Maria Peszek i Monika Brodka
Fot. FB Maria Peszek, FB Monika Brodka
ZE ŚWIATA MUZYKI

Brodka kontra Peszek. Dwie ekscentryczne wokalistki i dwa nowe single. Który bardziej wam się podoba?

25 lutego 2016 21:44
Maria Peszek i Monika Brodka
Fot. FB Maria Peszek, FB Monika Brodka
To ekscytujący czas dla wielbicieli muzyki spoza głównego nurtu - nowe płyty wydają jedne z najbardziej oryginalnych wokalistek w Polsce: Brodka i Peszek. Monika Brodka opublikowała nowy singiel o intrygującym tytule "Horses" i po kilkuletniej nieobecności zapowiedziała nową płytę.
 
Monika Brodka
Fot. Facebook
 
Czy nową płyta jak poprzednie będzie mieć w sobie nutę orientu? Patrząc na stylizacje Brodki - coś jest na rzeczy. Monika uwielbia zaskakiwać nie tylko zmiennością stylistyki w muzyce, ale też ekscentrycznymi kreacjami. Teraz zrobiła to znowu - prezentując się w stroju inspirowanym Japonią na fotografii autorstwa Yulki Wilam. Na płytę będzie trzeba cierpliwie poczekać do 13 maja, wtedy bowiem pojawi się w sprzedaży. Tymczasem posłuchajcie promującego go singla „Horses”: 
 

 

 
 
Fanom alternatywy powodów do radości dostarczyła też Maria Peszek, której nowy album "Karabin" będzie mieć premierę już 26 lutego. Promuje go singiel  „Polska A B C i D”. Tuż przed pojawieniem się płyty w sprzedaży iTunes zablokował sprzedaż piosenek niepokornej wokalistki, z obawy o... antysemickie treści - na płycie znajduje się utwór zatytułowany "Holokaust". Szefowie serwisu zmienili zdanie, gdy wytłumaczono im prawdziwy - ironiczny i przekorny - sens piosenki. Singiel promujący nowy album Marii Peszek:
 
 

 

 

Która piosenka bardziej ci się podoba? Która cię bardziej zaskoczyła? Możesz głosować niżej.
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.