Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Lewandowska: „Ledwo go przeżyłam

Trenerka opowiedziała o dramatycznym porodzie

Redakcja VIVA! 2 czerwca 2020 14:05
Anna Lewandowska, VIVA! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Ania i Robert Lewandowscy 6 maja powitali na świecie swoją drugą córeczkę, Laurę. Cała rodzina obawiała się momentu porodu. Wszyscy pamiętali, że narodzinom Klary towarzyszyły dramatyczne okoliczności. Życie trenerki było zagrożone, na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie. Ania Lewandowska wróciła do tych wydarzeń podczas nowego wywiadu dla Dzień Dobry TVN. W rozmowie z Pauliną Krupińską opowiedziała o swoich doświadczeniach, dwóch porodach i macierzyństwie.

Życie Anny Lewandowskiej było zagrożone

Pierwszy poród Anny Lewandowskiej był bardzo niebezpieczny. W jego trakcie pojawiły się komplikacje.

„To wszystko trwało z trzydzieści godzin. Poród był bardzo trudny, Ania straciła bardzo dużo krwi, potem pani doktor powiedziała, że niewiele brakowało, by skończyło się to o wiele gorzej... Gdy walczyła, ja trzymałem Klarę na rękach. Byłem tak zestresowany, zesztywniały z nerwów, że nie potrafiłem podnieść ręcznika z podłogi. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że zagrożenie jest tak duże, więc i dziś przede wszystkim pamiętam to szczęście, gdy zobaczyłem naszą córkę”, mówił rok temu w rozmowie z dziennikiem Fakt Robert Lewandowski.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Teraz na świecie pojawiła się druga córeczka power couple. Nic dziwnego, że zbliżający się dzień drugiego porodu niósł ze sobą wiele obaw.

„Ja w tej ciąży byłam bardzo spokojna i świadoma. Natomiast nie miałam czasu skupiania się tylko na ciąży, jak przy pierwszej. Pracowałam do końca, czerpałam z tego bardzo dużo energii i powera”, mówiła Anna Lewandowska o drugiej ciąży w Dzień Dobry TVN.

Trenerka w rozmowie z Pauliną Krupińską wyznała, jak wyglądał każdy z jej porodów. Żona Roberta wróciła wspomnieniami do dnia narodzin Klary

„Pierwszy był bardzo ciężki, ledwo go przeżyłam. Dosłownie ledwo. Ordynator, jak przyszedł po porodzie uścisnąć mi dłoń, powiedział: dzięki pani przygotowaniu gratuluję pani, bo to było wskazanie do cesarskiego cięcia, ale pani dała radę. Jest pani świetnym wzorem, bo aktywność jest bardzo ważna i to jest przykład, że pomogła przejść przez ten poród”, wyznała.

Z kolei drugi poród przebiegł bardzo szybko, bez komplikacji.

„Trwał 30 minut, nawet nie zdążyli mi podać znieczulenia. Tak że to jest drugi, skrajny przykład porodu, ta aktywność zadziałała i bardzo chciałam to pokazać”, zdradziła Anna Lewandowska.

Teraz cała rodzina cieszy się wspólnymi chwilami i tworzy wspaniałe wspomnienia! Dzień Dziecka po raz pierwszy spędzili we czwórkę!

,,Spędzamy go rodzinnie, Robert dostał dzień wolnego, to jest fajny moment, że możemy pierwszy Dzień Dziecka spędzić we czwórkę, rodzinnie, spokojnie. Zjemy coś słodkiego, pójdziemy na fajny spacer", tłumaczyła trenerka.  

Anna Lewandowska z małą Laurą

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️🧚🏻‍♂️

Post udostępniony przez 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PRZED DODANIEM KOMENTARZA , ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA CAŁOŚCI POSTA NA MOIM BLOGU. Długo zastanawiałam się nad wrzuceniem tak osobistego posta... ale chciałabym nim przekonać każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, do tego, jak ogromne znaczenie ma aktywność fiz. przed i w trakcie ciąży. Mam nadzieje, że mi się to udało. Ciało kobiety może wiele! ... i niesamowite jest to, że w naszych ciałach rozwijają się takie cuda❤️🧚🏻‍♂️🧚🏻‍♂️ Zapraszam na bloga ➡️ www.hpba.pl ____ 1. zdj. 8 m-c w pierwszej ciąży 2. zdj. 12 miesięcy po porodzie 3. zdj. 8 m-c w drugiej ciąży 4. zdj. 17 dni po porodzie __________ I thought for a long time about posting such a personal post ... but I would like to convince anyone who has any doubts about the importance of physical activity before and during pregnancy❤️ Pictures at the top are from the first pregnancy with Klara, and photos below are from the second pregnancy with Laura. 1. 8th month 2. 12 months after 3. Around the 8th month 4. 17 days after delivery ——— #pregnant #women #annalewandowska #ftmon #pregnantworkout #pregnency #dietandtrainingbyann #halthyplanbyann

Post udostępniony przez 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐋𝐞𝐰𝐚𝐧𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚 (@annalewandowskahpba)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.