Bartosz Bielenia
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Piękny gest Bartosza Bieleni. Aktor oscarowej produkcji wsparł środowisko LGBT

Co zrobił odtwórca głównej roli w „Bożym ciele”?

Rafał Kowalski 18 stycznia 2020 09:01
Bartosz Bielenia
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Rozdanie Paszportów Polityki było ważnym kulturalnym wydarzeniem minionego tygodnia. Wśród laureatów znalazł się Bartosz Bielenia – 32-letni aktor Bożego ciała, które już na początku lutego powalczy o Oscara. Po zakończeniu gali, artysta zapozował do zdjęcia z dużo mówiącą naklejką.

Bartosz Bielenia – gest solidaryzujący się z osobami LGBT

Lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe mogą liczyć na wsparcie Bartosza Bieleni. Po odebraniu nagrody Paszporty Polityki, aktor został poproszony przez przedstawiciela organizacji Miłość nie wyklucza o zrobienie zdjęcia z naklejką, której przesłaniem jest równość. 32-latek ochoczo zgodził się i tym samym publicznie okazał wsparcie osobom LGBT. Wielu internautów podziękowało mu za to w komentarzach.

Przypomnijmy, że wcześniej do podobnych fotografii z naklejką zapolowali: Agnieszka Holland, Mery Spolsky, Basia Kurdej-Szatan czy Joanna Kulig. Logo organizacji można znaleźć też w wielu restauracjach tak, by osoby LGBT wiedziały, że są tam zawsze mile widzianymi gośćmi. Miłość nie wyklucza, które działa od 2009 roku, stara się, by doprowadzić do równości małżeńskiej w Polsce. „Naszym celem jest umożliwienie zawierania małżeństw wszystkim osobom bez względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową”, czytamy na stronie mnw.org.pl.

To niezwykłe miłe, że Bartosz Bielenia nie boi się zabierać głosu w tak ważnych, acz wciąż kontrowersyjnych w Polsce tematach. 32-latek sam ma dziewczynę (o swojej partnerce wspominał w kilku wywiadach), więc jego gest wydaje się być jeszcze bardziej ujmujący. 

Bartosz Bielenia
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.