Agata Buzek
Fot. Tomek Tyndyk
WYWIADY URODY ŻYCIA

„Moje ciało jest zawodne. A jak zemdleję w środku sceny? I co wtedy?”. Agata Buzek oswaja swoje lęki

21 marca 2016 10:47
Agata Buzek
Fot. Tomek Tyndyk

Przyzwyczaiłam się, że moje ciało jest zawodne. Chociaż bardzo dzielne. Jego ułomność jest jednym z powodów, dla których granie w teatrze jest dla mnie dużym stresem.” – wyznała Agata Buzek w rozmowie z Magdaleną Felis w najnowszym wydaniu „Urody Życia”. Dobra passa aktorki trwa. Gra w jednym z najlepszych francuskich teatrów Odeon u Krzysztofa Warlikowskiego. Do kin weszła właśnie francusko-polska produkcji „Niewinne”, w której zagrała jedną z głównych ról. Agata Buzek jednak nie traci życiowego realizmu. Z dziennikarką rozmawiała między innymi o przemijaniu i cielesności.

 

Czy miała taki moment, kiedy poczuła, że jej ciało ją zdradziło, że nie może na nim polegać?

Agata Buzek: Mam takie poczucie, od kiedy pamiętam. Przyzwyczaiłam się, że moje ciało jest zawodne. Chociaż bardzo dzielne. Jego ułomność jest jednym z powodów, dla których granie w teatrze jest dla mnie dużym stresem. Nie boję się, że na przykład zapomnę tekstu – tylko tego, że moje ciało może odmówić posłuszeństwa. I nie będę mogła ze sceny powiedzieć: Przepraszam, ale moje ciało potrzebuje teraz kilkuminutowej przerwy, może państwo pójdą na kawę.

 

 

Agata Buzek,
Fot. Tomek Tyndyk

Agata Buzek, "Uroda życia" kwiecień 2016.

 

Polecamy także: „Każda sekunda jest dla mnie ważna”. Kora szczerze o walce z rakiem.

 

A co by się stało, gdyby jej ciało odmówiło współpracy?

Agata Buzek: Zadałam sobie to pytanie kiedyś, w apogeum strachu. Wyobraziłam sobie, co może się stać najgorszego. Na przykład zemdleję w środku sceny. I co wtedy? Odwiozą mnie do szpitala. No i tyle. Dobrze, nic wielkiego, do zniesienia, mogę to przyjąć.

 

Czy choroba, którą przeszła w dzieciństwie, ziarnica złośliwa, może być źródłem tego lęku?

Agata Buzek: Nie chcę się zabawiać w pisanie poradnika „Psychoanaliza w weekend”. Mogę powiedzieć tyle: młodzi ludzie czują się nieśmiertelni – czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone.

 

Co jeszcze powiedziała o pracy na planie „Niewinnych”, cielesności i wierze? Cały wywiad można przeczytać w kwietniowej „Urodzie Życia”.

Dorota Wellman na okładce Urody Życia
Fot. Olga Majrowska

 

W numerze także wywiad z Dorotą Wellman: „Pani adrenalina” czy kura domowa? Jaka jest prywatnie i czy inna niż w telewizji.

 

Agata Buzek,
Fot. Tomek Tyndyk

Agata Buzek, "Uroda życia" kwiecień 2016.

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.