ZE ŚWIATA SERIALI

Robert Janowski, Edyta Górniak i... Te gwiazdy grały w Na dobre i na złe!

Mija 19 lat od emisji pierwszego odcinka serialu

Konrad Szczęsny 7 listopada 2018 18:01

Dokładnie 7 listopada 1999 roku na antenie Telewizji Polskiej miała miejsce premiera serialu Na dobre i na złe. Główne roli grali w nim wówczas Artur Żmijewski (Jakub Burski), Małgorzata Foremniak (Zofia Stankiewicz) oraz Krzysztof Pieczyński (Brunon Walicki). Byli oni przyjaciółmi ze studiów, którzy spotkali się po latach w szpitalu w Leśnej Górze, w którym zostali zatrudnieni. Dziś obsada serialu jest zupełnie inna, jednak widzowie telenoweli wciąż z sentymentem wspominają jej początki.

19 lat od emisji Na dobre i na złe: ciekawostki, aktorzy, fabuła

Co ciekawe, początkowo Na dobre i na złe miało być serialem o zamkniętej fabule. Za wydarzenie końcowe przyjęto ślub Kuby i Zosi. Z czasem jednak plany produkcji uległy zmianie.

Wszystko dlatego, że według statystyk to drugi najchętniej oglądany serial w polskiej telewizji (po M jak miłość) i trzeci pod względem długości emisji (po Klanie i Świecie według Kiepskich). Spośród innych rodzimych produkcji wyróżnia go częsta rotacja bohaterów. W każdym sezonie pojawia się w nim ktoś nowy. Obecnie obsada serialu zmieniła się niemal całkowicie. A kto występował w pierwszych sezonach produkcji? 

Robert Janowski grał narzeczonego Zosi, który okazał się... gejem. Z kolei Edyta Górniak wcieliła się w postać gwiazdy estrady, która miała poważne problemy zdrowotne. Jej managerkę zagrała natomiast nieżyjąca już Gabriela Kownacka.

Kto jeszcze w ciągu tych lat pojawił się w Na dobre i na złe? Dowiesz się tego, oglądając powyższy materiał wideo  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.