Brad Pitt, Wenecja 2019
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Brad Pitt szczerze o religii: „Kwestionowałem wiarę chrześcijańską, ale czasami miała sens”

Aktor opowiedział o swoim podejściu do życia

Ksenia Krasko 18 września 2019 08:55
Brad Pitt, Wenecja 2019
Fot. East News

Brad Pitt udziela ostatnio szczerych wywiadów. Wcześniej przyznał się, że po rozstaniu z Angeliną Jolie uczęszczał na terapię AA, a teraz otwarcie opowiedział o swoich rozwijających się przemyśleniach na temat religii.

Brad Pitt o religii

Brad Pitt pojawił się na okładce najnowszego GQ. W szczerej rozmowie z magazynem opowiedział o swoich ewolucyjnych ideach dotyczących wiary. Nie ukrywa, że przemyślenia na temat religii są związane z filmem Ad Astra. Aktor wcieli się w rolę astronauty, którego misja koncentruje się na odkryciu tajemnicy, pozostawionej przez jego ojca.

„Przeszedłem przez wszystko. Dorastałem w wierze chrześcijańskiej. Zawsze ją kwestionowałem, ale czasami miała sens. A potem, kiedy stałem się samodzielny, całkowicie odpuściłem i nazwałem się agnostykiem. Próbowałem kilku spirytualistycznych rzeczy, ale nie czułem się z tym dobrze. Potem przez chwilę nazywałem siebie ateistą, bo podkreślałem, że jestem zbuntowany. Tak naprawdę nie byłem”, opowiada aktor. Dodał, że po pewnym czasie ponownie uwierzył, że wszyscy są ze sobą połączeni.

Aktor chwali swój obecny sposób myślenia. „Żyj interesującym życiem, a reszta wydarzy się sama”, mówi. „Może tu chodzi o to, że się k**** starzeję. Stajesz się bardziej świadomy czasu i masz więcej doświadczenia, dobrego i złego. A twoje własne wygrane i przegrane – im jesteś starszy, nie wydają się już ani tak wielką wygraną, ani tak wielką stratą. Z kim spędzasz czas, jak spędzasz czas – to jest dla mnie o wiele ważniejsze”.

Obecnie możemy podziwiać Brada Pitta w głośnym filmie Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood, a niedługo także w Ad Astra. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GQ (@gq)

Film Ad Astra, Brad Pitt
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.