację do pisania kolejnych piosenek. To ona jest autorką hitu „I Will Always Love You”, który wypromowała Whitney Houston. Wśród jej najpopularniejszych utworów są również: „Jolene”, „Islands in the steram”, „9 to 5”, „Coat of Many Colors”. Parton wystąpiła też w kilkunastu filmach. Do jej najbardziej znanych ról należą te z filmów: „Stalowe magnolie”, „Radośnie śpiewajmy” i „Od dziewiątej do piątej”. 

Dziś Dolly Parton świętuje 72. urodziny! Piosenkarka jest autorką ponad 3 tysięcy piosenek, wciąż koncertuje i nagrywa kolejne płyty. Zobaczcie nasze ekskluzywne video! 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.