O TYM SIĘ MÓWI

Śmierć gwiazdy pierwszego Big Brothera wciąż skrywa wiele tajemnic...

Zagadka do dziś nie została rozwiązana...

Gabriela Czernecka 9 lutego 2019 16:21

Emisja pierwszej edycji polskiego Big Brothera była prawdziwą rewolucją. Ten program oglądali wszyscy, a format reality show na stałe weszło do ramówek stacji telewizyjnych. Po 18 latach Big Brother powraca! Część uczestników poprzednich show zrobiła karierę w show-biznesie, innych pamiętamy do tej pory, ale niektórych spotkał bardzo smutny los. Tak było w przypadku Anny Baranowskiej, która zmarła w 2007 roku w niewyjaśnionych okolicznościach... 

Anna Baranowska i Big Brother

Anna Baranowska była uczestniczką pierwszej edycji Big Brothera, która odbyła się w 2001 roku. Niestety jako pierwsza opuściła dom Wielkiego Brata po zaledwie 15 dniach. Odejście z programu jednak jej nie zmartwiło. Odchodząc powiedziała z uśmiechem:  „Ludzie zapamiętają dwie osoby: tę, która wyszła stąd jako pierwsza i jako ostatnia”.

Zaraz po opuszczeniu Domu Wielkiego Brata usunęła się z życia w świetle reflektorów. Nie na długo. Sześć lat później do mediów dotarła wyjątkowo smutna wiadomość o śmierci Anny Baranowskiej. Została znaleziona martwa w mieszkaniu swojego partnera. Choć od śmierci uczestniczki show mija już dwanaście lat, wciąż okoliczności tej tragedii nie są znane.

Anna Baranowska z Big Brothera - przyczyny śmierci

Początkowo podawano, że Anna Baranowska dzień przed śmiercią została napadnięta i pobita. Skradziono jej telefon, a ona sama, z urazami głowy, trafiła do szpitala. Nie chciała jednak zawiadamiać policji. Po zszyciu głowy, wypisała się do domu, z którego niestety, już nie wyszła.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci uczestniczki Big Brothera. Choć początkowo podawano, że do jej śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie, to ostatecznie stwierdzono, że to nieprawda. Nieoficjalnie mówiło się także o zatruciu alkoholem. 

„Przybiegł do mnie Grzegorz. Chciał dzwonić po pogotowie. Krzyczał, że z Anną stało się coś niedobrego. Bo gdy wrócił do domu, leżała nieruchomo w łóżku”, wypowiedział się wówczas dla mediów sąsiad uczestniczki show.

Śmierć Anny Baranowskiej wstrząsnęła jej kolegami z programu Big Brother. „To szok! Jestem wstrząśnięty. Pamiętam Anię bardzo dobrze. Gdy znalazła się w domu Wielkiego Brata, wprowadziła do niego ciepło i humor”, mówił wówczas zwycięzca 1. edycji, Janusz Dzięcioł.

Choć od śmierci Anny Baranowskiej, uczestniczki Big Brothera, mija dwanaście lat, wciąż nie wiadomo, co ją spotkało... 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.