Maciej Wąsik, jam otw
Fot. Jacek Domiński/REPORTER/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Żona Macieja Wąsika: „To nie pierwsze ciosy, które spadają na nas”. Jak wyglądało dotychczasowe życie polityka?

„Muszę przyznać, że to dla mnie szok. Nie ma go, bo go wzięli. Nie mogę się z nim skontaktować”

Maria Elas 10 stycznia 2024 15:15
Maciej Wąsik, jam otw
Fot. Jacek Domiński/REPORTER/EAST NEWS

Od jakiegoś czasu nazwiska Macieja Wąsika oraz Mariusza Kamińskiego są gorącym tematem w mediach. Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz jego zastępca zostali niedawno aresztowani w Pałacu Prezydenckim. Powodem tej interwencji była sprawa sprzed lat, która ponownie wyszła na światło dzienne. Kim prywatnie jest Maciej Wąsik? 

Maciej Wąsik został zatrzymany za sprawę sprzed lat 

Maciej Wąsik oraz Mariusz Kamiński znów są na językach, po tym jak afera gruntowa ponownie stała się gorącym tematem. Do ich zatrzymania doszło  9 stycznia 2024 r. na terenie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 

Zatrzymanie polityków dotyczy tzw. afery gruntowej z 2007 r. Wtedy to CBA zorganizowało prowokację, podczas której urzędnikom wręczona miała być kilkumilionowa łapówka za odrolnienie działki znajdującej się na Mazurach. Do przekazania pieniędzy jednak nigdy nie doszło: w wyniku przecieku informacji cała akcja została odwołana. Nie obeszło się jednak bez skandalu, na którym ucierpiała ówczesna koalicja polityczna, a także sam szef CBA Mariusz Kamiński oraz jego zastępca, Maciej Wąsik. 

Czytaj także: Tajemnice Mariusza Kamińskiego: w młodości wyrzucono go ze szkoły, siedział w poprawczaku...

Maciej Wąsik, uroczystość wręczenia  nominacji poselskich, 04.11.2015 r.
Fot. Adam Chelstowski / Forum

Maciej Wąsik, uroczystość wręczenia nominacji poselskich, 04.11.2015 r.

Życie prywatne Macieja Wąsika, żona, dzieci 

Chociaż Maciej Wąsik jest obecny na scenie politycznej już wiele lat, o jego życiu prywatnym wiadomo jest naprawdę niewiele. Polityk od lat dba o prywatność swojej rodziny i niechętnie opowiada o swoim życiu codziennym. Wiadomo jest jednak, że jest żonaty. Ukochaną polityka jest Romualda Wąsik, z którą związany jest już od wielu lat. Chociaż publicznie nie wypowiadał się także na temat swoich dzieci, wiadomo, że na świecie przywitał co najmniej jedną córkę oraz dwóch synów, Tadeusza i Jana. 

Co ciekawe Romualda Wąsik  ukończyła Chemię na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia jest biochemiczką, jednakże zainteresowana polityką, w 2014 r. została radną PiSu. Po zaledwie pięciu latach zdecydowała się zrezygnować z mandatu i została ekspertką w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, a zaledwie kilkanaście miesięcy później została dyrektorką Departamentu Nadzoru nad Chemikaliami. Jej nagła promocja przykuła uwagę mediów, które w rozwoju jej kariery dopatrywali się wpływów znanego męża.

Maciej Wąsik odniósł się do tych zarzutów i w rozmowie z Wirtualnymi Mediami skomentował doniesienia: „Moja żona ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie naukowe do zajmowania tego stanowiska. […] Teoretycznie gdziekolwiek moja żona by nie pracowała, byłoby to kontrowersyjne. Nie widzę żadnego konfliktu interesów. […] Spełnia wszystkie kryteria” mówił. Teraz sytuacja obróciła się o 180 stopni: tym razem to Romualda Wąsik zabrała stanowisko w sprawie dotyczącej jej męża.

Zobacz również: To ona na początku grała córkę Stefana Karwowskiego w "Czterdziestolatku". Grażyna Woźniak rzuciła rolę przez rodziców

Żona Macieja Wąsika zaapelowała do mediów: „Nie możemy ich zostawić!”

Ostatnio żona polityka stanęła w jego obronie i zdecydowała się przerwać milczenie i przekazała mediom, jak najnowsze wydarzenia wpłynęły na ich życie prywatne. „To nie pierwsze ciosy, które spadają na nas z Maćkiem, ale muszę przyznać, że to dla mnie szok. Nie ma go, bo go wzięli. Nie mogę się z nim skontaktować” mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Wystosowała także prośbę do mediów i polityków, w której apeluje, by nie przestawano mówić o jej mężu. „Ja was tylko proszę o jedno, nie zapomnijcie o nich! Bo ta opresyjna władza właśnie na to liczy, że będą dwa, maksymalnie trzy dni wzmożenia i to przyschnie” mówiła. Dodała także, że ma nadzieję na wysoką frekwencję pikietujących na manifestacji 11 stycznia 2024 r. „Nie możemy na to pozwolić, nie możemy ich zostawić!” apelowała.  

Czytaj też: Wspólnie pomagali potrzebującym, byli przyjaciółmi. Anna Dymna nie kryła łez żegnając ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Romualda Wąsik, Roma Wąsik, żona Macieja Wąsika, posiedzenie sejmu 10.06.2016
Fot. Stefan Maszewski/REPORTER

Romualda Wąsik, żona Macieja Wąsika, posiedzenie sejmu 10.06.2016

Maciej Wąsik, Konferencja poświęcona budowie zapory na granicy z Białorusią, 04.01.2022 r.
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Maciej Wąsik, Konferencja poświęcona budowie zapory na granicy z Białorusią, 04.01.2022 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.