Anna Starmach
Fot. Instagram @anna_starmach
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Starmach apeluje, by kobiety nie poddawały się presji powrotu do formy po ciąży!

„Nie dajmy się zwariować, dajmy sobie czas”

Olga Figaszewska 12 lutego 2019 12:10
Anna Starmach
Fot. Instagram @anna_starmach

Niektóre gwiazdy w ekspresowym tempie wracają do formy po porodzie. Czy ulegają presji? Niedawno Anna Starmach podzieliła się z fanami nowymi zdjęciami z wakacji. Nie zdawała sobie sprawy, że wywołają one tyle emocji… Jurorka Masterchefa postanowiła rozprawić się z plotkami i ostatecznie wyjaśnić tajemnice swojego powrotu do figury po ciąży. Przy okazji zaapelowała do młodych mam, by nie skupiały się na wymaganiach innych!

Anna Starmach o figurze po ciąży

Gwiazda kilka miesięcy temu pierwszy raz została mamą. Na świecie pojawiła się jej córeczka, Jagna. Anna Starmach każdą wolną chwilę spędza ze swoją córeczką i widać, że macierzyństwo jej służy. Wygląda kwitnąco! Niedawno gwiazda wybrała się na upragnione wakacje. Na Instagramie opublikowała serię zdjęć z malowniczej podróży. Do niektórych pozowała w stroju kąpielowym. W mediach zaczęły pojawiać się artykuły rozwodzące się nad sylwetką gwiazdy. „Jedna z was podesłała mi artykuł jednego z portali internetowych, a w nim SONDA: czy Ania Starmach już wróciła do formy sprzed ciąży?”, zaczęła jurorka Masterchefa.

Postanowiła sama na nie dopowiedzieć. „Pozwólcie, że sama zdradzę wam poprawną odpowiedź: NIE! I tego nie ukrywam i się tego nie wstydzę. Podziwiam moje ciało, za to jak dzielnie zniosło ciążę, dziękuję mu za to, że było domem dla najcudowniejszej istotki na świecie. A teraz przecież też nie ma łatwo: karmienie, noszenie, schylanie, niespanie…”, wyjaśniła.

Anna Starmach odwołała się również do presji, która ciąży nad młodymi mamami, przez co w szybkim tempie planują osiągnąć wymarzoną figurę. Gwiazda TVN zaznaczyła, że dla każdej mamy ciąża to bardzo wymagający stan. Dlatego organizm potrzebuje czasu, by się zregenerować. Podkreśliła, że idealna sylwetka nie jest dla niej w tym momencie priorytetem. Zaapelowała do swoich obserwatorek, by również nie poddawały się presji ekspresowego powrotu do formy po porodzie. 

„Moje ciało jest silne i zdrowe, ale czy to nie chore, że ktoś śmie wymagać od nas, kobiet abyśmy 3 miesiące po porodzie wyglądały jakby nic nigdy się nie wydarzyło?! A przecież wydarzyło się tak wiele! A przecież całe życie wywróciło się do góry nogami! Kiedyś wrócę do formy, kiedyś wcisnę się w ulubione jeansy, ale TERAZ zamiast katować się na siłowni i liczyć kalorie wolę tulić, całować i kołysać moją córkę. 🤱🏻🤱🏻🤱🏻Bo są rzeczy ważne i ważniejsze, bo forma wróci, ale niektóre chwile już się nie powtórzą...❤️
Mamusie! Nie dajmy się zwariować, dajmy sobie czas. Bądźmy dla siebie dobre i wyrozumiałe!❤️
#niedajmysiezwariowac #matkamatkezrozumie #szczescie”, zakończyła gwiazda.

„Brawo! W końcu normalna kobieta”, „Jak zawsze z klasa i na temat! ❤️”, „Niestety ale obawiam się że odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi w głównej mierze środowisko celebrycko-artystyczne. To Panie z tego świata zaczęły wyścig, o to która szybciej pokaże płaski brzuszek po porodzie”, czytamy w komentarzach pod postem Anny Starmach.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jedna z was podesłała mi „artykuł” jednego z portali internetowych, a w nim SONDA: czy Ania Starmach już wróciła do formy sprzed ciąży? Pozwólcie, że sama zdradzę wam poprawną odpowiedź: NIE! I tego nie ukrywam i się tego nie wstydzę. Podziwiam moje ciało, za to jak dzielnie zniosło ciążę, dziękuję mu za to, że było „domem” dla najcudowniejszej istotki na świecie. A teraz przecież też nie ma łatwo: karmienie, noszenie, schylanie, niespanie... Moje ciało jest silne i zdrowe ale czy to nie chore, że ktoś śmie wymagać od nas, kobiet abyśmy 3 miesiące po porodzie wyglądały jakby nic nigdy się nie wydarzyło?! A przecież wydarzyło się tak wiele! A przecież całe życie wywróciło się do góry nogami! Kiedyś wrócę do formy, kiedyś wcisnę się w ulubione jeansy, ale TERAZ zamiast katować się na siłowni i liczyć kalorie wolę tulić, całować i kołysać moją córkę. 🤱🏻🤱🏻🤱🏻Bo są rzeczy ważne i ważniejsze, bo forma wróci ale niektóre chwile już się nie powtórzą...❤️ Mamusie! Nie dajmy się zwariować, dajmy sobie czas. Bądźmy dla siebie dobre i wyrozumiałe!❤️ #niedajmysiezwariowac #matkamatkezrozumie #szczescie

Post udostępniony przez Anna Starmach (@anna_starmach)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#WAKACJE! 🍉🍉🍉#wczasy #feriezimowe #wczasiegdydzieckośpi #najlepiej #teneryfa

Post udostępniony przez Anna Starmach (@anna_starmach)

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?