„Bały się, zaskoczyło mnie to…”

Beata Nowicka 4 września 2018 18:58

Jej kampania #Sexedpl okazała się ogromnym sukcesem, ale dla Anji Rubik to za mało. By polska młodzież mogła jeszcze bardziej doedukować się w temacie dojrzewania i seksualności, modelka już w połowie września wyda książkę, która w wielu szkołach na pewno sprawdziłaby się  lepiej, niż nie jeden obecnie zatwierdzony przez ministerstwo podręcznik.

O tym, na jakie przeszkody trafiła podczas przygotowań akcji #Sexedpl oraz co daje jej największą satysfakcję, aktywistka opowiedziała w najnowszym magazynie VIVA!.

Fragment wywiady z Anją Rubik

VIVA!: Osiągnęłaś spektakularny sukces. Dziesięć milionów ludzi obejrzało Twoje filmiki #sexedpl, między innymi z Brodką, Stuhrem, Szumowską, Fabijańskim, Cielecką, Biedroniem… Pierwsza liga gwiazd. Ci odważni. Podkreślam to, bo podobno spora część Ci odmówiła.

Anja Rubik: Zaskoczyło mnie, że im byli młodsi, tym było gorzej. Niektórzy z nich są popularni w mediach społecznościowych, uważani za osoby odważne i otwarte, a tu się okazało, że mają z tym problem. Rozumiem, że ktoś nie chciał wybrać tematu „masturbacja”, że go to krępowało, ale dlaczego „świadoma zgoda” budziła lęk? Wydawało mi się, że bez względu na różnice światopoglądowe wszyscy zgadzamy się co do tego, że w seksie zgoda to podstawa.

VIVA!: Inaczej to się nazywa gwałt. A czego bali się konkretnie, pamiętasz?

Anja Rubik: Oczywiście. Cytuję: „Znaleźć się na Pudelku”, „To będzie miało zły wpływ na moje kontrakty telewizyjne lub reklamowe”, „Babcia poprosiła, żebym się w to nie angażował(a)”, „Żona czułaby się niekomfortowo, gdybym wziął w tym udział”. Oraz kilka razy: „Uważam, że jestem za młody(a), żeby wypowiadać się na temat seksu” – i chyba głupota tej wypowiedzi zrobiła na mnie największe wrażenie, ponieważ sami doskonale wiedzą, że młodzi wolą słuchać rówieśników. Myślę, że ich postawa w dużym stopniu wynika z faktu, że w dzisiejszej Polsce seks stał się tematem politycznym.

VIVA!: Więc niebezpiecznym. Poczułaś satysfakcję, że Ci się udało?

Anja Rubik: Tak, kiedy na ulicy podchodzili do mnie ludzie i gratulowali. I kiedy zaczęły napływać setki listów. Wyjątkową reakcję wywołał filmik z Sebastianem Fabijańskim „Świadoma zgoda”. Widzisz faceta, który wygląda jak rasowy macho, jest charyzmatyczny, megaprzystojny, władczy, w kinie gra role macho i nagle taki facet patrzy na ciebie i mówi, że w seksie trzeba być delikatnym, uważnym, upewnić się, czy ona tego naprawdę chce, bo przecież tu nie chodzi tylko o zaspokajanie męskich potrzeb. Dla młodych ludzi to był szok: czyli relacje seksualne mogą tak wyglądać? 

Więcej znajdziecie w najnowszym magazynie VIVA!, który już od czwartku w kioskach. Zachęcamy do zakupu.  

1/5
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
1/5

Anja Rubik stworzyła kampanię Sexedpl

2/5
Anja Rubik, Viva! 2017
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
2/5

Wszystko po to, by polska młodzież mogła jeszcze bardziej wyedukować się w temacie dojrzewania i seksualności

3/5
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
3/5

Kampania okazała się wielkim sukcesem! 

4/5
Akcja sexedpl, co gwiazdy mówią o masturbacji, pierwszym razie i antykoncepcji?
Copyright @Materiały prasowe/gazeta.pl
4/5

W kampanii modelki udział wzięły takie gwiazdy, jak m.in. Monika Brodka, Robert Biedroń czy Maciej Stuhr…

5/5
Anja Rubik, VIVA! 18/2018, jamnik
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
5/5

Modelka już w połowie września wyda książkę, która w wielu szkołach na pewno sprawdziłaby się  lepiej, niż nie jeden dawny podręcznik 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?