Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
ZE ŚWIATA MUZYKI

W tyle zostawiła nawet Dawida Podsiadło. Roksana Węgiel najlepszą polską artystką!

14-latkę wyróżniono podczas MTV ETA 2019

Gabriela Czernecka 3 listopada 2019 09:18
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Roksana Węgiel najlepszą polską artystką. Młodziutka wokalistka zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną MTV. Prestiżową statuetkę odbierze podczas finałowej gali MTV EMA 2019 organizowanej w Hiszpanii. Tym samym zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 już przeszła do historii świata muzyki. W rywalizacji do tego tytułu pokonała m.in. Dawida Podsiadło! 

Roksana Węgiel najlepszą polską artystką

Już sama nominacja do tego tytułu była nie lada zaszczytem. Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji 2018, znalazła się w wyjątkowym gronie. Oprócz niej o statuetkę dla najlepszego polskiego artysty walczył m.in. Dawid Podsiadło, który w ostatnich latach aż trzykrotnie rywalizował o tytuł najlepszego polskiego wykonawcy, ale niestety jak dotąd bezskutecznie. Wśród nominowanych znalazła się także Sarsa, Daria Zawiałow oraz duet Bass Astral x Igo.

Internauci przez ostatnie kilka tygodni mogli oddawać swoje głosy. Ich zdaniem to właśnie Roksana Węgiel zasłużyła na zwycięstwo. Już samo zgarnięcie nominacji było czymś, co nie udało się żadnemu innemu zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dzięki temu polska piosenkarka niewątpliwie przeszła do historii. Przypomnijmy, że Roksana Węgiel rozpoczęła swoją karierę w 2018 roku, wygrywając pierwszą polska edycję The Voice Kids. Chwilę później zwyciężyła w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W czerwcu wydała swój debiutancki album, który szybko osiągnął status złotej płyty. Niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć ją w nowej roli, bowiem nie tylko wystąpi, ale także poprowadzi Eurowizję Junior 2019.

Nagroda MTV EMA 2019 jest kolejnym sukcesem w jej karierze. Gala MTV EMA 2019 organizowana jest już po raz 26. Najwięcej nominacji podczas tegorocznego rozdania nagród otrzymała Ariana Grande, która wytypowana została aż w siedmiu kategoriach, w tym najbardziej prestiżowej – najlepsza piosenka za utwór 7 Rings). Wraz z nią o statuetkę powalczą Billie Eilish (bad guy), Lil Nas X featuring Billy Ray Cyrus (Old Town Road (Remix)), Post Malone i Swae Lee (Sunflower) oraz Shawn Mendes i Camila Cabello (Señorita). Rozdanie nagród odbędzie się już dziś wieczorem, 3 listopada 2019. Dzięki temu Roksana Węgiel jak najlepsza polska artystka nie tylko pojawi się na wielkiej muzycznej gali MTV Europe Music Awards 2019, ale również przejdzie się po czerwonym dywanie obok najbardziej popularnych wykonawców na świecie. Serdecznie gratulujemy!  

Roksana Węgiel
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/DAS AGENCY

konferencja Top Of The Top Sopot Festival 2019, Roksana Węgiel
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.