Maria Peszek i Monika Brodka
Fot. FB Maria Peszek, FB Monika Brodka
ZE ŚWIATA MUZYKI

Brodka kontra Peszek. Dwie ekscentryczne wokalistki i dwa nowe single. Który bardziej wam się podoba?

25 lutego 2016 21:44
Maria Peszek i Monika Brodka
Fot. FB Maria Peszek, FB Monika Brodka
To ekscytujący czas dla wielbicieli muzyki spoza głównego nurtu - nowe płyty wydają jedne z najbardziej oryginalnych wokalistek w Polsce: Brodka i Peszek. Monika Brodka opublikowała nowy singiel o intrygującym tytule "Horses" i po kilkuletniej nieobecności zapowiedziała nową płytę.
 
Monika Brodka
Fot. Facebook
 
Czy nową płyta jak poprzednie będzie mieć w sobie nutę orientu? Patrząc na stylizacje Brodki - coś jest na rzeczy. Monika uwielbia zaskakiwać nie tylko zmiennością stylistyki w muzyce, ale też ekscentrycznymi kreacjami. Teraz zrobiła to znowu - prezentując się w stroju inspirowanym Japonią na fotografii autorstwa Yulki Wilam. Na płytę będzie trzeba cierpliwie poczekać do 13 maja, wtedy bowiem pojawi się w sprzedaży. Tymczasem posłuchajcie promującego go singla „Horses”: 
 

 

 
 
Fanom alternatywy powodów do radości dostarczyła też Maria Peszek, której nowy album "Karabin" będzie mieć premierę już 26 lutego. Promuje go singiel  „Polska A B C i D”. Tuż przed pojawieniem się płyty w sprzedaży iTunes zablokował sprzedaż piosenek niepokornej wokalistki, z obawy o... antysemickie treści - na płycie znajduje się utwór zatytułowany "Holokaust". Szefowie serwisu zmienili zdanie, gdy wytłumaczono im prawdziwy - ironiczny i przekorny - sens piosenki. Singiel promujący nowy album Marii Peszek:
 
 

 

 

Która piosenka bardziej ci się podoba? Która cię bardziej zaskoczyła? Możesz głosować niżej.
 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.