We wrześniu minie 10 lat od śmierci uwielbianego aktora

Ksenia Krasko 3 sierpnia 2019 15:56

Patrick Swayze zapewnił sobie miejsce w historii Hollywood dzięki występom w tak uwielbianych przez widzów filmach jak Dirty Dancing i Uwierz w ducha. Po prawie 10. latach od śmierci aktora powstał wyjątkowy film dokumentalny, w którym zobaczymy m.in. Demi Moore i Jennifer Grey.

Nowy dokument o Patricku Swayze

Film I Am Patrick Swayze będzie można obejrzeć na Paramount Network już 18. sierpnia. Data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu Patrick Swayze obchodziłby swoje 67. urodziny. Zwiastun potwierdza wcześniejsze założenia, że dokument jest serdecznym hołdem dla aktora, który przegrał walkę z rakiem trzustki w 2009 roku. Oprócz wspomnianych gwiazd, na ekranie zobaczymy żonę Swayze, Lisę Niemi i jego brata Dona.

Zobaczcie zwiastun!

„Patrick występował tak, jakby miał coś do udowodnienia”, wspomina Rob Lowe, który zagrał ze Swayze w Youngblood w 1986 roku. „To, co Patrick osiągnął w swoim życiu, niewiele osób może osiągnąć”. Demi Moore dodaje: „Patrick był odrobinę szorstki, ale też miał piękną, delikatną, zmysłową zdolność do poruszania się”.

Oprócz zdolności aktorskich i tanecznych, poruszone będą osobiste problemy aktora. W jednym z fragmentów filmu wyznaje, że zwalcza wewnętrzne demony. „Był wesoły i zabawny, ale gdyby został sam, po prostu by upadł”, mówi żona Patricka Swayze, Lisa.

Premiera dokumentu odbyła się 2. sierpnia podczas San Antonio Film Festival. 

1/5
Patrick Swayze
Copyright @ONS
1/5

Patrick Swayze zmarł we wrześniu 2009 roku. W tym roku świętowałby 67. urodziny.

2/5
Patrick Swayze z żoną
Copyright @East News
2/5

Patrick Swayze i jego żona Lisa Niemi.

3/5
Copyright @
3/5

„Dirty Dancing” wciąż ma wielu fanów! Partnerką Swayze była Jennifer Grey.

4/5
Patrick Swayze, Demi Moore
Copyright @ONS
4/5

„Uwierz w ducha” uznawany jest za jeden z najromantyczniejszych filmów w historii kina. Ukochaną Sama – bohater Patricka Swayze – zagrała Demi Moore.

5/5
Patrick Swayze, Charlize Theron
Copyright @ONS
5/5

Charlize Theron i Patrick Swayze zagrali razem w zabawnej komedii „Obudzić się w Reno”.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?