Shiloh Jolie-Pitt
Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News
DZIECI GWIAZD

Przez lata była chłopczycą, wyrosła na prawdziwą piękność. Jak wygląda dziś Shiloh Jolie-Pitt?

Czym zajmuje się córka gwiazd Hollywood? Osiemnastolatka unika show-biznesu

Maria Elas 28 maja 2024 18:06
Shiloh Jolie-Pitt
Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Angelina Jolie i Brad Pitt byli jedną z najgorętszych par nie tylko Hollywood, ale także i całego świata. Niektórzy nazywają ich jednak po prostu... mamą i tatą. Shiloh Jolie-Pitt, najstarsza córka aktorów właśnie skończyła osiemnaście lat. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje? 

Shiloh Jolie-Pitt — dzieciństwo

Shiloh Jolie-Pitt przyszła na świat 27 maja 2006 roku w Swakopmund w Namibii. Była pierwszą biologiczną córką pary, chociaż miała już starsze rodzeństwo: przybranego brata Maddoxa oraz siostrę Zaharę. Później na w rodzinie pojawiła się jeszcze trójka dzieci: adoptowany syn Pax oraz ich biologiczne dzieci, bliźnięta Knox i Vivienne.

Angelina Jolie początkowo stresowała się rolą matki i macierzyństwem. Jak mówiła na łamach magazynu Time: „Trudna była świadomość, że odtąd to ja musiałam być tą, która upewniała się, że wszystko jest w porządku” mówiła. Wszystko miało zmienić się, gdy na świecie pojawiło się jej pierwsze biologiczne dziecko — Shiloh. Wówczas miała znacznie dojrzeć i odnajdywać się w macierzyństwie znacznie lepiej, niż wcześniej. 

Zobacz także: Córka Artura Żmijewskiego świętuje z narzeczoną wyjątkowy dzień! Opublikowała romantyczne kadry

Harveycórka Angeliny Jolie i Brada Pitta, Shiloh Jolie-Pitt Weinstein, molestowanie w Hollywood
Fot. East News

córka Angeliny Jolie i Brada Pitta, Shiloh Jolie-Pitt

Shiloh Jolie-Pitt pojawiła się z rodzicami w filmach

Shiloh po raz pierwszy styczność ze światem kina miała jeszcze jako maleńkie dziecko. W 2008 r. pojawiła się u boku ojca w „Ciekawym przypadku Benjamina Buttona”. Kilka lat później zaproponowano jej, by znów stanęła przed kamerą, tym razem wraz z mamą w filmie „Czarownica”. Wówczas 8-letniej Shiloh zupełnie nie przypadł ten pomysł do gustu. 

„Zapytałam Shiloh, czy zostanie Aurorą, a ona roześmiała mi się w twarz” powiedziała aktorka wcielająca się w tytułową rolę Czarownicy w rozmowie z Elle. Dwa lata później zdecydowała się przyjąć inną rolę, chociaż nie pokazała się na ekranie: wówczas użyczyła swojego głosu małej pandzie Shuai Shuai w filmie Kung Fu Panda 3, gdzie jej mama podkładała głos Tygrysicy. 

Shiloh Jolie-Pitt 2013 rok
Fot. Getty Images

Angelina Jolie z córką Shiloh Jolie-Pitt

Chociaż Shiloh już kilkukrotnie miała styczność z filmem, jej rodzice nigdy nie namawiali żadnego ze swoich dzieci, by szły w ich ślady. „Brad i ja podjęliśmy decyzję, że nie będziemy ich powstrzymywać od planów i zabawy z kręceniem filmów, ale też nie będziemy tego pochwalać. Ale naprawdę wolałabym, żeby zajęli się czymś innym” wyznała aktorka. Na szczęście w przypadku Shiloh nie musi się martwić — ich córka w ogóle nie interesuje się show-biznesem. Ma mieć natomiast niezwykły talent w tańcu: jej występy nieraz miały doprowadzić Brada Pitta do wzruszenia.

Czytaj też: Oceniał ją i podcinał skrzydła. Córka Wojciecha Jaruzelskiego chciała zmienić nazwisko, przeżyła wiele dramatów

Shiloh Jolie-Pitt dzisiaj: jak wygląda i czym zajmuje się córka Angeliny Jolie i Brada Pitta?

Shiloh przez lata zaskakiwała wszystkich swoimi wyborami modowymi. Przez pewien czas nosiła takie same ubrania, jak jej bracia — na próżno można było szukać jej zdjęć w sukience czy długich włosach. Miała jednak pełne wparcie rodziców, którzy nie zmuszali jej do niczego. „Myślę, że wybory, których dokonuje, są fascynujące” powiedziała Angelina Jolie powiedziała w 2010 roku. „Nigdy nie byłabym typem rodzica, który zmuszałby kogoś do bycia kimś, kim nie jest. Myślę, że to po prostu złe rodzicielstwo. Dzieci powinny mieć możliwość wyrażania siebie w dowolny sposób, bez oceniania ich przez nikogo, ponieważ jest to ważna część ich rozwoju” tłumaczyła. 

W pewnym momencie Shiloh miała poinformować rodziców o swojej transpłciowości i prosić ich, by mówili o niej, jako o ich synu. „Lubi ubierać się jak chłopiec. Ona chce być chłopcem. Musieliśmy więc obciąć jej włosy. Lubi nosić wszystko, co chłopięce. Myśli, że jest jednym z braci” mówiła wówczas jej mama. Później jednak Shiloh zupełnie zmieniła swój image i zaczęła pojawiać się w znacznie bardziej kobiecych strojach, oraz zapuściła włosy, puszczając swoją dawną tożsamość w niepamięć. Później zdecydowała się jednak ściąć „na jeża” w ramach protestu przeciwko przemocy wobec kobiet oraz przymusowym noszeniu nakryć głowy w Iranie. 

Zobacz także: Nie miała ich wsparcia, szybko opuściła rodzinny dom. Jak wyglądają relacje Agnieszki Chylińskiej z rodzicami?

Shiloh Jolie-Pitt, Brad Pitt, Maddox Jolie-Pitt, Pax Jolie-Pitt, 2014
Fot. All Access Photo/Splash News/EAST NEWS
Shiloh Jolie-Pitt, Brad Pitt, Maddox Jolie-Pitt, Pax Jolie-Pitt, 2014

Shiloh Jolie-Pitt, 31.01.2023
Fot. Backgrid/East News

Shiloh Jolie-Pitt, 31.01.2023

Dziś Shiloh Jolie-Pitt unika blasku fleszy. Publicznie nie pokazała się już prawie dwa lata. Wiemy jednak, że 18-latka lubi podróżować, nie tylko w celach rekreacyjnych, ale przede wszystkim — humanitarnych.

W 2018 r. wraz z siostrą Zaharą oraz mamą spotkały się z syryjskimi uchodźcami podczas podróży do obozu dla uchodźców w Jordanii. Później pojawiła się także w Kambodży, skąd pochodzi jej najstarszy brat, Maddox.  

Fot. Karwai Tang/WireImage

Shiloh Jolie-Pitt, 27.10.2021

Angelina Jolie, Zahara Marley Jolie-Pitt, Shiloh Jolie-Pitt, Rzym, Włochy, 24.10.2021 rok
Fot. Andrea Staccioli/ Insidefoto/Mondadori Portfolio via Getty Images)

Angelina Jolie, Zahara Marley Jolie-Pitt, Shiloh Jolie-Pitt, Rzym, Włochy, 24.10.2021 rok

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 31.05.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.