Agata Buzek
Fot. Tomek Tyndyk
WYWIADY URODY ŻYCIA

„Moje ciało jest zawodne. A jak zemdleję w środku sceny? I co wtedy?”. Agata Buzek oswaja swoje lęki

21 marca 2016 10:47
Agata Buzek
Fot. Tomek Tyndyk

Przyzwyczaiłam się, że moje ciało jest zawodne. Chociaż bardzo dzielne. Jego ułomność jest jednym z powodów, dla których granie w teatrze jest dla mnie dużym stresem.” – wyznała Agata Buzek w rozmowie z Magdaleną Felis w najnowszym wydaniu „Urody Życia”. Dobra passa aktorki trwa. Gra w jednym z najlepszych francuskich teatrów Odeon u Krzysztofa Warlikowskiego. Do kin weszła właśnie francusko-polska produkcji „Niewinne”, w której zagrała jedną z głównych ról. Agata Buzek jednak nie traci życiowego realizmu. Z dziennikarką rozmawiała między innymi o przemijaniu i cielesności.

 

Czy miała taki moment, kiedy poczuła, że jej ciało ją zdradziło, że nie może na nim polegać?

Agata Buzek: Mam takie poczucie, od kiedy pamiętam. Przyzwyczaiłam się, że moje ciało jest zawodne. Chociaż bardzo dzielne. Jego ułomność jest jednym z powodów, dla których granie w teatrze jest dla mnie dużym stresem. Nie boję się, że na przykład zapomnę tekstu – tylko tego, że moje ciało może odmówić posłuszeństwa. I nie będę mogła ze sceny powiedzieć: Przepraszam, ale moje ciało potrzebuje teraz kilkuminutowej przerwy, może państwo pójdą na kawę.

 

 

Agata Buzek,
Fot. Tomek Tyndyk

Agata Buzek, "Uroda życia" kwiecień 2016.

 

Polecamy także: „Każda sekunda jest dla mnie ważna”. Kora szczerze o walce z rakiem.

 

A co by się stało, gdyby jej ciało odmówiło współpracy?

Agata Buzek: Zadałam sobie to pytanie kiedyś, w apogeum strachu. Wyobraziłam sobie, co może się stać najgorszego. Na przykład zemdleję w środku sceny. I co wtedy? Odwiozą mnie do szpitala. No i tyle. Dobrze, nic wielkiego, do zniesienia, mogę to przyjąć.

 

Czy choroba, którą przeszła w dzieciństwie, ziarnica złośliwa, może być źródłem tego lęku?

Agata Buzek: Nie chcę się zabawiać w pisanie poradnika „Psychoanaliza w weekend”. Mogę powiedzieć tyle: młodzi ludzie czują się nieśmiertelni – czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone.

 

Co jeszcze powiedziała o pracy na planie „Niewinnych”, cielesności i wierze? Cały wywiad można przeczytać w kwietniowej „Urodzie Życia”.

Dorota Wellman na okładce Urody Życia
Fot. Olga Majrowska

 

W numerze także wywiad z Dorotą Wellman: „Pani adrenalina” czy kura domowa? Jaka jest prywatnie i czy inna niż w telewizji.

 

Agata Buzek,
Fot. Tomek Tyndyk

Agata Buzek, "Uroda życia" kwiecień 2016.

 

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.