Zygmunt Solorz, Piotr Żak
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Młodszy syn Zygmunta Solorza został prezesem Telewizji Polsat. Kim jest Piotr Żak?

Co o nim wiemy?

Karol Sowa 17 stycznia 2024 08:56
Zygmunt Solorz, Piotr Żak
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wczoraj wieczorem media obiegła zaskakująca informacja. Dowiedzieliśmy się wówczas, że Piotr Żak, czyli młodszy syn Zygmunta Solorza przejął obowiązki prezesa Telewizji Polsat oraz Polsat Media. Kim jest i co wiemy o młodszym dziecku biznesmena?

Młodszy syn Zygmunta Solorza nowym prezesem Polsatu

Przed laty szlaki przecierał mu starszy brat — Tobias Solorz, dzisiaj to on jest na językach całej Polski. Piotr Żak już oficjalnie objął stanowisko prezesa zarządu Telewizji Polsat. „Rada Nadzorcza uznała, że jest to najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat", czytamy w oficjalnym komunikacie. Co więcej, Piotr Żak wciąż będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

Przypomnijmy, że od wiosny 2019 roku prezesem Telewizji Polsat był Stanisław Janowski.

CZYTAJ TEŻ: Weronika Rosati: "Odkąd moja córka jest na świecie, wszystko inne blaknie, ona wypełnia moje życie światłem i miłością"

Zygmunt Solorz

Zygmunt Solorz
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Kim jest Piotr Żak?

Swoją karierę w Telewizji Polsat zaczął w 2016 roku. To właśnie wtedy dołączył do składu rady nadzorczej. Co więcej, zasiada również w radzie nadzorczej wszystkich najważniejszych spółek w całej Grupie Polsat Plus, czyli: Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowego Polsatu (Polsat Box), Netii, Interii oraz spółek energetycznych.

W komunikacie Telewizji Polsat możemy przeczytać, że Piotr Żak jest absolwentem University of London oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W dodatku od 2014 roku prowadzi działalność biznesową w Polsacie (budowanie i wpieranie przedsięwzięć typu start-up).

Młodszy syn Zygmunta Solorza skupia się na nowoczesnych technologiach. Tworzy oraz rozwija innowacyjne projekty związane z wykorzystaniem potencjału mediów zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z żoną jest od ponad 30 lat, adoptowali dwójkę dzieci. Wojciech Malajkat oddał im serce, ograniczył dla nich pracę

Zygmunt Solorz, Piotr Żak

Zygmunt Solorz, Piotr Żak
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.