Radosław Sikorski, syn, jam otw
Fot. Engelbrecht/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Z ukochaną żoną doczekał się dwóch synów, jeden z nich jest amerykańskim wojskowym. Jak wygląda rodzina Radosława Sikorskiego?

„Moja żona, jak niektórzy z was wiedzą, jest Amerykanką. Ale większość z was może nie wiedzieć, że nasz syn jest amerykańskim żołnierzem”

Maria Elas 27 lutego 2024 13:07
Radosław Sikorski, syn, jam otw
Fot. Engelbrecht/AKPA

Radosław Sikorski karierę polityczną rozpoczął ponad ćwierć wieku temu, od ponad 30 lat kroczy zaś przez życie u boku ukochanej Anne Applebaum. Razem doczekali się dwójki pociech: ich synowie byli oczkiem w głowie młodych rodziców. Dziś są już dorośli i sami są odpowiedzialni za własne życia. Niedawno minister spraw zagranicznych zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy i wyznał, że jeden z jego synów jest żołnierzem w amerykańskiej armii. Jak wygląda rodzina Radosława Sikorskiego?

Radosław Sikorski i Anne Applebaum — małżeństwo, ślub

Radosława Sikorskiego i Anne Applebaum połączyła praca: oboje przez lata spełniali się jako dziennikarze. Dziś Radosław Sikorski zajmuje się także polityką, jednak jego ukochana pozostała wierna swojemu pierwszemu zawodowi. Chociaż Anne Applebaum pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, od wielu lat związana jest z Polską. To właśnie tutaj pod koniec lat 80. ubiegłego wieku poznała swojego przyszłego męża i właśnie z krajem nad Wisłą zdecydowała się związać swoją przyszłość. 

„W Polsce jest mój jedyny dom, jaki stworzyłam w dorosłym życiu. Nie mam innego. Kiedy przyjechałam tu po raz pierwszy pod koniec 1986 roku, Polska mnie zachwyciła. To był wtedy oczywiście kompletnie inny kraj. Z jednej strony puste sklepy, bieda, szarość i milicja na ulicach. A z drugiej podziemna „Solidarność”. Wystarczyło wejść głębiej, żeby poznać fantastycznych ludzi opozycji, którzy prowadzili intensywne życie intelektualne, toczyli ciekawe polityczne spory. Dla mnie, dziennikarki, tamta Warszawa była po prostu bardzo interesującym miejscem do życia. Była wyzwaniem z intelektualnego punktu widzenia. Czułam nadchodzące wielkie zmiany i chciałam być ich częścią. Tu działa się historia. Nie przyszło mi do głowy, żeby stąd wyjechać” opowiadała w rozmowie z Beatą Nowicką dla VIVY!. 

Czytaj także: Za granicą robi wielką karierę, prywatnie jest dumnym mężem i ojcem. Co dziś robi syn Pawła Deląga?

Radosław Sikorski, Anne Applebaum, Wybory Samorządowe 2014 Polska
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER
Radosław Sikorski, Anne Applebaum, Wybory Samorządowe 2014 

Synowie Radosława Sikorskiego i Anne Applebaum

Para dziennikarska zbliżyła się do siebie, i niedługo później łączyło ich więcej, niż tylko praca. W 1992 r. zdecydowali się zawrzeć związek małżeński, a później podjęli decyzję o powiększeniu rodziny. Razem doczekali się dwóch synów: Aleksandra i Tadeusza. Para kilkukrotnie pojawiała się z pociechami na różnych eventach. Od czasu, gdy ostatni raz ich widzieliśmy, minęło już jednak kilka lat. Anne Applebaum opowiedziała, czym zajmowali się jej synowie. 

Kilka lat temu dziennikarka wyznała, że ich synowie wyrośli na zdrowych, rozsądnych mężczyzn. „Nasz starszy syn, teraz na uniwersytecie, utrzymuje się sam, to znaczy my płacimy czesne, a on nie prosi o żadne pieniądze ekstra, pracuje w barze, robi research dla jakiegoś profesora, udziela korepetycji. Dużo podróżuje i wszystkie podróże opłaca sobie sam. Młodszy syn w te wakacje, po skończeniu szkoły średniej, przepracował całe lato w polskiej firmie komputerowej” cytował ją Fakt.pl. Kilka dni temu Radosław Sikorski zdradził jeszcze jeden, bardzo ważny szczegół: jego syn zasila amerykańskie wojsko.

Zobacz również: Gdy żona była w ciąży, opuścili Polskę. Marcin Wrona od 18 lat żyje poza granicami

OFF Camera Festival
Fot. Engelbrecht/AKPA

OFF Camera Festival" w Krakowie 2011 rok, Radosław Sikorski, Anne Applebaum z synami

Syn Radosława Sikorskiego jest amerykańskim żołnierzem

Pod koniec lutego Radosław Sikorski pojawił się w Atlantic Council, gdzie przemawiał. Chociaż celem jego wizyty była dyskusja na temat bezpieczeństwa Europy i świata, minister spraw zagranicznych zdecydował się zawrzeć w swoim przemówieniu także prywatny aspekt. 

„Chociaż jestem ministrem spraw zagranicznych Polski, moja żona, jak niektórzy z was wiedzą, jest Amerykanką. Ale większość z was może nie wiedzieć, że nasz syn jest amerykańskim żołnierzem. Moje serce i obowiązki są zatem w Polsce, ale moim interesem jest również utrzymanie dostatniości i pewności Ameryki, aby pozostała wierna swoim sojusznikom” mówił Radosław Sikorski. W ten sposób chciał podkreślić, że relacje międzynarodowe są możliwe, a jego rodzina jest tego swoistym przykładem.  

Sprawdź też: Z synami łączy go wyjątkowa więź, choć nie zawsze tak było. Jakim ojcem jest Krzysztof Cugowski?

Radosław Sikorski, odsłonięcie pominika prof. Bartoszewskiego w Sopocie, 5.07.2020
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Radosław Sikorski, odsłonięcie pominika prof. Bartoszewskiego w Sopocie, 5.07.2020

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.