ZE ŚWIATA FILMU

Te aluzje nie pozostawiają wątpliwości... Kto jest kim w filmie Polityka?

Postaci w filmie są inspirowane politykami z pierwszych stron gazet!

Redakcja VIVA! 6 września 2019 18:54

Jeszcze przed premierą Polityki duże emocje budziły także kolejno ujawniane szczegóły obsady. W filmie zobaczymy całą plejadę polskich aktorów. Wcielą się oni w postaci nawiązujące do prawdziwych polityków. „W moim filmie zaś 80 procent scen i dialogów odwzorowuje rzeczywistość jeden do jednego. Film poprzedziła 18-miesięczna dokumentacja. W tym czasie spotkałem się z ponad setką polityków, którzy opowiedzieli mi o tym, jak wygląda ich świat”, powiedział Patryk Vega w rozmowie z VIVĄ!

Kto gra kogo w „Polityce” Patryka Vegi?

Dla aktorów tego typu rola to nie tylko wyzwanie, ale także dodatkowe konsekwencje. Jak dotąd najmocniej odczuł je Andrzej Grabowski, który zagra Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest jednak wykluczone, ze także pozostali członkowie obsady będą musieli zmierzyć się z krytyką. Są to między innymi: Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz, Janusz Chabior jako Antoni Macierewicz, Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Ewa Kasprzyk jako Beata Szydło, Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki, Antoni Królikowski jako Bartłomiej Misiewicz oraz wielu innych. Reżyser i aktorzy nigdy nie powiedzieli jednak na kim się wzorują. Mimo że postacie w filmie mają wymyślone imiona, aluzje są bardzo czytelne. Jak je rozpoznać?

Andrzej Grabowski przypomina Jarosława Kaczyńskiego

Andrzej Grabowski wcielił się w postać prezesa partii rządzącej o nieznanej nazwie. W zaciszu domowym towarzyszy mu ukochany kot, a w wolnych chwilach ogląda w telewizji swój ulubiony sport, czyli rodeo. Sam ma niestety problemy z kolanem i potrzebna jest mu rehabilitacja.

Ewa Kasprzyk jako Beata Szydło?

Pani premier Jadwiga, którą gra Ewa Kasprzyk, ma słabość do broszek i eleganckich żakietów. O tym, że ma zostać szefową rządu dowiaduje się, kiedy karmi kury. „Te pieniądze im się po prostu należały!”, krzyczy z mównicy sejmowej.

Marcin Bosak przypomina Mateusza Morawieckiego

Bankster to następca premier Jadwigi. Jest szczupłym zadbanym bankierem, który nosi charakterystyczne okulary w czarnych oprawkach. Aluzja i w tym przypadku jest dość czytelna.

Iwona Bielska jak Krystyna Pawłowicz?

Tego uczesania, okularów i ostrego języka nie można pomylić z nikim innym. Posłanka Piotrowicz jest tak zaangażowana, że na sali obrad je posiłki, by po chwili znów zaskoczyć kontrowersyjną wypowiedzią.

Zbigniew Zamachowski prawie jak Tadeusz Rydzyk

Zbigniew Zamachowski wciela się w postać ojca dyrektora, który jest właścicielem radia i telewizji w Toruniu. Często udaje mu się dostać dotacje z budżetu państwa. Spotyka go niesamowite szczęście, kiedy od bezdomnego pana Stanisława z Warszawy dostał dwa luksusowe samochody.

Janusz Chabior jak Antoni Macierewicz?

Janusz Chabior wciela się w ministra obrony narodowej, Alojzego. Charakteryzacja i oraz obecność jego młodego asystenta Arka nie pozostawiają wątpliwości.

Antoni Królikowski przypomina Bartłomieja Misiewicza

Arek dobrze wie, że swoją pozycję zawdzięcza ministrowi Alojzemu. Chętnie korzysta jednak z możliwości i przywilejów. Niestety w jego przypadku kończy się to odejściem z partii i aresztem. Trzeba jednak przyznać, że aktorsko Antoni Królikowski wypadł znakomicie. ZOBACZ ZDJĘCIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Polityka” w kinach od 4 września‼️🔥 #politykapatrykvega #premiera #kino #film #andrzejgrabowski #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Polityka” w kinach od 4 września! 💣💣💣 #politykapatrykvega #premiera #kino #film #iwonabielska #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Polityka” w kinach od 4 września! 🎬 @ewa.kasprzyk 🙌🔥#politykapatrykvega #premiera #kino #film #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!