Maria Peszek i Monika Brodka
Fot. FB Maria Peszek, FB Monika Brodka
ZE ŚWIATA MUZYKI

Brodka kontra Peszek. Dwie ekscentryczne wokalistki i dwa nowe single. Który bardziej wam się podoba?

25 lutego 2016 21:44
Maria Peszek i Monika Brodka
Fot. FB Maria Peszek, FB Monika Brodka
To ekscytujący czas dla wielbicieli muzyki spoza głównego nurtu - nowe płyty wydają jedne z najbardziej oryginalnych wokalistek w Polsce: Brodka i Peszek. Monika Brodka opublikowała nowy singiel o intrygującym tytule "Horses" i po kilkuletniej nieobecności zapowiedziała nową płytę.
 
Monika Brodka
Fot. Facebook
 
Czy nową płyta jak poprzednie będzie mieć w sobie nutę orientu? Patrząc na stylizacje Brodki - coś jest na rzeczy. Monika uwielbia zaskakiwać nie tylko zmiennością stylistyki w muzyce, ale też ekscentrycznymi kreacjami. Teraz zrobiła to znowu - prezentując się w stroju inspirowanym Japonią na fotografii autorstwa Yulki Wilam. Na płytę będzie trzeba cierpliwie poczekać do 13 maja, wtedy bowiem pojawi się w sprzedaży. Tymczasem posłuchajcie promującego go singla „Horses”: 
 

 

 
 
Fanom alternatywy powodów do radości dostarczyła też Maria Peszek, której nowy album "Karabin" będzie mieć premierę już 26 lutego. Promuje go singiel  „Polska A B C i D”. Tuż przed pojawieniem się płyty w sprzedaży iTunes zablokował sprzedaż piosenek niepokornej wokalistki, z obawy o... antysemickie treści - na płycie znajduje się utwór zatytułowany "Holokaust". Szefowie serwisu zmienili zdanie, gdy wytłumaczono im prawdziwy - ironiczny i przekorny - sens piosenki. Singiel promujący nowy album Marii Peszek:
 
 

 

 

Która piosenka bardziej ci się podoba? Która cię bardziej zaskoczyła? Możesz głosować niżej.
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.