Fot. Materiały prasowe
ze świata teatru

Maria Seweryn celebruje 25 lat obecności na scenie: pasja, talent i wyjątkowa kariera

Ikona świata teatru nie obawia się zawodowych wyzwań

Marcjanna Maryszewska 21 grudnia 2023 17:15
Fot. Materiały prasowe

W świecie teatru Maria Seweryn jawi się jako prawdziwa ikona. W tym roku obchodzi ona 25-lecie swojej obecności na scenie. W ciągu tych lat Maria zdobyła uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków, prezentując swoje niezwykłe umiejętności w różnorodnych rolach i projektach.

Maria Seweryn celebruje 25 lat obecności na scenie

Zaczynając swoją karierę w 1998 roku w spektaklu "Fedra", aktorka szybko zademonstrowała swoją niezwykłą pasję i zaangażowanie w sztukę. Każda jej rola, od "Trzech sióstr" po "Kobietę w sytuacji krytycznej", przynosiła nowe odkrycia i potwierdzała jej talent. 

Ogromne wrażenie zrobiła swoim występem w spektaklu "Metoda", dodając kolejny rozdział do swojej bogatej kariery teatralnej. Jej talent do przenikania w głąb skomplikowanych postaci i prezentowania ich w sposób tak autentyczny i przekonujący jest prawdziwie fascynujący. Nie sposób pominąć jej rewelacyjnej roli w "Boże mój!", która była prawdziwą ucztą dla miłośników teatru.

W ciągu ostatnich 25 lat Maria Seweryn nieustannie zaskakiwała, inspirując i zachwycając swoim talentem. Jej niezachwiana pasja do sztuki teatralnej, połączona z nieustannym poszukiwaniem nowych wyzwań i śmiałych pomysłów, czyni ją wyjątkową postacią na scenie teatralnej. Odważnie przekracza ona granice tradycyjnego teatru, wprowadzając nowe, innowacyjne podejście do sztuki.

Fot. Materiały prasowe

Maria Seweryn zadebiutowała w monodramie "Na pierwszy rzut oka"

Jednym z ważniejszych momentów w jej karierze był niedawny debiut w najtrudniejszym chyba gatunku teatralnym dla aktora — monodramie "Na pierwszy rzut oka". Seweryn zadebiutowała w roli, która wymagała nie tylko artystycznej dojrzałości, ale i zdolności do stworzenia intymnego dialogu z publicznością. W tej sztuce Maria wciela się w postać Tessy, adwokatki u progu wielkiej kariery, która nagle znajduje się w dramatycznej sytuacji, stając w roli świadka we własnej osobistej sprawie. Spektakl, poruszający tematykę przemocy seksualnej i patriarchalnych układów, został niezwykle wysoko oceniony po niedawnych premierach na londyńskim West Endzie i nowojorskim Broadwayu, gdzie Jodie Comer, grająca Tessę, otrzymała prestiżową nagrodę Tony – teatralny odpowiednik Emmy, Grammy i Oscarów. Również w Polsce rola Tessy w wykonaniu Marii Seweryn zebrała entuzjastyczne recenzje, podkreślające wyjątkowy talent aktorki, m.in.: "Fascynująca Maria Seweryn", "Jeden z najlepszych spektakli sezonu" czy "Adwokatka diabła. Piekielnie dobra Maria Seweryn w monodramie"...

Maria Seweryn to także ceniona reżyserka teatralna. Jej ostatni projekt, "Głowa w piasek", to zbierające entuzjastyczne recenzje spektakl Teatru Polonia o kobiecej przyjaźni i tolerancji dla inności. 

W swej pracy reżyserskiej i aktorskiej nie boi się podejmować ryzyka i eksperymentować. Jej podejście do sztuki teatralnej jest świeże i innowacyjne, co czyni jej spektakle nie tylko rozrywką, ale także formą artystycznej wypowiedzi

Nieustannie rozwija swoje umiejętności, przekraczając granice tradycyjnego teatru i wprowadzając w niego nowe, śmiałe pomysły. Jej 25 lat na scenie to nie tylko świadectwo jej talentu, ale również dowód na niezachwianą pasję do teatru. Wyczekujemy z niecierpliwością kolejnych projektów, zarówno aktorskich, jak i reżyserskich, które z pewnością będą kolejnymi kamieniami milowymi w jej niezwykłej karierze.  

Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.